Czytaj więcej:
Księżna Izabela Czartoryska okładka

Średnia Ocena:Księżna Izabela Czartoryska

Opowieść o Rzeczypospolitej XVIII w., o skonfliktowanych Polakach, dużych i małych bohaterach, o zdrajcach i patriotach. Główną bohaterką jest księżna Izabela Czartoryska, dziewczyna silna, interesująca, wzbudzająca podziw, lecz i kontrowersje.

Szczegóły
Tytuł Księżna Izabela Czartoryska
Autor: Bodziachowska Katarzyna Maria
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Księżna Izabela Czartoryska pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Księżna Izabela Czartoryska Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Księżna Izabela Czartoryska PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Patryk

  Książka ebook przedstawia wspaniałą postać w wyśmienity sposób. Czytelnik może „zatonąć” w morzu przygód tytułowej księżnej, zrozumieć jej osobiste poczynania i oddać się obszernej problematyce. Dzieło ukazując tak ciężkie zagadnienie, jakim jest przedstawienie biografii Izabeli Czartoryskiej, czyta się bardzo przyjemnie. Autorka nakreśla dużo ponadczasowych wartości takich jak miłość, patriotyzm czy życie rodzinne co jeszcze bardziej utrzymuje naszą uwagę. Przedstawienie niełatwej rzeczywistości w tym przypadku jest na wysokim poziomie, utwór jest jednak skierowany do osób dojrzałych i myślących. Mimo tego całość czyta się wyjątkowo lekko poprzez zastosowany styl. Połączenie współczesnego języka ze szczerym przedstawieniem autentycznych postaci czy rysu historycznego wypada tutaj wręcz idealnie. Zalecam z całego serca.

 • KonradC

  Główną bohaterką opowieści jest księżna Izabela z Flemingów Czartoryska, wyjątkowa polska arystokratka doby oświecenia. Czytelnik poznaje niełatwe dzieciństwo Izabeli, które „obracało się wokół znamiennego wtedy słowa posag”, a zachowania dziewczynki były podporządkowane dworskiej etykiecie. Będąc półsierotą Izabela nie doznała ciepła matki, a restrykcyjne wychowanie babki nie uwzględniało jej edukacji. Rozpoczynając świeży etap własnego życia wkrótce przekonała się, że małżeństwo z Adamem Kazimierzem Czartoryskim, choć pozbawione miłości ma pozytywny wpływ na rozwój jej „wrodzonej inteligencji, naturalnego taktu i bystrości umysłu”. Wprowadzenie w opowieści chronologii zdarzeń historycznych pozwala czytelnikowi w sposób dokładny poznać czasy chylącej się ku upadkowi Rzeczypospolitej Obojga Narodów i jednocześnie obserwować dalsze dzieje dziewczyny dojrzałej, która wyraża własny patriotyzm, walcząc o sprawy polskie, jednak nie zawsze dokonując właściwego wyboru. Jej kontrowersyjne romanse ze Stanisławem Augustem Poniatowskim i ambasadorem rosyjskim Nikołajem Wasiljewiczem Repninem budzą sprzeciw pełnej hipokryzji arystokracji. Mimo iż główna bohaterka doświadczyła w swoim życiu tragedii rodzinnych „podnosiła się z klęczek, odradzała się, co więcej, po każdym upadku stawała się silniejsza, twardsza, mądrzejsza”. Książka ebook napisana jest w sposób ciekawy, piękną polszczyzną, zawiera dużo faktów historycznych wzbogacających wiedzę czytelnika, dlatego zdecydowanie zachęcam do przeczytania tej opowieści.

 • MARCIN NOWAK

  Od pierwszego zdania książki towarzyszymy tytułowej Izabeli z Flemingów Czartoryskiej w jej osobistej podróży przez życie. Jest to wyjątkowo fascynująca droga, począwszy od okresu dzieciństwa aż do wieku dorosłego. Razem z bohaterką głęboko odczuwamy wachlarz barwnych emocji, wzruszamy się i oddajemy przemyśleniom. Prócz kwestii związanych z prywatnym życiem Izabeli, książka ebook porusza także ważne tematy społeczno - narodowościowe. Na kartach powieści przedstawione zostają takie wybitne osobistości tamtego okresu jak Niemcewicz, Zabłocki czy Szymanowski. Książka ebook dostarcza niezapomnianych wrażeń estetycznych. Wskazuje też na wagę ponadczasowych wartości w postaci patriotyzmu, miłości czy przyjaźni. Autorka z niezwykłą starannością i kunsztem literackim odkrywa przed czytelnikami nierzadko nieznane fakty z życia księżnej, posługując się przy tym piękną polszczyzną, którą nie tak prosto znaleźć w dzisiejszej literaturze. Liczne metafory i stosowne ozdobniki sprawiają, że lektura książki stanowi intelektualną rozrywkę na wysokim merytorycznie poziomie. To niewątpliwie pozycja, którą trzeba mieć w swej domowej biblioteczce.

 • Skorek

  Z pewnością dużym trudem może się okazać stworzenie autentycznie ciekawej książki o charakterze biograficznym – szczególnie, gdy język w niej o postaci odległej o nad dwieście lat. Jednakże autorce książki „Księżna Izabela Czartoryska”, Katarzynie Marii Bodziachowskej, udało się dokonać niezwykłego wyczynu – pozwalając własnej bohaterce mówić o samej sobie i ukazując Rzeczpospolitą Obojga Narodów końca XVIII wieku autorka stworzyła oryginalne dzieło, dla wymagającego czytelnika.Nie jest blisko Izabeli do ideału – autorka nie „rozpieszcza” własnej bohaterki, ukazuje jej liczne zalety, nie pomijając jednocześnie wad. Jednak bohaterem książki nie jest tylko Izabela – jest nią także chyląca się ku upadkowi Polska, wraz z występującymi w niej nastrojami politycznymi, kłopotami i stylem życia wyższych sfer. Nie brak też reprezentantów epoki: poetów (Franciszek Karpiński, Julian U. Niemcewicz, Franciszek Zabłocki), polityków (król Stanisław August Poniatowski) i mecenasów kultury (Adam Jerzy Czartoryski jak i sama Izabela). Całość składa się na trwającą przez kilka dziesięcioleci barwną mozaikę, wycentrowaną na dorastaniu życiu jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci historycznych ówczesnej Polski – kochanki króla, małżonki księcia a także wyjątkowej działaczki kulturowej i politycznej.Książka jest dość obszerna, jednak czyta się ją niezwykle szybko. Tekst wzbogacony jest ilustracjami związanymi z życiem Czartoryskiej, które są dodatkowym atutem książki. Mowa autorki jest niezwykle bogaty; opisy wzruszają, zamiast przytłaczać, dzięki czemu Izabela jawi nam się jak żywa, wraz ze własnymi emocjami i problemami. Kunszt literacki zostaje uzupełniony realiami epoki, które zostały wiarygodnie odtworzone. Całą fabuła przedstawiona jest na wzór opowieści, brak tu konkretnych epizodów – poszczególne etapy życia bohaterki pooddzielane są akapitami, dzięki czemu czytanie nie tylko nie jest utrudnione, lecz również motywuje do szybszego jej ukończeniaKsiążka jest zdecydowanie godna polecenia – nie tylko amatorom historii, lecz i dla każdego szukającego trudnej rozrywki i chcącego poszerzyć własną wiedzę na temat jednej z najistotniejszych epok naszego kraju. Książka ebook ta udowadnia, że literatura historyczna nie musi być nudna ani nużąca.

 • Kuba

  "Księżna Izabela Czartoryska" Katarzyny Marii Bodziachowskiej to pozycja z cyklu historycznych biografii sławnych ludzi tej autorki. Jest to pisana lekkim mową historia życia tytułowej księżnej, dziewczyny światłej, mecenaski sztuki, kolekcjonerki pamiątek historycznych, poetki, matki, małżonki i kochanki, przedstawiona na tle historii Polski. Współczesny język, autentyczne postaci, rys historyczny i przeplatane nim wątki obyczajowe powodują, że nie mamy w tym przypadku do czynienia z nudną biografią dawnej księżnej, ale z pasjonującą opowieścią życia nietuzinkowej dziewczyny w czasach Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Szybki bieg wydarzeń, słynni bohaterowie lecz i zwykłe ludzkie życie, troski, sukcesy, przywary, dylematy bohaterów powieści powodują, że czyta się tę pozycję z olbrzymią ciekawością. Jest to książka ebook z tych "dla każdego", na długie zimowe wieczory, czas podróży, czy letni wypoczynek. Polecam.

 • Błażej M

  Utwór Katarzyny Marii Bodziachowskiej to opowiadanie o tytułowej Izabeli z Flemingów Czartoryskiej. Warto podkreślić, że nie jest to klasyczny nudny utwór biograficzny, w którym czytelnikowi przekazywane są „suche informacje” w dokładnych ramach czasowych. Na kartach powieści obok zwykłych, codziennych historii związanych z Izabelą autorka ukazała przeżycia wewnętrzne bohaterki, emocje , które towarzyszyły jej w przeżywaniu rozdziałów życiowych. Co więcej, historia Izabeli została omówiona w ciekawy sposób – mamy styczność ze wszystkimi jej problemami, wahaniami, czasem i romansami. Dokładnie opisano jej zalety i minusy. Dzięki czemu brniemy całkowicie w jej historię i nie możemy zostać względem niej obojętni. Znosimy jej humory, podróżujemy poczynając od Pałacu w Puławach na niemal całej Europie kończąc, jak i wpraszamy się na bale czy również mamy możliwość obserwowania jej historii miłosnych.Z lektury można zauważyć, że autorka bardzo dokładnie zbadała temat którym się zajmowała, co więcej, widoczne jest że polubiła bohaterkę, pomimo tego cały czas starała się wiernie przedstawić historię, choć niektóre wątki mogą się wydawać delikatnie przerysowaneZa największy atut książki sądzę perfekcyjne przeplatanie fragmentów historycznych z dziejami bohaterki. Nie jest to natłok informacji ale harmonijne ich dozowanie, które tworzy swoisty historyczny obraz utworu, który mógł być niełatwy czy również nieciekawy dla Rzeczypospolitej – rozbiory, Powstanie Listopadowe czy również Sejm Walny. Wydarzenia te stopniowo dostają się do losów Izabeli i są one tłem dla życia jej i bliskich.W mistrzowski sposób zostało ukazana zmiana Izabeli od zwykłego dziecka, przez niezbyt urodziwą nastolatkę, panią domu, aż do mecenasa sztuki, który założył pierwsze muzeum w Polsce. Książka ebook jest napisana bardzo ładnym mową co jest jej kolejnym atutem.Z kwestii technicznej, książka ebook jest sprzedawana z wydawnictwa Rytm w interesjącej. Okładka książki jest śliczna, lecz moją uwagę przykuła znaczna ilość zdjęć, portretów Izabeli, jej bliskich, a także miejsc, z którymi była związana.Książka bardzo ciekawa, patriotyczna, zalecam każdemu kto chce poznawać historię własnej ojczyzny, a także osobom, którzy chcą sięgnąć po coś nowego. Warto czytać książki historyczne jak i dać szansę mniej znanym autorom, a nuż się trafi coś wartościowego i taka właśnie jest „Księżna Izabela Czartoryska” autorstwa Katarzyny Marii Bodziachowskiej.

 • anonymous

  Książka ebook Katarzyny Marii Bodziachowskiej pt. "Księżna Izabela Czartoryska" stanowi zbeletryzowaną biografię słynnej Polki. Podstawą i tłem fabuły jest historia Rzeczypospolitej XVIII w. aż do upadku państwa. Treścią- życie głównej bohaterki a także jej rodziny zależne od wypadków dziejowych. Atutem powieści są jej walory poznawcze- rys historyczny i obyczajowy, cudowny mowa a także psychologizacja postaci. Wadą- brak epizodów ułatwiających odbiór. Książka ebook jest ciekawa, szybka i przyjemna w czytaniu. Jednak nie jest to pozycja prosta ani rozrywkowa. Czytając, odbiorca musi być ciągle skupiony. Tym, co mnie ujęło, jest nagromadzenie cennych, ponadczasowych wartości, jak patriotyzm, miłość rodzinna, przyjaźń czy poświęcenie. Bohaterowie są autentyczni- odnoszą sukcesy lecz i ponoszą porażki. Są grzeszni, błądzący, lecz podnoszą się i dalej zmagają się z życiem. Spodobało mi się ukazanie w powieści zawiłych faktów historycznych. Autorka ucieka się do nich, przedstawia je, czasem analizuje, lecz nimi nie przytłacza. Historia nie zaciemnia ogólnego zamysłu książki. Widoczne są aluzje do współczesnej sytuacji Polski, a także bardzo ładne i ponadczasowe refleksje odautorskie przypisane narratorowi i bohaterom.Książkę Bodziachowskiej zalecam ludziom dojrzałym, myślącym i takim, którzy poszukują lektury wartościowej. Zalecam ze względu na jej patriotyzm i emocjonalny, szczery styl ukazywania niełatwej rzeczywistości.

 • brzoskwinka02

  Książka ebook ma absolutnie charakter epicki- i nie tylko dlatego, że jet obszerna i opisowa, lecz z uwagi na to, że zawiera wyjątkowo obszerną problematykę. Dotyka małych i osobistych spraw tytułowej księżnej, a także dużych kwestii związanych z rzeczywistością i przyszłością Polski. Co zasługuje na pochwałę, to zręczne wykorzystanie wiedzy historycznej, która w powieści nie przytłacza, nie przybija, lecz przybliża zamierzchłe czasy, czyniąc jednocześnie aluzję do współczesnej Polski. W powieści ujmują głębokie, a przy tym bardzo ludzkie refleksje i przemyślenia. Książka ebook nie ma wyraźnego adresata- może ją czytać każdy, kto chce pojąć niesamowite losy Rzeczypospolitej i zrozumieć skomplikowane serce kobiety. Gorąco polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!