Łzy na piasku okładka

Średnia Ocena:


Łzy na piasku

Piękna, lecz również pełna szczerze omówiona okrucieństwa autobiograficzna opowiadanie młodej Somalijki zmuszonej do opuszczenia ojczyzny. Nura Abdi dopiero w Europie zrozumiała, że nie wszystkie dziewczyny noszą piętno rytualnego obrzezania. Po latach milczenia zdecydowała się przemówić. Jej pełna tęsknoty za utraconą ojczyzną opowiadanie jest także ostrzeżeniem przed brutalnym zabiegiem, któremu poddawane są miliony somalijskich dziewczynek.

Szczegóły
Tytuł Łzy na piasku
Autor: Linder Leo G., Abdi Nura
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2011
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Łzy na piasku w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Łzy na piasku PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Różańska Aleksandra

    Bardzo atrakcyjna cena , dynamiczna realizacja zamówienia . Bardzo drobny druk lecz mi osobiście to w żadnym stopniu nie przeszkadza . Zalecam .

  • Anna Kosiorowska

    Autorka – Nura Abdi – opisała własne dzieciństwo, jest to własnego rodzaju autobiografia młodej Somalijki, która z czasem musiała opuścić własną ojczyznę z powodu wojny. W dzieciństwie poddana jest brutalnemu obrzezaniu, które odciska się piętnem na całe jej życie. Dopiero ucieczka z Somalii do Europy uświadamia jej, że nie wszystkie dziewczyny przechodzą coś takiego i że okalecza się dziewczyny nie tylko na ciele lecz i na duszy. Nura omawia to jako koszmar i traktuje obrzezanie jako wyraz ciemnoty w Somalii i w Afryce. Ma jednocześnie nadzieję, że dzięki jej książce pdf uda się jej wpłynąć na to, aby zaprzestać tak okrutnego traktowania kobiet.

  • Justyna Ślusarczyk

    właśnie skończyłam czytać historię Nury. Piękna, wzruszająca, acz okrutna. Przenosi w świat Somalii, opętanej wojną domową, pokazując zwykłe życie zwykłej Afrykanki-jego blaski i cienie. Życie inne od Europejskiego, lecz czy gorsze?