Łańcuch historii okładka

Średnia Ocena:


Łańcuch historii

Profesor Paweł Wieczorkiewicz był człowiekiem odważnym. Trzeba było bowiem odwagi, aby obalać kolejne mity, do których tak mocno przywiązani są Polacy. Profesor mówił, że koncepcja Powstania Warszawskiego była obłędem, a akcja „Burza” była działaniem wymierzonym w interes Polski. Uważał, że Józef Beck powinien był w 1939 roku porozumieć się z Niemcami. Jednocześnie potępiał zbrodnie komunistyczne, mówił głośno, że nie pogodził się z utratą Wilna i Lwowa a także domagał się lustracji, która oczyściłaby Polskę z rosyjskich agentów. Tak, profesor Wieczorkiewicz był nonkonformistą. Szedł własną drogą narażają się obydwu potężnym obozom, na które dzieli się Polska. Profesor Wieczorkiewicz był jednak przede wszystkim wybitnym historykiem. Jednym z najwybitniejszych w III RP. Żal tych wszystkich książek, których nie zdążył napisać.

Szczegóły
Tytuł Łańcuch historii
Autor: Wieczorkiewicz Paweł
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo LTW
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Łańcuch historii w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Łańcuch historii PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Kazimierz Rygiel

    Pośmiertne zebranie i wydanie wcześniejszych tekstów publicystycznych prof. Wieczorkiewicza, traktujących o dziejach Polski (i ZSRR) w XX wieku. Jest tam m.in. o Wojsku Polskim przedwojennym i powojennym, także o agenturze radzieckiej w jednym i drugim. O złożoności przyczyn wybuchu II wojny światowej, o agresji ZSRR na Polskę dn. 17 września 1939 r. Lecz też o polityce przedrewolucyjnej Rosji i potem Rosji Radzieckiej a także ZSRR względem Polaków i Polski w ogóle. Polecam. Zauważam jednak, że jest to lektura raczej dla już „zaawansowanych”, mających pewne pojęcie o epoce (np. wiedzących, kim byli Stołypin, Tuchaczewski, Jeżow). Trójkowi maturzyści mogą sobie odpuścić.