Czytaj więcej:
Mali bogowie. O znieczulicy polskich lekarzy okładka

Średnia Ocena:Mali bogowie. O znieczulicy polskich lekarzy

Dlaczego doktorzy nie widzą w tobie człowieka? Paweł Reszka, wybitny dziennikarz, twórca idealnie przyjętej książki "Chciwość", opowieści o tym jak nas naciągają banki, tym razem wszedł za kulisy szpitali. Zatrudnił się jako sanitariusz. To, co tam usłyszał i to, co zobaczył przeraziło nawet jego. Obojętność względem rozpaczy jest wszechogarniająca. Paweł Reszka w "Newsweeku":  "Podjąłem pracę sanitariusza – czyli na samym dnie medycznej hierarchii. Sanitariusz zarabia najniższą krajową. Można nie odpowiadać mu "dzień dobry", pacjenci czasem traktują go jak konia – gdy zaczyna pchać ich łóżko lub wózek, krzyczą: "Wio!"." Od wydawcy: KTO NAS LECZY? Sfrustrowani, nieprzytomnie zmęczeni po czterdziestu ośmiu godzinach dyżuru lekarze. My mamy wrażenie, że są tylko bezdusz­nymi maszynami do zarabiania pieniędzy. Oni, że stali się zakładnikami systemu, który niszczy wszel­kie przejawy empatii. Paweł Reszka, twórca bestsel­lerowej Chciwości, rozmawia z wieloma lekarzami. Sam zatrudnił się w szpitalu jako sanitariusz, aby dowiedzieć się, dlaczego system ochrony zdrowia jest tak bezwzględny, każe pacjentom odbijać się o mur obojętności, a doktorom traktować pracę jak paskudny obowiązek. Oto, co zobaczył i usłyszał.

Szczegóły
Tytuł Mali bogowie. O znieczulicy polskich lekarzy
Autor: Reszka Paweł
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czerwone i Czarne
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Mali bogowie. O znieczulicy polskich lekarzy pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Mali bogowie. O znieczulicy polskich lekarzy Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Mali bogowie. O znieczulicy polskich lekarzy PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • monika1986

  Ok

 • radko5

  Hmm. Troche smiesznie, troche strasznie. Lecz niestety prawdziwie. W ostatnich miesiącach coraz więcej dociera do nas sygnałów o prawdziwej twarzy służby zdrowia. Lecz lekarz to tez człowiek i ma prawo do różnorakich słabości - budowany przez lata obraz wyższości i nieomylności lekarzy dzisiaj już się rozproszył. Znaczna tu zasługa internetu, wiedzy do której każdy ma dostęp. Interesująca pozycja dla pacjentów i samych lekarzy :-)

 • Jolanta Opolska

  Bardzo ciekawa, nieźle się czyta. Rzuca trochę światła na to co losy się w polskiej "służbie" zdrowia. Zalecam

 • grzybowa88

  Przerażająca i bardzo szczera opowiadanie o tym co losy się w polskiej służbie zdrowia. Przykre jest to, że większość z nas doświadcza tych sytuacji na swojej skórze. Książka ebook tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Książkę bardzo nieźle się czyta, napisana w bardzo przyjemny się czyta.

 • viceveersa

  każdy kto wiąże własną przyszłość z medycyną powinien zapoznać się z tą książką - lektura obowiązkowa!

 • groszek_a1

  fajnie się czyta, książka ebook warta polecenia. 4/5

 • Lando020

  Przyznam, że dla mnie książka ebook jest olbrzymim wstrząsem. Idealnie wiedziałem, co się losy w naszej służbie zdrowie, jednakże nie miałem pojęcia, że aż do tego stopnia. Paweł Reszka udowadnia, że konieczna jest reforma tego systemu, bo nie może tak być dalej, żeby doktorzy wykazywali się tak olbrzymią znieczulicą w stosunku do pacjentów. Aż strach pomyśleć, że ktoś z nas mógłby zostać pacjentem "takiego lekarza". Bardzo mi się podobało, że Reszka poparł własną książkę wywiadami z lekarzami, czy ich wypowiedziami. Jeszcze bardziej podkręciło jej autentyzm.

 • Paweł

  Warto przeczytać, choć niektóre info wydają się być z datą dwadzieścia lat temu......

 • Mika74

  Ciekawa. Poruszająca. Smutna. Trzeba przeczytać

 • Anonim

  O znieczulicy, która tak naprawdę nie jest znieczulicą, tylko ciężką chorobą całego polskiego systemu opieki zdrowotnej. Książka ebook przedstawia lekarzy w - niestety- prawdziwym świetle, lecz na szczęście autorowi udało się w rzetelny sposób pokazać, co i dlaczego jest prawdziwą przyczyną takiego stanu rzeczy. Złożona z wypowiedzi wielu lekarzy i elementów wywiadów, co sprawia, że lektura jest interesująca i daje poczucie realizmu. Końcowe wnioski są dość ponure...Patologia systemu sięga tak głęboko, że wydaje się niemożliwa do opanowania... Gorąco polecam!!

 • ANDROID_USER

  Książka ebook powinna być przeczytana przez każdego, kto chciałby wiązać własną przyszłość z medycyną, a przede wszystkim przez te osoby, którym wydaje się, że medycyna to wyłącznie proste pieniądze i życie w luksusie. Jedynym minusem (według mnie bardzo rażącym) są literówki a także błędy interpunkcyjne.

 • Gaja Ostrenga

  Uważam, że tę książkę powinien przeczytać każdy, bo w bardzo brutalny sposób obnaża ona wszystkie wady naszego systemu zdrowia. Duże brawa dla Pawła Reszki, który chcąc ukazać prawdę opartą na faktach zatrudnił się, jako sanitariusz. Przyznam, że ja jestem w dużym szoku, jaka panuje znieczulica pośród lekarzy. Z przerażeniem myślałam o tym, a co by było gdybym to ja była na miejscu któregoś z pacjentów i do mnie lekarz podszedłby tak obojętnie. Liczę, że ta książka ebook coś zmieni i wywoła refleksję w każdym z nas.

 • justys146

  Książka ebook o naszym chorym systemie opieki zdrowotnej, przedstawia dlaczego się losy tak a nie inaczej w naszej służbie zdrowia. Nasuwa się wniosek jakim to niewdzięcznym zawodem jest bycie lekarzem.

 • Zuzka

  ktoś kto "siedzi" w tym-nic go nie zaskoczy. Dla innych-może warto...?

 • Joanna Lewandowska

  Książka ebook w swoim zamiarze miała pokazać absurdy służby zdrowia i tytułową znieczulicę polskich lekarzy a pokazała bezsens systemu jaki rządzi ochroną zdrowia w Polsce. Myślę, że dla kogoś ze środowiska nie będzie tu nic odkrywczego lecz może pacjenci znajdą tutaj odrobinę więcej zrozumienia dla lekarzy i ich pracy. Czy polecam? Ciężko powiedzieć, nie jest to arcydzieło lecz taka 3/5 literatura faktu.

 • ewa

  Ta książka ebook omawia całą prawdę o naszym systemie zdrowia. Ukazuje rzeczywistość trudną do przyswojenia. Osoby świeże w tym systemie dynamicznie się zmieniają. Osobiście w nim jestem, ta książka ebook będzie mi przypominać żeby nigdy się nie zmienić, pozostać zawsze wiernym sobie, pomimo bólu który widzimy na codzień i nie rzadko bierzemy na siebie.

 • Karolina Tuszyńska

  Książka, o której zamierzam napisać dzisiaj kilka słów to pozycja, którą owszem czyta się łatwo, lecz w odbiorze prosta na pewno nie jest. Jest to książka, po której przeczytaniu chciałam nabrać odrobinę dystansu. Najpierw chciałam zebrać myśli, aby móc ją w miarę obiektywnie zrecenzować. Jednak stale wątpię, czy uda mi się jako taki obiektywizm zachować... A język będzie o zbiorze anonimowych, krótkich rozmów z polskimi doktorami zebranych przez Pawła Reszkę w książce pdf pt. „Mali bogowie”. Zestaw jest o tyle ciekawy, że twórca dotarł do lekarzy z wielkich miast i małych miasteczek, do tych pracujących w dużych wyspecjalizowanych klinikach, jak i maleńkich ośrodkach zdrowia. Rozmawiał z profesorami, rezydentami, stażystami, studentami medycyny, doktorami z tak zwanego „powołania” i typowami „prywaciarzami”. Wreszcie twórca sam zatrudnił się w szpitalu jako salowy, by poznać system od środka. I tak, całość składa się na gorzki portret polskiego systemu ochrony zdrowia. Chociaż zasadność użycia słowa –ochrona- zdaje się być nieco wątpliwa, jeżeli pod uwagę weźmiemy, jak ów system w Polsce jest skonstruowany... Doktorzy obiektywnie zarabiają mało. Podstawowa pensja to 2200zł... Brać odpowiedzialność za cudze życie za takie pieniądze?! Szaleństwo! Owszem, doktorzy mają szansę zwiększyć własny przychód. Biorą dyżur za dyżurem, przyjmują w prywatnych gabinetach, klinikach, przychodniach i gdzie nie tylko. Na ich pracę jest zapotrzebowanie. Czy to dziwne, że chcą zarabiać? Nie! Wykonują naprawdę ciężki i odpowiedzialny zawód i za ich pracę należą im się pieniądze. W całym systemie chore jest tylko to, że niestety w Polsce nie ma ograniczeń czasu pracy lekarzy, ponieważ w szpitalu nie pracuje lekarz, tylko jego firma, a ta może dyżurować 24h na dobę, 7 dni w tygodniu... Tylko, że za tym stoi przemęczony człowiek. Doktorzy nie mówią, że jest im źle, że zarabiają mało! Nie! Oni tylko przyznają, że ponoszą za wysoką cenę, pracując stanowczo za dużo... Oni zwyczajnie, po ludzku, chcieliby pracować mniej, a może dzięki temu lepiej - ze świeższą głową i szczęśliwszym sercem. Lekarz również człowiek i czas z rodziną by chciał spędzać, prawda? Ta refleksja najbardziej mną „zatrzęsła” w okresie lektury. Lekarzy z natury szanuję i doceniam. Chociaż przyznam, że w książce pdf antyprzykładów też nie brakuje. Dużo tu znajdziemy „prywaciarzy”, lekarzy, którzy więcej wspólnego mają wspólnego z biznesem, niż dobrem pacjenta... tacy Rydzykowie polskiej medycyny – o tych warto poczytać o przestrodze. Dalej, warto poczytać wyznania lekarza rodzinnego - który w osiedlowej przychodni, uwięziony niczym w klatce, boi się wyjść ze własnego gabinetu chociażby do toalety lub zjeść kanapkę - jest zmuszony wysłuchiwać rządań wszechwiedzących pacjentów... Pewnie wielu znas, pacjentów mogłoby się uderzyć w pierś i zastanowić, czy chociaż raz, idiotycznie roszczeniowo się nie zachowało, prawda?... Książka ebook porusza jeszcze dużo ciekawych wątków. To taki swoisty Polaków portret własny, tym razem w medycznej odsłonie. Jeśli tylko nie boisz się krytycznie spojrzeć na otoczenie, to koniecznie tę książkę przeczytaj! Jednak ostrzegam. Może zaboleć. londyneczkaczyta.blogspot.co.uk

 • Emilia

  Bardzo niezła książka ebook opowiadająca o naszych chorym systemie służby zdrowia. Warto przeczytać. Polecam!

 • Anonim

  Ta książka ebook powinna leżeć na każdej poczekalni i to w paru egzemplarzach. Prezentuje wszystkie wady systemu opieki zdrowotnej, począwszy od edukacji lekarzy (kształcenia praktycznego), przez zapychanie braków kadrowych rezydentamim od których wymaga się wszechwiedzy, przez luki prawne i nierealne założenia NFZ, po wypalenie zawodowe, róznież z powodu opryskliwości wszechwiedzących pacjentów, wykształconych przez wikipedię. Każdemu pacjentowi się wydaje, że jest tu pierwszym, jedynym i najciężej chorym człowiekiem, a lekarz w gabinecie jest po 8 godzinach błogiego snu i powinien skakać wokół biednego chorego na przeziębienie, z którym koniecznie trzeba się zgłosić na Oddział Ratunkowy.... warto zobaczyć, jak to wygląda z drugiej strony. Ja sama pracuję w szpitalu i wreszcie ktoś pokazał co się losy za kulisami. brawo. Życzyłabym sobie jeszcze takiej książki o pielęgniarkach, lecz o takich z interny, z neurologii, z chirurgii, gdzie naprawdę dużo się dzieje, a każdy stereotypowo spogląda na pielęgniarkę jak na bezmózgi pochłaniacz kawy i nałożnicę pana doktora.

 • Dorota

  Nieźle się czyta, warto wiedzieć...

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!