Czytaj więcej:
Legenda ludowa. Cudawianki. Tom 1 okładka

Średnia Ocena:Legenda ludowa. Cudawianki. Tom 1

Niebanalne i pięknie absurdalne połączenie kryminału, fantastyki i słowiańskich wierzeń ze swojskością polskiej prowincji i wybornym humorem. Wisłowice to osobliwe miejsce – żarliwa wiara katolicka miesza się tu z pogańskimi praktykami i zabobonami, nocą za oknami słychać stukot czarcich kopyt, a mieszkańcy wsi stale korzystają z usług medycznych mieszkającej w leśnej głuszy Zielarki. Jedynym współczesnym fragmentem lokalnych gospodarstw jest sprowadzony z konieczności do wisłowickich domów telefon. Gdy pewnego dnia zadzwoni w domu państwa Sosnów, ich spokojne życie zmieni się nie do poznania… Jedna z mieszkanek wsi zostaje odnaleziona nieprzytomna, a obrażenia na jej ciele sugerują atak wilkołaka. Niedługo potem napastnik uderza ponownie, a sołtys Wiktor Nałęcki, sceptyczny względem ludowych wierzeń, postanawia zgłosić sprawę do miejskich organów ścigania. Ta decyzja wzbudza mieszane uczucia, miastowi nie cieszą się w Wisłowicach zaufaniem. Do rozwiązania sprawy Wilkołaka z Wisłowic przybywa ekscentryczny komisarz Radzkin. Dynamicznie okazuje się, że obawy mieszkańców były uzasadnione. Rozpoczyna się polowanie na czarownice… dosłownie.

Szczegóły
Tytuł Legenda ludowa. Cudawianki. Tom 1
Autor: Karolina Derkacz
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Initium
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Legenda ludowa. Cudawianki. Tom 1 pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Legenda ludowa. Cudawianki. Tom 1 Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Legenda ludowa. Cudawianki. Tom 1 PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Dorota

  Debiut literacki Karoliny Derkacz „Legenda ludowa” wchodzący w skład cyklu „Cuda wianki” rozbudził mój apetyt! Książkę tę, jak i cały zresztą cykl możemy zaliczyć do książek, które łączyć ze sobą będą kryminał, fantastykę i słowiańskie wierzenia. Dodajmy do tego jeszcze swojskość polskiej prowincji i mnóstwo humoru, a otrzymamy wciągającą powieść, która może okazać się wybawieniem w pochmurne, jesienne dni. Przy debiutach nierzadko przymyka się oczy na pewne warsztatowe mankamenty czy nieścisłości fabularne. Jeśli chodzi o „Legendę ludową”, to można odnieść wrażenie, że to tylko wstęp, autorka nie odsłoniła wszystkich kart i to, do czego można delikatnie mieć zastrzeżenia (za mało wierzeń, nawiązań do słowiańskich elementów) zostanie uzupełnione i będziemy w pełni usatysfakcjonowani. Mam taką nadzieję, ponieważ zakończenie pozostawiło jednego bohatera w dość ciężkim położeniu i chciałoby się wiedzieć, co z nim dalej będzie.

 • Miłośniczka Książek

  Bardzo niezła książka. Do tego napisana z humorem. Idealnie się przy niej bawiłam i liczę na to, że nie będę musiała zbyt długo czekać na kontynuację :)

 • Anonim

  Dawno już nie czytałam tak zabawnej, idealnie napisanej historii, w której w interesujący sposób ukazana została społeczna mentalność małych miasteczek. Gorąco zalecam wam tę książkę. Naprawdę warto po nią sięgnąć!

 • Lidia

  Idealna książka. Miło spędziłam przy niej czas. Spodoba się fanom fantastyki a także słowiańskich wierzeń. Zdecydowanie zalecam :)

 • Mirka

  Co to była za książka! Świetna, po prostu świetna! Musicie po nią sięgnąć!

 • Ewa

  Przeczytałam i zalecam ,,Legendę Ludową``,w której magia splata się z codziennością i prozą życia,róznorodnością ludzkich charakterów a także wytłumaczalnych i niecodziennych zjawisk.Wciągnęły mnie przygody i perypetie bohaterów powieści,rodziny Sosnów, ich sąsiadów i nieznośnego komisarza. Czekam na drugi tom!

 • Róża

  Podobała mi się ta książka. Fajni bohaterowie. Fajna fabuła. Fajny humor. Niczego więcej mi nie potrzeba :) Polecam, serio :)

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!