Czytaj więcej:
Łowca. Samotna zemsta na Sowietach okupujących polskie Ziemie odzyskane okładka

Średnia Ocena:Łowca. Samotna zemsta na Sowietach okupujących polskie Ziemie odzyskane

Twórca i bohater książki, Zbigniew Lubieniecki, jako dziecko, wraz z matką i rodzeństwem zostaje zesłany na Syberię, przeżywa ciężkie lata na wschodzie, a tuż po wojnie trafia na Ziemie Zachodnie koło Szczecina. Rozczarowany nową Polską nieletni jeszcze Lubieniecki podejmuje wtedy samotny bunt przeciwko nowej sowieckiej okupacji. Prywatna wojna na śmierć i życie jest również aktem odwetu za krzywdy całej własnej rodziny. Jest to pierwsza tego typu wspomnieniowa opowiadanie o czasach tuż po wojnie – o balansowaniu na granicy prawa i bezprawia a także przeciwstawianiu się bezkarności stacjonujących w Polsce sowieckich żołnierzy – dosłownie z bronią w ręku.

Szczegóły
Tytuł Łowca. Samotna zemsta na Sowietach okupujących polskie Ziemie odzyskane
Autor: Lubieniecki Zbigniew
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy PWN, Wydawnictwo KARTA
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Łowca. Samotna zemsta na Sowietach okupujących polskie Ziemie odzyskane pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Łowca. Samotna zemsta na Sowietach okupujących polskie Ziemie odzyskane Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Łowca. Samotna zemsta na Sowietach okupujących polskie Ziemie odzyskane PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • czarekz

  Wyczyn pana Zbigniewa Gluzy (Karta) i Domu Wydawniczego PWN sp. z o.o., w postaci wydanej w miękkich okładkach powieściowych wspomnień Zbigniewa Lubienieckiego, robi wrażenie. Bohater, port-parole autora to antysowieciarz i antykomunista bijący na głowę Gan-Ganowicza a także Ognia i Inkę razem wziętych. Zwłaszcza, że potomek starego szlacheckiego rodu, od 13 pokoleń walczącego o wolność i Polskę (co w tym wypadku jest równoznaczne). Zaprawiony od maleńkości do potyczki z Rosjanami i do twardości, przez swego tatę-zupaka, rozpoczyna w 1939 r. (jako dziewięciolatek) samotną walkę. Pierwsza ofiara Łowcy to Ukrainiec, którego z maestrią pozbawia życia. Scena, gdy oderwana wybuchem granatu brudna, chamska ręka, z palcami zaciśniętymi stale na widłach, spoczywa na polskiej, kresowej ziemi, pozostaje w pamięci aż do następnej strony, na której to dziewięcioletni stale Zbyś dobija wypatroszonego niemieckim nalotem polskiego kawalerzystę (nota bene na prośbę oficera WP, którego na osobisty coup de grace stać nie było). Potem, już na zesłaniu w głębi Imperium Zła, Łowca wykonuje dalej swe samotne zadanie, zabijając kolejnych mieszkańców i funkcjonariuszy Nieludzkiej Ziemi. Przyjemny jest zwłaszcza opis batożenia na śmierć nieco starszego od Łowcy Rosjanina - Waśki - opis nie ustępujący niemal niczym sienkiewiczowskiemu nawlekaniu Azji na sztywny pal. Po repatriacji jest już tylko lepiej i lepiej, lecz żeby nie nudzić podsumuję numerycznie: nad 100 żołnierzy i oficerów Armii Czerwonej padło ofiarą Łowcy. Wydajność nieomal jak u Obcego. Nie podsumowywałbym tu faktów powieściowych, gdyby nie wspomniani na początku wydawcy: Ośrodek Karta i wyrodny spadkobierca tradycji PWN - Dom Wydawniczy PWN z o.o. Podziw budzi zwłaszcza p. Gluza, bojownik o 'wolność i prawdę' z lat tzw. pierwszej 'Solidarności' i stanu wojennego, który we wstępie do książki pisze: 'Łowca' jest nietypową pozycję polskiej historycznej literatury faktu, choć niejako wynika ze zrozumienia istoty polskości, jakie Twórca wyniósł z rodzinnego domu. Patriotyczne wychowanie postawiło go względem okrutnych wyzwań, nie na miarę sił nastolatka, którym samotnie, na swoją rękę i odpowiedzialność, zdecydował się sprostać'. Trzeba tu podkreślić, że p. Gluza uważa wspomnianą książkę za wierny zapis rzeczywistości ('Jako edytorzy jesteśmy przekonani, że powstało rzetelne świadectwo historyczne'), a Łowcę za aktualny dzisiaj wzór do naśladowania. Strach pomyśleć, co będzie gdy kibole przeczytają opowieść p. Lubienieckiego... Strach pomyśleć, do czego jeszcze intelektualista po Politechnice Warszawskiej, wydawca Zbigniew Gluza, jest zdolny... A mnie jest jedynie żal Zbigniewa Lubienieckiego: biednego, poranionego i wykorzystanego osiemdziesięcioczteroletniego chłopca.

 • bartłomiej

  niezła powieść, na interesujący temat. historia dokonań, nawet jeżeli nie jest w pełni prawdziwa... krzepi

 • Mary

  Książka ebook mnie bardzo poruszyła, historia omówiona w taki sposób, że z każdą następną stroną wciąga nas jeszcze bardziej. Wielki respekt do głównego bohatera.

 • Jaroslaw Drożdżewski

  Łowca to książka ebook wyróżniająca się na polskim rynku. Twórca nie stawia siebie w roli ofiary i prześladowanego, a każda następna kartka jest dowodem ogromnej woli potyczki i odwagi, którą on posiadał. To twórca jest tu łowcą, a sowieccy okupanci ofiarami. To twórca w znacznej mierze dyktuje warunki, czy to podczas bójki w szkolnej klasie z silniejszymi od siebie czy podczas przeprowadzania akcji likwidacyjnych na komunistach. Przez dużo lat o takich rzeczach nie można było mówić, ani pisać, do dzisiaj zresztą niewiele osób i mediów chce pozytywnie ukazywać takie pozycje i świadectwa. Książka ebook ta jest jednak bardzo kluczowa i zachęcam do zapoznania się z nią. Bardzo nieźle napisana, wciągająca (a nierzadko wstrząsająca) jest historycznym świadectwem, że wiek w potyczce o to co się miłuje i w co się wierzy nie ma żadnego znaczenia. Postawiony przed zadaniem, teoretycznie przynajmniej, zdecydowanie nad własne siły, Zbigniew Lubieniecki poradził sobie z nim doskonale. To właśnie tacy ludzi powinni dzisiaj być stawiani za wzór i traktowani jako bohaterowie.

 • Krol

  Opowieść o samotnej zemście, bardzo poruszająca i wciągająca.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!