Czytaj więcej:
Kot, który zgubił dom okładka

Średnia Ocena:Kot, który zgubił dom

Ta historia wydarzyła się naprawdę. I skończyła happy endem. Rodzina uciekająca z Iraku ruszyła do Europy wraz ze swoim kotem, Kunkushem. W trakcie wędrówki zgubili ukochanego zwierzaka. Na szczęście jednak nie na zawsze… Poruszająca relacja Ewy Nowak i realistyczne ilustracje Adama Pękalskiego pozwalają nie tylko przeżyć dzieciakom tę wzruszającą historię razem z jej bohaterami, lecz także dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o świecie.

Szczegóły
Tytuł Kot, który zgubił dom
Autor: Nowak Ewa
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Egmont Polska Sp. z o.o.
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Kot, który zgubił dom pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Kot, który zgubił dom Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Kot, który zgubił dom PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • asik_2020

  Jest to ciepła i wzruszająca opowiadanie o bardzo niełatwych losach ludzi, a także zwierząt poszukujących własnego miejsca na ziemi. Polecam.

 • sweetdream

  nasz-zaczytany-swiat.blogspot.comCzytanka z tej serii nie jest wymyśloną bajką, ale reportażem, opowiadającym historię, która zdarzyła się naprawdę. Przedstawia dzieje irackiej rodziny (składającej się z mamy, czterech córek i syna), która w tragicznych okolicznościach, z powodu wojny domowej musi opuścić własny dom. Mimo, że mogą ze sobą zabrać tylko małą torbę, postanawiają, że ich ukochany kot Kunkush wyruszy z nimi.Podróż jaką muszą odbyć jest bardzo trudna. Rodzina wraz z innymi uchodźcami płynie małym pontonem, chcąc dostać się do greckiej wyspy. Wyprawa trwa bardzo długo i odbywa się w ciężkich warunkach. Lecz kiedy udaje im się dotrzeć do wyspy Lesbos są bardzo szczęśliwi. Niestety, nieszczęśliwy wypadek sprawił, że ukochany biały kocur wpadł do wody i nie można było go odnaleźć.Wyobrażacie sobie, jaki to był niełatwy moment dla wszystkich. Lecz to nie był koniec tej historii. Kunkushowi udało się przeżyć i trafił w dobre ręce. Lecz czy wrócił do własnej rodziny? I jaką drogę musiał pokonać? Musicie przeczytać sami, a raczej Wasze dzieci, którym prawdziwe dzieje pięknego kota na pewno się spodobają. Przy okazji będą miały okazję zapoznać się z świeżym gatunkiem literackim, jakim jest reportaż :-)

 • Ósemkowy Klub Recenzenta

  Książka ebook autorstwa Ewy Nowak przybliża dzieciakom jeden z gatunków literackich jakim jest reportaż. Na początku znajduje się krótka informacja co to jest reportaż i jego najistotniejsze cechy.W dalszej części książki przedstawiona jest prawdziwa historia kota, który się zgubił. Oczywiście historia ta jest tylko pretekstem do tego aby dzieciakom w sposób delikatny i subtelny przedstawić trudną historię rodziny, która musiała opuścić własny dom i uciekać przed wojną.Na uwagę zasługują cudowne ilustracje autorstwa Adama Pękalskiego, które bardzo nieźle uzupełniają historię.Książka kierowana do dzieci w przedziale wiekowym 3-7 lat. Myślę, że to interesująca i godna polecenia pozycja. Może stać się pretekstem do rozmowy rodzica z dzieckiem na niełatwe tematy jakimi są wojna, prześladowania, uchodźstwo.Książka została wydana przez Wydawnictwo Egmont w serii "Poczytaj ze mną" w bardzo przystępnej cenie 14,99 zł.Nika, lat 16źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com

 • BiBi

  Krótki reportaż dla najmłodszych, którzy z zaciekawieniem i z zapartym tchem słuchają, jak potoczą się dzieje pięknego, zależnego od ludzi małego bezbronnego bohatera.

 • Asia

  Podczas tragicznej przeprawy z Iraku do Europy pewna rodzina traci ukochanego kota. Przestraszony Kunkush wpada do wody i pomimo poszukiwań nie zostaje odnaleziony. Wydaje się, że już nigdy nie połączy się z ukochaną rodziną, lecz na szczęście istnieją dobrzy ludzie, dzięki którym dochodzi do szczęśliwego finału. Kot, który zgubił dom to wyjątkowo wzruszająca historia stanowiąca element serii Poczytaj ze mną. To reportaż dla dzieci, który przekazuje młodszym info na temat prawdziwych wydarzeń. Historia Kunkusha to jedna z najładniejszych opowieści dla dzieci, jakie przyszło mi czytać. Przyznaję, że podczas lektury płakałam, jak przysłowiowy bóbr. Wojenna zawierucha to straszny czas. Dużo mówi się o tym, jak z piekła uciekają ludzie, jednak zazwyczaj zapomina się o dramacie zwierząt, które pozostają na miejscu. Rodzina pięknego kota zabrała zwierzę ze sobą, co czyni tę opowiadanie idealnym przykładem przyjaźni i więzi pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem, a równocześnie uczy dziecko, że trzeba być odpowiedzialnym za swych czworonogów. Książeczka Ewy Nowak jest świetną pozycją dla przedszkolaków i nieco starszych dzieci, lecz powinni przeczytać ją także dorośli. Ta historia jest wyjątkowo poruszająca, genialna i ciepła, pokazuje, że na świecie jest wielu niezłych ludzi, którzy nie wahają się pomagać. Znaczna wyraźna czcionka sprawia, że dzieci mogą tę książeczkę czytać samodzielnie. Na każdej stronie znajdują się bardzo ładne ilustracje autorstwa Adama Pękalskiego, które z pewnością zachęcą do książeczki najmłodsze dzieciaki. Przedstawiona wersja serii Poczytaj ze mną ma za zadanie przybliżyć młodszym istotę reportażu a także pokazać, czym charakteryzuje się taki gatunek literacki. Dzięki temu dzidziuś dowiaduje się, że światem literatury nie rządzi wyłącznie fikcja.

 • Recenzje Kiti

  Lubię historie, które wydarzyły się naprawdę, choć zazwyczaj nie kończą się one dobrze. W przypadku najwieższej książki Ewy Nowak - ,,Kot, który zgubił dom", jednak wszystko zakończyło się pomyślnie.Ludzie, mieszkający w kraju, w którym wybucha wojna przede wszystkim martwią się o to, by samemu przetrwać, opuścić miejsce zamieszek i przeżyć. Niewielu myśli wówczas o zwierzętach. Pewna rodzina z książki postanowiła jednak nie zostawić kota na pastwę losu. Włożyli go do transporterka, jednak gdy płynęli łodzią on się otworzył. Byli pewni, że ich koci przyjaciel zdechł...Książeczka przynależy do kategorii reportaż, przeznaczona jest dla dzieci w wieku paru lat. Myślę, że uczniowie rozpoczynający przygodę z czytaniem powinni sobie poradzić z jej lekturą dzięki naprawdę znacznej czcionce i licznym ilustracjom, które urozmaicają czytanie. Książka ebook została wydana w wielkim miękkim formacie.Historia ta pokazuje, że zawsze można odnaleźć własnych bliskich, jeśli się bardzo tego chce. Można zaangażować w tę sprawę detektywów albo ludzi dobrej woli, wolontariuszy, tak, jak to miało miejsce w książce. Z racji tego, że już wiedziałam, że ten kot się znajdzie nie wzruszyłam się za nadto, lecz nie można odmówić cudowna tej opowieści.,,Kot, który zgubił dom" to dający nadzieję reportaż, który przeczytać mogą także starsze osoby. lektura zajmuje kilka minut, a pozwala przypomnieć sobie, że na świecie istnieją bezinteresowni, nieznajomi nam ludzie, na których możemy liczyć w każdej sytuacji.Moja ocena: 5,5/6

 • Wkp

  Ewa Nowak, jedna z najciekawszych autorek ebooków dla dzieci i młodzieży, prawdopodobnie za cel obrała sobie poruszenie wszelkich możliwych gatunków historii dla tego przedziału wiekowego odbiorców. I bardzo dobrze, ponieważ wychodzi jej to znakomicie, czego dowodem jest „Kot, który zgubił dom” – jakże aktualny reportaż, który czyta się, jak dobrą bajkę.W Iraku wybucha wojna domowa, mieszkańcy państwie w panice i pośpiechu zmuszeni zostają opuścić własne domy, zabierając jedynie to, co najpotrzebniejsze. Wśród nich znajduje się rodzina, która zabiera wraz ze sobą własnego kota, Kunkusha. Jednak podczas przeprawy na pontonie w drodze do Europy, zamknięcie transportera otwiera się nagle, a sam Kunkush wyskakuje… wprost do wody. Załamana rodzina szuka kota wbrew przekonaniu, że zginął, musi jednak ruszyć dalej w drogę. Tymczasem Kunkushowi udaje się dotrzeć na brzeg i stara się odnaleźć w obcym dla niego świecie i realiach niełatwego życia dzikiego zwierzęcia. Czy uda mu się odnaleźć z rodziną?Ten reportaż naprawdę zdumiewa. Napisany w łatwy i lekki sposób, w stylu, w jakim podaje się typową literaturę dla dzieci, otoczony kolorowanym wianuszkiem ślicznych ilustracji, bez trudu można by go było pomylić z bajką czy typową opowiastką, a jednak opisywane w nim wydarzenia to prawda. Ewa Nowak zresztą już na wstępie zaznajamia młodych odbiorców z zasadami, jakimi rządzi się reportaż i czym on właściwie jest – i wszystko to objaśnia w słowach prostych, obrazowych i zrozumiałych. Zresztą całą niniejszą publikację można by najlepiej określić przymiotnikiem „obrazowa”. I zdecydowanie zapadająca w pamięć.Przede wszystkim jednak „Kot, który zgubił dom” to książka ebook poruszająca niełatwe, lecz jakże aktualne tematu wojny na Bliskim Wschodzie, emigrantów uciekających do Europy i utraty domu i dorobku całego życia. Na szczęście robi to w sposób delikatny, pełen wyczucia i zwrotów a także tematów odpowiednich dla dzieci. Podobnie odpowiednie dla dzieci jest także samo wydanie – pełne ładnych, wielkich ilustracji i wydrukowane czcionką ułatwiającą czytanie. „Kot…” to książka ebook która uczy, bawi, wzrusza, przekazuje ważkie kwestie i przede wszystkim trafia do grupy docelowej. A przecież czytanie (samodzielne czy również wspólne) przekłada się na lepsze efekty w nauce. Już samo to stanowi olbrzymią wartość – a w przypadku tej publikacji, nie jedyną.Polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!