Czytaj więcej:
Księga tęsknot okładka

Średnia Ocena:Księga tęsknot

Długo wyczekiwana świeża książka ebook autorki światowych hitów – "Sekretne życie pszczół" i "Czarne skrzydła", które przez dużo tygodni zajmowały pierwsze miejsca listy bestsellerów "New York Timesa". Na imię mi Ana. Byłam żoną Jezusa z Nazaretu, syna Józefa. Nazywałam go Ukochanym, a on mnie Małym Grzmotem, zawsze się przy tym śmiejąc. Twierdził, iż kiedy spałam, rozlegało się we mnie dudnienie, niczym dźwięk pioruna dolatujący z dalekiej doliny Nahal Zippori albo jeszcze odleglejszej Jordanii. Nie wątpię, że naprawdę coś słyszał. Odkąd sięgam pamięcią, gnieździły się we mnie tęsknoty, które wzbierały jak nokturny, mącące swymi dźwiękami ciszę nocy. Tak rozpoczyna się opowiadanie Any. Młodej Żydówki z zamożnej rodziny, blisko związanej z dworem tetrarchy Heroda Antypasa. Jej los dyktują mężczyźni i tradycje, a przekleństwem nastolatki jest pęd do wiedzy, który nie pozwala się jej podporządkować. Przemożną chęć do wyrażania własnych myśli i spisywania losu dziewczyn pielęgnuje w kobiecie ciotka Yaltha, uczona siostra jej ojca, która po latach banicji powróciła w tajemnicy na łono rodziny Brutalny przystojny świat zmusza Anę do ucieczki. Kobieta rozpoczyna swoją podróż przez życie, spisując pomijaną w oficjalnych przekazach historię dziewczyn początku naszej ery. Jej droga rozpoczyna się w 16 roku w Seforis, a kończy w 60 roku w Egipcie. "Księga tęsknot" przedstawia, z kobiecej perspektywy, wydarzenia słynne z Nowego Testamentu. To poruszająca, hipnotyzująca powieść, napisana z rozmachem i jednocześnie szacunkiem do religii chrześcijańskiej, ukazująca ludzką twarz Jezusa z Nazaretu i jego życie z Aną. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Księga tęsknot
Autor: Kidd Monk Sue
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2021

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Księga tęsknot pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Księga tęsknot Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Księga tęsknot PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • chabrowacczytelniczka

  Powieść, po której przechadzają się całe zastępy inspirujących kobiet. Stąpają niemal bezszelestnie, ledwie dotykając stopami piasku, a jednak pomimo lat prześladowań i umniejszania ich wartości zdołały zapisać się na kartach historii. Judyta, Estera, Sara,... Starotestamentowe kobiece sylwetki, lecz również ja czy ty, bo każda z nas ma własne marzenia, pragnienia i tęsknoty, które skrywa w głębi serca, tam gdzie nikt nie ma do nich dostępu. Płeć, której zasługi były od zawsze marginalizowane, a słowa uciszane. Co by było gdyby jedną z tych dziewczyn zepchniętych na margines historii była domniemana małżonka Jezusa? Jak wyglądałby świat?  Cudowna, prześliczna historia, napisana prawdziwe poetyckim, pełnym epitetów i metafor językiem. Stworzona z prawdziwym rozmachem, bo śledzimy tutaj dzieje Any, młodej Żydówki, która od zawsze przejawiała groźny pociąg do wiedzy i zadawania niewygodnych pytań. Splot zdarzeń zmusza ją do ucieczki i prowadzi do spotkania z Jezusem, którego żoną zostaje i towarzyszy mu aż do końca.  Autorka udowadnia, że można pisać inteligentnie i kontrowersyjnie, a jednocześnie z subtelnością i szacunkiem do wiary. Można wymuszać refleksje i prowokować do dyskusji pełnej poszanowania. Pomysł na stworzenie feministycznej historii o Anie kiełkował w głowie Sue Monk Kid od wielu lat i podeszła do niego nie tylko rzetelnie, lecz również z dużą dozą pokory. Jak sama pisze, nie jest teologiem, a pisarką. Skupiła się na wyrwie, która pojawia się w Świeżym Testamencie kiedy to nie odnajdujemy zbyt wielu informacji o życiu Jezusa i uwypukliła jego człowieczeństwo. Odmalowała obraz mężczyzny, który przejawiał wyjątkowo radykalne poglądy, zwłaszcza w stosunku do kobiet, które w tamtym czasie według niektórych zasługiwały tylko na poniżenie i pogardę. Z artyzmem pokazała prawdopodobne dzieje wielu dziewczyn żyjących w pierwszych latach naszej ery na terenie współczesnego Izraela, Palestyny czy Egiptu. W niewymuszony sposób rzuciła również nowe, ponieważ kobiece spojrzenie na wydarzenia słynne z Pisma Świętego. Napisała to w tak przejmujący sposób, że po skończeniu zostawiła mnie w wewnętrznym rozedrganiu od wypełniających szczelnie emocji. Opis Drogi Krzyżowej oczyma Any to coś niezwykłego co w moim mniemaniu sprawia, że ta książka ebook to prawdziwa literacka perła.  Jestem zachwycona i myślę, że jeśli trochę mnie znacie to każdy wie kogo ta książka ebook poruszy tak samo mocno. Kocham czytać o silnych i charakternych kobietach, a te z Księgi tęsknot właśnie takie są. Tutaj obok piękna, poetyckich opisów, dużych emocji i idealnie odwzorowanych realiów tamtych czasów odnalazła się również mądrze wciągającą książka. Te 640 stron dosłownie połknęłam i jestem przekonana, że z wami będzie tak samo. Premiera już 30 czerwca. 

 • Kacper

  "Księga tęsknot" Sue Monk Kidd Ana wychowuje się w ortodoksyjnej, żydowskiej rodzinie. Ojciec kobiety pełni funkcję naczelnego skryby na dworze tetrarchy Heroda Antypasa, tym samym ma on olbrzymi wpływ na podejmowane przez tetrarchę decyzje. Kiedy służąca odkrywa, że Ana osiągnęła dojrzałość płciową, ojciec chce zmusić córkę do zaręczyn z bogatym wdowcem. Maciej postanawia przedstawić jedyną córkę potencjalnemu narzeczonemu, wówczas to właśnie kobieta mdleje, a pewien jakże męski młodzieniec pomaga jej. Był to nie kto inny jak Jezus z Nazaretu... "Księga tęsknot" to jedna z najbardziej wyczekiwanych książkowych premier. Autorka bestsellerowego "Sekretnego życia pszczół" powróciła z powieścią nieoczywistą, budzącą rozgoryczenie w pewnych środowiskach, a mianowicie historią życia żony, nie kogo innego jak, Jezusa Chrystusa. Sue Monk Kidd snuje szokującą, wstrząsającą, a jednocześnie przecudowną opowiadanie o odwadze, tęsknocie, słuchaniu głosu serca, miłości a także przeciwstawianiu się utartym normom obyczajowym, by czuć się całkowicie spełnionym. Ta książka ebook opowiada historię kontrowersyjną, a zarazem subtelną i delikatną. Autorka w sposób bardzo misterny i wyrafinowany utkała i przedstawiła czytelnikom dzieje postaci słynnych nam z lekcji religii na nowo, z innej perspektywy. Odkurzyła biblijne opowieści, nadając im innego charakteru, blasku i świeżości. W powieści została zarysowana sytuacja dziewczyn panująca w ówczesnych czasach, które to dziewczyny były całkowicie zależne od mężczyzn, niewidzialne. Ich zdanie pomijane było milczeniem. Nie mogły one mówić głośno o wyrządzonych im krzywdach. Idealnie ukazane zostały też zwyczaje, tradycja i obrzędy żydowskie. Kidd w własnej książce pdf tworzy całkowicie "ludzki" obraz Jezusa, jego portret psychologiczny. Poznajemy tutaj Jezusa nie jako Boga, ale pod postacią zwykłego człowieka. Przedstawioną historią autorka pobudza ciekawość czytelników, którzy wciąż zadają sobie frapujące pytanie: co by było, gdyby Jezus miał żonę? Historia Any od pierwszych stron hipnotyzuje, wciąga czytelnika w wir rozgrywających się wydarzeń. Jest to książka, przez którą z pewnością zarwiecie niejedną noc. Polecam. ⭐9,5/10 Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Literackiemu.

 • Jelenka

  Przeczytałam w tym roku dużo wspaniałych powieści, jednak świeża opowieść Sue Monk Kidd jest prawdopodobnie najlepszą z nich. Ta autorka to od lat jest jedną z moich ulubionych pisarek. Zachwyciły mnie " Czarne skrzydła" i zachwyciło mnie "Sekretne życie pszczół". Podejrzewałam, że "Księga Tęsknot" też wywrze na mnie ogromne wrażenie, nie sądziłam jednak, że będzie to coś tak wspaniałego! 16 rok n. e., Galilea, miasto Seforis. Czternastoletnia Ana pochodzi z zamożnej rodziny blisko związanej z dworem tetrarchy Heroda Antypasa. Jako córka skryby ma możliwość kształcenia. Jej głód wiedzy jest tak ogromny, że zaczyna być jej przekleństwem. Rodzice postanawiają wydać Anę za mąż za bogatego wdowca, co jest całkowicie sprzeczne z naturą dziewczyny. Postanawia uciec i odnaleźć młodego cieślę - Jezusa, który dzielnie stanął w jej obronie. "Księga tęsknot" to napisana z olbrzymim rozmachem i niemałą odwagą fabularyzowana opowieść historyczna. Autorka wykonała olbrzymią pracę by ukazać "chrystusowe" czasy z innej perspektywy i zrobiła to w mistrzowskim stylu. Idealnie oddała realia tamtych czasów a także rzeczywistość kobiet. Historia małżonki Jezusa i jej życiowej misji, jaką jest spisywanie losów kobiet, których historie są pomijane w oficjalnych przekazach jest niesamowicie inspirująca i tak bardzo realna. Nie mogłam się oderwać i delektowałam się każdym zdaniem. Styl pisania Sue Monk Kidd jest tak cudowny, plastyczny, doskonale oddający wszystkie uczucia, niesamowicie klimatyczny i poetycki zarazem. Autorka czaruje słowem i czułością jaką darzy własne bohaterki. Zabiera czytelnika w podróż do początków naszej ery, do czasów kiedy dziewczyny nic nie znaczyły, a umiejętność pisania i czytania była uznawana za coś niestosownego i wręcz jako przekleństwo. Czytając "Księgę tęsknot" czułam olbrzymią więź z bohaterkami i tym co je spotyka, jak bardzo muszą walczyć o własny byt, ich historie sprawiły, że moje serce rozpadło sie na kawałki kilka razy. Ach! "Księga tęsknot" to coś wspaniałego i bardzo poruszającego. Bardzo polecam!

 • Lady Margot

  Jak mogę cokolwiek mądrego napisać o powieści, której przydzieliłam najwyższą możliwą notę? Jakimi wzniosłymi epitetami obdarzyć, by choć w ułamku oddać moje uwielbienie? Wiecie... Nigdy nie byłam niezła w pisaniu profesjonalnych recenzji. Oczywiście, gdybym musiała takową stworzyć, chyba podołałabym temu zadaniu - na pisaniu o ebookach zjadłam zęby, uwierzcie.  Ja jednak specjalizuję się w opiniach pisanych sercem. Nie chcę inaczej. Ja książki "czuję", a nie je studiuję. I właśnie teraz, TERAZ, kiedy tak zależy mi na emocjonalnym przekazaniu Wam, z jakim dziełem mamy tu do czynienia, z jaką perłą literatury, a zarazem zdecydowanie najlepszą powieścią idealnej Sue Monk Kidd, zastanawiam się, w jaki sposób, do licha, mam wyrazić tak silne uczucia? Spróbuję. To opowieść mojego życia - krótkie stwierdzenie, które zawiera w sobie wszystko.  To pozycja totalna, perfekcyjna, idealna. Pełna. Na wskroś kobieca, wręcz kultywującą kobietę jako istotę bezkreśnie silną.  To w końcu nowe, świeże spojrzenie na znaną nam już idealnie historię. "Księga tęsknot" to lektura porywająca. Mimo znacznej objętości, do przeczytania w krótkim okresie - wciąga bowiem bez pamięci. Nie sposób wręcz zaczerpnąć tchu, w rezultacie czyta się ją na bezdechu, by nie zagłuszyć myśli, nie przerwać pasjonującej fabuły. Jestem wielbicielką powieści Sue Monk Kidd. Przeczytałam wszystkie, dwie nawet kilkukrotnie. Spodziewała się więc czegoś wielkiego. Przyznaję się jednak - nie liczyłam na coś aż tak wspaniałego. Coś, co odbierze mi mowę, a w gadaniu drugiej takiej jak ja, nie ma. Niech Was nie odstraszy wątek religijny w postaci Jezusa. Niech Was nie oburzy Ana w postaci jego żony. To opowieść historyczna, z fabułą tak wyborną, że długo nie przeczytacie nic lepszego. Zalecam z najgłębszych zakamarków mojego urzeczonego serca.

 • Life_substitute

  "Panie mój i nasz Boże, wysłuchaj mojej modlitwy, płynącej łatwo z serca. Pobłogosław wielkość, którą noszę w sobie, nie bacząc na to, jak bardzo się jej boję. Pobłogosław moje trzcinowe pióra i atramenty, pobłogosław spisywane przeze mnie słowa. Obyś ujrzał w nich urok i oby zobaczyły je oczy jeszcze nienarodzone. A gdy w proch się obrócę, zaśpiewaj ponad kośćmi moimi słowa: Ona była głosem." Słuchajcie, właśnie skończyłam czytać książkę, która na 100% znajdzie się w ścisłej czołówce tego roku. "Księga tęsknot" opowiada o młodej kobiecie z bogatego domu Annie, która zakochuje się w Jezusie, tak tak, w Jezusie Synu Bożym. Nigdy nie spodziewałabym się, że tego typu historia do mnie trafi, a jednak stało się inaczej. Autorka idealnie prowadzi fabułę, jednocześnie wtrącając w nią wątki religijne, a wszystko to jest spisane pięknym, plastycznym, metaforycznym językiem. Bardzo podobało mi się, że Sue Monk Kidd podeszła do tego tematu z wyjątkowym wyczuciem i poszanowaniem dla uczuć religijnych czytelników, unikając niedrogiej sensacji. Całość, pomimo znacznych rozmiarów, czyta sie dosyć dynamicznie i z prawdziwą przyjemnością. Jednak "Księga tęsknot" to przede wszystkim opowiadanie o kobiecie, obserwujemy jak Ana dorasta, śledzimy wydarzenia, które ją kształtują i pod wpływem których się zmienia. To jedna z tych książek, które pozostawiają po sobie ślad, epicka i bardzo intymna jednocześnie, nostalgiczna i chwytająca za serce. Niezwykła.

 • Bookish__dreams

  Opowieść Sue Monk Kidd, to prześliczna historia o sile i odwadze, a także poszukiwaniu swojego przeznaczenia. I nie trzeba nawet znać historii czy treści nowego testamentu, żeby całkowicie przepaść w tej opowieści. Pierwszą połowę książki sądzę za fenomenalną. W pewnym momencie zaczęłam się martwić, że to Jezus wysunie się na pierwszy plan, lecz na szczęście nic takiego się stało. To historia kobiet, od początku do końca. Zagubionych, chcących żyć po swojemu kobiet, w świecie brutalnie dominowanym przez mężczyzn. Ana jest bohaterką wyjątkowo ambitną, choć momentami zapominającą o własnej sile. I choć ona jest tutaj główną postacią, nie można zapomnieć o innych kobietach, chociażby Jalcie czy Tabicie. Ich los jest równie ważny. Sama Ana, spisując dzieje kobiet, walczy o to, by nie były one zapomniane, by został po nich ślad, mimo, że czasy i świat w których żyją, skutecznie usiłuje je uciszyć. Faktem jest, że w historiach z tamtego okresu, dziewczyny były konsekwentnie pomijane. Autorka w prześliczny sposób, przywołuje je do życia. I choć opowiadanie ta jest fikcyjna, porusza na tyle mocno, że chce się wierzyć, że takie wydarzenia rzeczywiście miały miejsce. Cudowna, feministyczna opowieść. Jeśli tak jak ja, uwielbiacie silne kobiece postaci i historie łamiące serce, jest to książka ebook dla was.

 • MamaO

  “Księga tęsknot” zaskoczyła mnie własną śmiałością, doskonałością i przekazem. To fabuła, która intryguje, to treść, której się nie zapomina i opowieść, która ukazuje zupełnie inną perspektywę powszechnie słynnych wydarzeń. Ana oczarowała mnie swoim buntowniczym charakterem i trzeba tu mieć świadomość, że na początku naszej ery takie zachowania dziewczyn traktowano jako niemałe przewinienie. Nieposłuszeństwo, sprzeciw względem ojca czy męża były surowo karane. Pod tym względem, bohaterka wraz z ciotką tworzyły idealny, na miarę tamtych czasów, duet. Recenzja w całości: https://mamao.pl/ksiega-tesknot-sue-monk-kidd/

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!