Czytaj więcej:
Król odszkodowań okładka

Średnia Ocena:Król odszkodowań

Clay Carter, adwokat z Biura Obrońcy Publicznego, które nie jest zbyt dobrym poligonem doświadczalnym dla młodych i genialnych prawników, pracował tam zbyt długo i podobnie jak większość jego kumpli marzył o lepszej posadzie w jakiejś porządnej kancelarii. Kiedy niechętnie przyjmuje sprawę młodego człowieka oskarżonego o przypadkowe zabójstwo uliczne, przypuszcza że to tylko kolejne z wielu bezsensownych morderstw, które co tydzień zdarzają się w Waszyngtonie. W miarę zgłębiania przeszłości własnego klienta Clay natrafia na spisek zbyt potworny, by w niego uwierzyć. Nagle angażuje się w skomplikowaną sprawę przeciwko jednemu z największych koncernów farmaceutycznych i staje przed szansą zawarcia ugody na olbrzymią sumę. Należne honorarium całkowicie zmieniłoby jego życie, zapewniając mu, niemalże z dnia na dzień, miano najnowszego króla afer w prawniczej profesji. Pieniądze i popularność mogłyby też pomóc Carterowi w odzyskaniu względów dziewczyny jego życia i skłonieniu jej do powrotu. Korzysta z nadarzającej się sposobności i wraz z grupą przyjaciół odchodzi z pracy, by założyć swoją kancelarię, specjalizującą się w sprawach masowych roszczeń odszkodowawczych. Stawką w nich są wielkie sumy, a przeciwnikiem największe i najbogatsze koncerny farmaceutyczne. Młody adwokat korzysta bez umiaru z możliwości, jakie daje błyskawicznie zdobyta fortuna i nowe kontakty. W pościgu za kolejnymi sukcesami prawno-finansowymi kładzie na szali swoją uczciwość i dobro własnych trudno doświadczonych klientów. Nie dostrzega też zagrożeń, jakie stwarza konieczność inwestowania coraz większych środków w badania medyczne i reklamę kancelarii. Gdy intratna ugoda zawarta kilkanaście miesięcy wcześniej w imieniu osób poszkodowanych wskutek zażywania niedostatecznie przetestowanego leku okazuje się przedwczesna i bardzo niekorzystna dla trudno albo śmiertelnie chorych klientów Claya, rozpoczyna się upadek jego firmy, a on sam – wraz z paroma innymi specjalistami od masowych roszczeń odszkodowawczych - staje się celem pozwu zbiorowego.

Szczegóły
Tytuł Król odszkodowań
Autor: Grisham John
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Król odszkodowań pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Król odszkodowań Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Król odszkodowań PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Klaudia Płonka

    Książki Johna Grishama czytam już od dawna, lecz ta mnie zaskoczyła. "Król odszkodowań" z początku niezbyt mnie zaintrygował... Młody prawnik pracuje jako obrońca z urzędu dla ludzi mniej zamożnych. Nic specjalnego. Jednakże od pojawienia się tajemniczego informatora lektura pochłonęła mnie w zupełności. Nie mogłam się od niej oderwać. Kolejne duże sprawy, w które wplątuje się główny bohater i jego milionowe zyski, kręciły mnie tak samo jak młodego Cartera. Jednakże nie zdawałam sobie sprawy z możliwych konsekwencji szybkiego wzbogacenia się. Nie do końca uczciwe postępowanie prawnika dynamicznie się na nim zemściło. Pieniądze prosto przyszły i tak samo prosto poszły, a jakby tego nie było dosyć to o mało nie przypłacił za to życiem. Jednakże przekonał się, że prawdziwej miłości nie można kupić i należy o nią zadbać nad wszystko.

  • Agnieszka Dolińska-Rakowska

    "Król odszkodowań" przedstawia dzieje i perypetie młodego prawnika, który z sali sądowej i pracy za niskie honoraria, trafia na wyżyny adwokatury i w świat dużych procesów odszkodowawczych, gdzie zacięta potyczka toczy się o wielkie pieniądze, sławę, o których nie śmiał do tej pory nawet marzyć. Poznając przypadkowego "informatora", wkracza w całkiem inny świat - zakłada swoją kancelarię, z dnia na dzień staje się znany, bogaty, ceniony w środowisku prawniczym. Nie przestępując progów sali sądowej, toczy spory z dużymi koncernami farmaceutycznymi, doprowadzając do wypłat wielkich odszkodowań. Zatraca się w tym bez reszty, żyje nad stan, chcąc dorównać swoim kumplom po fachu i zaimponować całemu światu. W książce pdf przewija się również wątek miłosny. Jako jeszcze nieznany i biedny prawnik, trafia na miłość własnego życia. Na skutek nieprzychylnych zbiegów okoliczności z dnia na dzień traci niemalże wszystko. Pozostaje mu jedynie, a może aż miłość i wsparcie ukochanej. Kunszt pisarski godny polecenia.

  • JOANNA GAWLIK

    J.Grisham jak zawsze wprowadza nas w swiat prawnikow. Poznajemy mlodego adwokata,ktory marzy o wielkiej karierze,pragnie zaimponowac własnej narzeczonej.Jak widzimy marzenia sie spelniaja,dostaje propozycje za ktora ida ogromne pieniadze a wraz z nimi prywatny odrzutowiec,porsche, willa...ale jakim kosztem? Popularnosc i slawa,zycie w dostatku-czy to daje szczescie?Dobra passa niespodziewanie sie konczy,czy wrozy to koniec kariery?-przekonajcie sie sami, polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!