Imperatyw Boga okładka

Średnia Ocena:


Imperatyw Boga

„Imperatyw Boga” sugeruje, że wszyscy jesteśmy na Boga skazani, religijnie zniewoleni do tego stopnia, że już nie jesteśmy w stanie zidentyfikować źródła naszej tożsamości, która, w przekonaniu autora książki, jest raczej schizotożsamością – chodzi o wynik nałożenia na kulturę Słowian płaszcza ideologii katolickiej. Niemniej, już na okładce książki znajdziemy podpowiedź, że przeciwstawiając Boga Porządku chrześcijańskiemu Bogu Cudów, możemy wydostać się z religijnego zamroczenia poszukując sensu i korzeni ludzkiej moralności w filozofii przyrody, w syntezie serca i rozumu. Stąd tak wielkie znaczenie w percepcji Boga nadał twórca zagadnieniom naukowym, przekonując czytelnika, że współcześnie nauka i sztuka wiedzą o Bogu więcej niż religia.

Szczegóły
Tytuł Imperatyw Boga
Autor: Glaner Wiesław
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2017
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Imperatyw Boga w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Imperatyw Boga PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Mirosława Dudko

    W opisie na tylnej części okładki można przeczytać, że jest to książka ebook do myślenia. I faktycznie tak jest, gdyż nie nadaje się do przysłowiowego czytania „do poduszki”. Z pewnością jest to jedna z tych publikacji, obok których nie można przejść obojętnie. Wymaga uważnego czytania, zatrzymania się w danym momencie i konfrontowania z swoimi poglądami a nawet ich zweryfikowania. Dochodzimy niejednokrotnie do wniosków, które prowadzą do nowego spojrzenia na utarte szlaki. To wyjątkowo interesująca lecz i kontrowersyjna lektura, która u niejednego może wywołać mieszane uczucia, tym bardziej, że od dzieciństwa jesteśmy poddawaniu swoistemu „praniu mózgu” poprzez wpajanie nam określonych zasad moralnych, społecznych i religijnych. Polecam! Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2018/01/398-imperatyw-boga.html

  • Northman1984

    Wiara, własna tożsamość... hm... to nie jest prosta książka. O nie, wcale nie łatwa... Wręcz dość trudna, lecz to prawdopodobnie dlatego, że tak bardzo dotykająca rzeczy trochę przez nas pomijanych na co dzień, a jednak tak... kluczowych dla (i z perspektywy) naszego wnętrza. Każdy bowiem w coś wierzy, prawda? (nawet "wiara w nic" jest także rodzajem wiary, pewnym wiary wyborem, więc... nawet jeśli mówimy o ateistach, to ich niewiara jest - prawdopodobnie - także rodzajem wiary właśnie). Pytanie... w co tak naprawdę wierzymy. I co leży u podstaw tej wiary. Być może "Imperatyw Boga" nie jest prosty w odbiorze dlatego, że... nie jest książką wygodną, ani również prostą czy przyjemną. Sięganie w głąb siebie, bądź również w miejsca niekoniecznie nierzadko przez nas samych (i w nas samych) odwiedzane, czy również traktowane przez nas na zasadzie pewnej oczywistości (mam na myśli nastawienie pt. więc po co się zastanawiać, prawda?) to dość trudne zadanie - jeśli się oczywiście podejdzie do niego na poważnie. Hm... czy warto? Jeśli kogoś interesuje swoje "ja" - nawet na gruncie religii, wiary - to tak, warto. Poza sferą swojego "ja" książka ebook jest interesująca o tyle, że twórca snuje także rozważania na temat pewnej tożsamości nas samych jako pewnej słowiańskiej zbiorowości. A także na temat zbioru wartości jakimi się jako wspomniana zbiorowość kierujemy, i to od tysiącleci - z jednoczesnym wskazaniem na zmiany, jakie w tej sferze na przestrzeni dziejów zaszły. Pouczające... Czy to pozycja do polecenia? Jak najbardziej tak. Jedno wszakże nie ulega wątpliwości - na tę książkę trzeba mieć autentyczną ochotę, czas i, jeśli nie ma to być lektura "na odczepnego" (a być nie powinna)... to warto byłoby podejść do tej książki poważnie. Czy tak zrobicie - to już Wasz wybór... Jednak warto to zrobić. Dziękuje Wydawnictwu Psychoskok za egzemplarz recenzencki. Recenzja znajduje się także na moim blogu: https://cosnapolce.blogspot.com/2018/01/imperatyw-boga-wiesaw-glaner.html

  • Recenzent

    Maria To nie jest lekka opowieść do czytania jednym tchem. To publikacja skomplikowana, trudna, lecz otwierająca oczy na dużo spraw i rozjaśniająca mnóstwo problemów. Wymaga skupienia,pauzy przy czytaniu i podjęcia swojej głębokiej refleksji. Obecnie na polskiej scenie percepcji rzeczywistości społecznej mamy do czynienia z dominacją tabu religijnego. Sytuacja oczywiście jest wysoce absurdalna, ponieważ nikt nie chce odpowiedzieć uczciwie na pytanie: co to jest Polska? Wiemy, że państwo polskie to twór judeochrześcijański, lecz fakt ten nie stanowi punktu wyjścia do zrozumienia, że w Polsce występują zjawiska narodu państwowego i narodu słowiańskiego. Państwo polskie, jak cały Zachód, powstało na niemal rzymsko-katolickim, którego cechą zdecydowanie charakterystyczną jest opresyjność religijna aż po religijną dyktaturę. Możemy powiedzieć obrazowo, że kiedyś mieliśmy sprawiedliwość, dziś mamy prawo.

  • Recenzent

    Książka ebook „Imperatyw Boga” zawiera odpowiedzi na zapytania od wieków stawiane przez ludzkość. Jest to następna pozycja, której nie można pominąć. W trakcie lektury zastanowimy się ponad paroma ważnymi kwestiami. Pragniemy przecież wiedzieć, czy od tysiąca lat żyjemy w porządku społecznym promującym podłość? Mamy prawo pytać, czy Słowianie to chrześcijanie? Powinniśmy wiedzieć, czy Szatan to fikcja, lecz jego ofiary już nie? Po przeczytaniu niniejszej książki z łatwością odpowiemy na każde z tych pytań. Zrozumiemy, że jesteśmy religijnie zniewoleni i nie potrafimy zidentyfikować źródła naszej tożsamości. Na szczęście twórca uświadomi nam, że możemy wydostać się z religijnego zamroczenia, by poszukać sensu korzeni ludzkiej moralności.