Literatura polskiego Średniowiecza. Leksykon okładka

Średnia Ocena:


Literatura polskiego Średniowiecza. Leksykon

Monumentalne dzieło zbierające rozległą wiedzę o literaturze, filozofii, kulturze i szkolnictwie średniowiecznym. W przejrzystej hasłowej formie pokazuje stan badań ponad tą epoką a także zbiera info bibliograficzne dotyczące konkretnych zagadnień. Ukazuje średniowiecze w szerokim kontekście historycznym i kulturowym, uwzględniając nawiązania do tradycji antycznych, a także jego wpływ na późniejsze epoki. Obszerne artykuły hasłowe połączone siecią odsyłaczy tworzą syntetyczny wykład idealnie dostosowany do potrzeb dydaktyki akademickiej, który może być wykorzystywany zarówno podczas zajęć jak i przez studentów w okresie samodzielnej pracy.

Szczegóły
Tytuł Literatura polskiego Średniowiecza. Leksykon
Autor: Michałowska Teresa
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wydania: 2011
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Literatura polskiego Średniowiecza. Leksykon w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Literatura polskiego Średniowiecza. Leksykon PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Krzysztof L.

    Nie wiem, czy niezbędna jest dodatkowa rekomendacja takiej książki. Oczywistym jest, czego można spodziewać się po badaczce pokroju Teresy Michałowskiej.Napiszę tylko, że wydawnictwo postarało się o dużą przejrzystość. Na marginesach znajdują się znaczniki, które bardzo ułatwiają odszukiwanie szczegółów. Znaczniki pokazują m.in. literaturę uzupełniającą, lata życia pisarzy, wydania i tłumaczenia w Polsce czy tradycję funkcjonowania jakiegoś elementu. Leksykon opatrzony jest interesującym wstępem Michałowskiej, zaś na końcu znajdują się różne indeksy, np. haseł o utworach w języku łacińskim, lecz i o pojęciach z teorii literatury.Książka jest lekturą obowiązkową dla osób zajmujących się literaturą tamtej epoki, lecz przecież średniowiecze jest także początkiem literatury polskiej, więc niejako kształtuje sposób myślenia i pisania w kolejnych epokach.