Czytaj więcej:
Magazyn Literacki Książki 11/2021 okładka

Średnia Ocena:Magazyn Literacki Książki 11/2021

Biblioteka fantastyczna Książki dla Jacka Rodka mają dwa wymiary. Z jednej strony to nieustająca przyjemność wchodzenia w nowe profetyczne rzeczywistości, z drugiej – niezły biznes. W obszernym warszawskim mieszkaniu jeden pokój zajmują książki. Biblioteka jest monokulturowa, na półkach upchane w rzędach tomy z kolorowymi, czasami krzykliwymi okładkami. – Literatura fantastyczna wyprzedza nasze czasy. Prezentuje wynalazki, problemy, zktórych się czasami śmiejemy, lecz które potem nierzadko stają się realne, jak np. loty na dalekie planety, poznawanie innych cywilizacji, wielokrotnie opisane przez pisarzy wczasach, gdy nikt otym nawet nie myślał – po własnej bibliotece oprowadza Jacek Rodek, popularyzator fantastyki, założyciel i właściciel Wydawnictwa Mag Rodzinna spuścizna – radość czy kłopot? – Zazwyczaj dziedziczymy różnorakie pamiątki po naszych przodkach, np. po dziadkach, kiedy jesteśmy młodzi i nie w głowie nam ślęczenie ponad papierzyskami z pozoru bezwartościowymi. Moja porada – nie pozbywajmy się bez namysłu wszystkiego, zapakujmy do pudeł dokumenty, fotografie itp., a gdy tempo naszego życia zwolni, sięgnijmy po nie. Rozwiązywanie rodzinnych zagadek iskładanie puzzli z tych nielicznych zachowanych fragmentów okaże się fascynującym zajęciem. Śmietnik powinien być absolutną ostatecznością – rozmowa z Joanną Hübner-Wojciechowską, autorką książki „Rodzinne pamiątki” Strip-tease za 10 milionów – W Chinach partia, gospodarka i państwo to jedno. Partia wzmacnia własny mandat, poprawiając wciąż dobrostan społeczeństwa. To bardzo ryzykowne dla rządzących, ponieważ tu się nie da opowiadać historii podczas kampanii wyborczych, które pozwalają kupić głosy, tu trzeba wszystko wykazywać w rzeczywistości, namacalnie. Komunistyczna Partia Chin może utracić władzę, kiedy Chińczyków Ludowych dotknie gwałtowne pogorszenie sytuacji ekonomicznej wynikające z nieudolności, błędów rządzących. A dziś, pomimo wielu potknięć, bilans partii jest bardzo na plus – rozmowa z Leszkiem Ślazykiem, autorem książki „Chiny według Leszka Ślazyka” Proponujemy także: WYDARZENIA Nagrody literackie, imprezy branżowe, konkursy PROLIVER DLA PROFILERA Bestsellery listopada POLAK SIĘGA PO KSIĄŻKĘ Felieton Grzegorza Sowuli GENIALNA SERIA TRAFIA SIĘ WYDAWCY RAZ W ŻYCIU Rozmowa z Iwonną Pakułą, twórcą i wiceprezesem zarządu wydawnictwa Akapit Press HISTORIA W ŚMIECIACH I LENIN WIECZNIE ŻYWY, CZYLI LEKTURY Z MAKULATURY Felieton Małgorzaty Karoliny Piekarskiej GDZIE DIABEŁ MÓWI DZIEŃ DOBRY „Listopadowe porzeczki” Andrusa Kivirähka DWÓJKA Z MOJEGO FOTELA Felieton Tadeusza Lewandowskiego AKTOR Z BOŻEJ ŁASKI Felieton Tomasza Zb. Zaperta MARIA KULIK POLECA „Stan splątania” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel FRAGMENT POWIEŚCI „Sztuka prowokowania” Marty Motyl KSIĄŻKI MIESIĄCA Nasze szczególne rekomendacje RECENZJE NOWOŚCI WYDAWNICZYCH

Szczegóły
Tytuł Magazyn Literacki Książki 11/2021
Autor: Opracowanie zbiorowe
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Biblioteka Analiz
Rok wydania: 2021

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Magazyn Literacki Książki 11/2021 pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Magazyn Literacki Książki 11/2021 Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Magazyn Literacki Książki 11/2021 PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!