Czytaj więcej:
Kultura języka polskiego. Teoria Zagadnienia leksykalne okładka

Średnia Ocena:Kultura języka polskiego. Teoria Zagadnienia leksykalne

Nowe, zaktualizowane i uzupełnione wydanie cenionego i nowoczesnego podręcznika akademickiego z dziedziny kultury języka. Profesor Andrzej Markowski opisuje najistotniejsze tendencje współczesnej polszczyzny, prezentuje żywe związki zachodzące między mową a kulturą, zapoznaje studentów z podstawami teoretycznymi językoznawstwa normatywnego. Objaśnia, jak zmieniły się warunki socjolingwistyczne i pragmalingwistyczne komunikacji językowej Polaków w ostatnich latach, analizuje aktualne tendencje leksykalne, zwraca uwagę na nowe wyrazy i związki wyrazowe. Przedmiot Kultura języka polskiego służy zapoznaniu studentów z podstawami teoretycznymi językoznawstwa normatywnego a także kształtowaniu umiejętności właściwego (tj. poprawnego a także zgodnego z zasadami etyki i etykiety językowej) posługiwania się mową a także zapoznaniu studenta z najważniejszymi tendencjami współczesnej polszczyzny, a także wyposażeniu go w narzędzia, które pozwolą zauważać zmiany w języku a także samodzielnie dokonywać ich ocen, dostrzegać związki języka z kulturą. Wprowadzone do podręcznika zmiany i aktualizacje dotyczą pomiędzy innymi: metod oceny innowacji językowych; priorytetów polskiej polityki językowej w II dziesięcioleciu XXI wieku, zwłaszcza polskiej zewnętrznej polityki językowej w Unii Europejskiej; aktualnej działalności kulturalnojęzykowej; zjawiska neonowomowy; agresji językowej i języka nienawiści; poprawności politycznej w języku; grzeczności językowej i gatunków języka w Internecie; języka reklamy; ustawy o języku polskim; ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych a także o języku regionalnym. Książka: wprowadza w zagadnienia teoretyczne, dogłębnie opisuje zagadnienia poprawności leksykalnej, prezentuje konkretne rozstrzygnięcia poprawnościowe, podaje liczne przykłady i konkretne użycia, objaśnia wyrazy, formy i konstrukcje, posiada indeks ułatwiający korzystanie z publikacji. 19 października 2006 roku profesor Andrzej Markowski otrzymał za tę książkę Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Szczegóły
Tytuł Kultura języka polskiego. Teoria Zagadnienia leksykalne
Autor: Markowski Andrzej
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wydania: 2018

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Kultura języka polskiego. Teoria Zagadnienia leksykalne pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Kultura języka polskiego. Teoria Zagadnienia leksykalne Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Kultura języka polskiego. Teoria Zagadnienia leksykalne PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Pobierz PDF

Nazwa pliku: kalendarz - Rejestracje - USOSweb.pdf - Rozmiar: 172 kB
Głosy: 0
Pobierz
Nazwa pliku: Aleksandra Okopień-Sławińska, Relacje osobowe w literackiej komunikacji.pdf - Rozmiar: 118 kB
Głosy: 0
Pobierz

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Kultura języka polskiego. Teoria Zagadnienia leksykalne PDF transkrypt - 20 pierwszych stron:

 

Strona 1 Uniwersytet Wrocławski - Centralny System Uwierzytelniania Zalogowany użytkownik: Patrycja Rembisz | | zmień hasło | wyloguj się Uniwersytet Wrocławski AKTUALNOŚCI KATALOG MÓJ USOSWEB DLA STUDENTÓW DLA PRACOWNIKÓW DLA WSZYSTKICH INDEKS Kalendarz rejestracji REJESTRACJE kalendarz Poniższa lista uwzględnia jedynie związane z Tobą rejestracje. Jeśli uważasz, że jakaś koszyk rejestracja powinna się na niej pojawiać, to skontaktuj się ze swoim dziekanatem - być może na przedmioty nie otrzymałeś do niej dostępu wskutek błędu? bezpośrednie do grup preferencje grup Pełna lista wszystkich rejestracji jest dostępna w dziale Aktualności . REJESTRACJE NA EGZAMINY Rejestracje na egzaminy MOJE STUDIA Przejdź do rejestracji . sprawdziany oceny podpięcia pol-on zapisy na przedmioty fakultatywne roku I w semestrze zimowym r.ak. 2022/2023 [21-FP- decyzje S1-E1-Fak22/23] zaliczenia etapów grupy dziekańskie pokaż przedmioty związane z tą rejestracją . rankingi stypendia wymiana studencka w trakcie, 3 dni do zakończenia Rejestracja bezpośrednia do grup - odmiana tura Przejdź do ankiety 2022-09-30 16:00 - 2022-10-03 23:59 "kto pierwszy" [opis] 1. rejestracji płatności fk rozpocznie się za 6 dni Rejestracja bezpośrednia do grup - odmiana tura dyplomy 2022-10-07 16:00 - 2022-10-09 23:59 "kto pierwszy" [opis] 2. mlegitymacja SPOTKANIA zapisy na wykład (do wyboru) dla roku 1., sem. zimowy, r.akad. 2022/2023 [21-FP-S1-E1- W22/23] pokaż przedmioty związane z tą rejestracją . w trakcie, 3 dni do zakończenia Rejestracja bezpośrednia do grup - odmiana tura Przejdź do 2022-09-30 16:00 - 2022-10-03 23:59 "kto pierwszy" [opis] 1. rejestracji rozpocznie się za 6 dni Rejestracja bezpośrednia do grup - odmiana tura 2022-10-07 16:00 - 2022-10-09 23:59 "kto pierwszy" [opis] 2. INiB/PCiS, Studia Stacjonarne I stopnia, Przedmioty opcyjne wydział, Rok 2022/2023 [21- INB-S1-22/23Z-WOC] pokaż przedmioty związane z tą rejestracją . w trakcie, 4 dni do zakończenia Rejestracja bezpośrednia do grup - Zapisy Przejdź do 2022-09-27 12:00 - 2022-10-04 23:59 odmiana "kto pierwszy" [opis] właściwe rejestracji rozpocznie się za 4 dni Rejestracja bezpośrednia do grup - Korekty 2022-10-05 12:00 - 2022-10-12 23:59 odmiana "kto pierwszy" [opis] Uniwersytecki System Obsługi Studiów Uniwersytet Wrocławski USOSweb 50-137 Wrocław kontakt ul. Plac Uniwersytecki 1 deklaracja dostępności / USOSweb 6.8.0.0-9e39ddbc2 (2022-08-29) © Międzyuniwersyteckie Centrum Informatyzacji. Wszystkie prawa zastrzeżone.

O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!