Czytaj więcej:
Marianna okładka

Średnia Ocena:Marianna

Co zrobić, gdy grają werble, młoda krew wre, a zapaleńcy gotują się do walki? Oczywiście zaciągnąć się, nawet jeśli oznacza to zamianę koronek na mundur. Nie było takiej siły, która mogłaby zatrzymać Mariannę. Gdy jednak bój nic nie dał, a rodzinie grozi konfiskata dóbr, a nawet przyśpieszony wyjazd na Sybir, trzeba poświęcić się po raz kolejny. Marianna nie ma wyboru – jak najszybciej musi wyjść za mąż. Upatrzony kandydat w zasadzie ma wszystko – jest bogaty, młody, utytułowany i – co najistotniejsze – rozpaczliwie poszukuje żony. No właśnie… Nie zbyt piękne, żeby było prawdziwe? Przed młodą kobietą dużo wyzwań. Będzie musiała odnaleźć się w świecie salonowych spisków i nie ulec grze pozorów… XIX-wieczny świat intryg i baśniowej miłości. Czy dasz się do niego wciągnąć?

Szczegóły
Tytuł Marianna
Autor: Magdalena Wala
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Czwarta strona
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Marianna pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Marianna Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Marianna PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Anna Drewniak

    Rzadko czytam książki z gatunku typowo kobiecych powieści obyczajowych. Lubię, jak za lekturą kryje się coś więcej niż tylko perypetie miłosne. Ale, od czasu do czasu, coś mnie zaintryguje i sięgam również po taką prozę. Tym razem zaciekawienie wywołało osadzenie historii w XIX wieku, tuż po powstaniu listopadowym, a także podkreślenie roli dziewczyny w tym przełomowym dla Polaków wydarzeniu.Marianna jest bardzo żywą, energiczną i odważną kobietą. Nie dla niej wyszywanie, sprawunki, bale. Dla niej ważniejsza jest potyczka o Ojczyznę. Dlatego też, kobieta opuszcza klasztor, gdzie pobierała nauki, i staje się szeregowym żołnierzem podczas pierwszego zrywu Polaków przeciw zaborcy. Kiedy zostaje ranna, wraca do rodzinnego domu. Tam okazuje się, że ten dzielny wyczyn może doprowadzić do zguby jej rodzinę. Rosjanie mogą zabrać im majątek, bądź wywieźć ich na Sybir. Jedynym ratunkiem dla Marianny staje się małżeństwo z mężczyzną, którego nigdy nie spotkała. Wie o nim tylko to, że tak jak ona potrzebuje męża by rozwiązać własne problemy, tak on desperacko potrzebuje żony. Co się za tym kryje? Z czym przyjdzie jej się zmierzyć? Opowieść czyta się bardzo lekko i szybko. Nie jest to zbyt wymagająca proza. Pomimo uknutej intrygi rodzinnej, czytelnik nie musi się zbytnio forsować by odkryć prawdę. Mimo to, a może właśnie dzięki temu, opowieść czyta się po prostu przyjemnie.Autorka przyznała, że ciekawiła ją bardzo rola dziewczyn w powstaniu listopadowym. Jak się okazało, dużo przedstawicielek płci pięknej, uczestniczyło w bezpośredniej potyczce o wolność naszej Ojczyzny. Sądzę, że pisarka rzeczywiście powołała do życia ciekawą postać. Choć według mnie, mogła trochę więcej miejsca poświęcić powstańczemu okresowi życia Marianny.Pomimo tego, że następuje tu dużo nawiązań do historii, do represji, które miały miejsce po powstaniu listopadowym, do życia najniżej warstwy społecznej czyli chłopów, to czuję lekki niedosyt. Myślę, że Magdalena Wala mogła wiele więcej "wycisnąć" z tego okresu naszej Ojczyzny. Książka ebook mogła by o dużo bardziej zyskać na wartości. Ponadto, autorka usiłowała pokazać jak traktowane były kobiety, nim zaczęto je szanować, dawać równe prawa, uwzględniać ich zdanie. Uważam, że ten temat został potraktowany trochę po omacku. Są to tylko dość niewielkie wstawki.Podsumowując, moje oczekiwania nie do końca się spełniły, lecz i tak sądzę, że opowieść jest bardzo zgrabnie napisana. Czytając ją można w bardzo miły i na prawdę spokojny sposób spędzić chłodny, jesienny wieczór. Więcej recenzji na fifraku.blogspot.com Zapraszam !

  • Gaba

    Idealnie napisany romans historyczny. Przeczytałam z uśmiechem na ustach.

  • Książki w eterze

    Historyczno-obyczajowa opowieść o odwadze i miłości, która rodzi się zupełnie niespodziewanie. Książka ebook o wyjątkowej kobiecie, której niestraszne były pola bitew, ani zjawy pragnące zagrozić jej szczęściu... Cała recenzja tutaj: http://ksiazkiweterze.pl/k2/w1/2016/08/16/magdalena-wala-marianna-czwarta-strona/

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!