Czytaj więcej:
Kobiety w islamie okładka

Średnia Ocena:Kobiety w islamie

Książka ebook stanowi owoc podróży Nighat M.Gandhi przez Indie, Pakistan i Bangladesz w poszukiwaniu prawdy o miłosnym i erotycznym życiu islamskich kobiet. Autorka rozmawia z różnorakimi dziewczynami m.in. z nawróconą na chrześcijaństwo muzułmanką, która przez całe życie czci jednocześnie Allacha i Jezusa, pisarką Firdaus Haider, Nisho, przedstawicielką "trzeciej płci" czy Nusrat - wykładowczynią akademicką, która żyje w związku z kobietą. Nighat M. Gandhi unika powielania schematów. Interesują ją zagadnienia, które na co dzień stanowią tabu. "Kobiety w islamie" to interesujące i zaskakujące studium kobiecości, wyrażanej i pojmowanej w różnoraki sposób. Daje ona bohaterkom siłę i umożliwia im znalezienie się w społeczeństwie i kulturze.

Szczegóły
Tytuł Kobiety w islamie
Autor: Gandhi Nighat M.
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Kobiety w islamie pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Kobiety w islamie Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Kobiety w islamie PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Monika Woszczyk

  bardzo słaba, ciężka, same opisy przyrody, miast. czytam 2 rok i jeszcze ze stron mi zostało, nie wiem czy dotrwam. Zalecam gorzką pomarańczę, książka ebook na jeden dzień lecz bardzo przyjemna.

 • Ewelina Biek

  Od zawsze bardzo interesował mnie islam, a szczególnie pozycja dziewczyn w tej religi. Raczej każdy z nas myśląc sterotypowo zakłada, że dziewczyny w islamie nie mają zadnych praw, są zniewolone a ich życie podporządkowane jest mężowi. Jednkaże autorka usiłuje wyprowadzić nas właśnie z tego konwencjonalnego myślenia. Boahterkami jej ksiażki sa właśnie kobiety, które są wyjątkowe, które żyją według swoich zasad, a mimo to wierne są własnej religii. Idealna lektura, pokazująca silne i zdeterminowane kobiety. Dla mnie była to też podróź do nieznanych, a niezwykłych miejsc. Zalecam !

 • Kasia Arłamowska

  Doskonała ksiażka, która powiem szczerze mną wstrząsnęła. Autorka idealnie ujęła temat, nie usiłowała ukryć niewygodnej prawdy. Szczerze i bardzo merytorycznie podeszła do tematu, książka ebook wywołała we mnie mnóstwo emocji. Musicie ją przeczytać!

 • knigoholiczka

  "Jak bardzo irytował mnie powielany do znudzenia w mediach obraz muzułmańskiej dziewczyny – zniewolonej, zakwefionej, zgnębionej, bez prawa głosu? Jak bardzo chciałam wpleść w pisanie własne miłości? Jak duży miały na mnie wpływ, aż w końcu przybrały kształt tej książki? Kiedy myślę o własnych podróżach, pisaniu, o osobach, które spotkałam, rozumiem, że każdy krok ku poznaniu siebie wiązał się z odkryciem rzeczy, miejsc i ludzi. Za każdym razem, gdy odsłaniam się w tekście, mówię o moich wrażeniach i interakcjach z rzeczami, miejscami i ludźmi. Wrażenia te kolekcjonowałam, wędrując przez trzy lata po moich trzech ojczyznach. W miastach i wioskach Indii, Pakistanu i Bangladeszu spotykałam dziewczyny w ich kuchniach, na podwórkach i w miejscach pracy. Rozmawiałyśmy o naszych miłościach"Powyższy cytat omawia co skłoniło autorkę do napisania książki. Chciała opisać, jak wygląda miłość i szacunek do dziewczyn w państwach Bliskiego Wschodu- w Indiach, Pakistanie i Bangladeszu. Miała nadzieję odczarować, przemienić obraz i postrzeganie dziewczyn w powyższych krajach.Obecnie na rynku wydawniczym jest mnóstwo ebooków o życiu i potyczce pań o własne "ja". Słynne są arabskie opowieści o młodych dziewczętach poddanych nieludzkiemu zwyczajowi rytualnego obrzezania i sprzedania mężowi, jak jakiś towar. Nauczone posłuszeństwa mężowi nie protestują przeciw złemu traktowaniu i braku szacunku.Czy taki obraz wyłania się również z książki "Kobiety w islamie"? Jaka jest moja opinia?Otóż odrobinę zawiodłam się na tej pozycji. Miałam nadzieję, że będzie to opowiadanie o kobietach bardzo dzielnych, które cechuje hart ducha i które walczą o lepszy byt (swój i dzieci). Niestety- już na początku poznajemy historię miłosną, w której kobieta po rozstaniu z chłopakiem chce wziąć życie w własne ręce i poślubić Hindusa. Tu zaczynają się wpływy ojca i prośbą, nie groźbą namawia córkę przebywającą w USA do powrotu do kraju. Kategorycznie sprzeciwia się zamążpójściu (widać dorosła dziewczyna nie mogła decydować o sobie) i nie pozwala wrócić do Stanów Zjednoczonych (nie jest dosłownie wspomniane jak to zrobił, ale podejrzewam, że po prostu zabrał albo ukradł naszej bohaterce paszport).Książka nie zachwyciła mnie, ale była ciekawym doświadczeniem. Mogłam przeczytać historie miłosne wielu dziewczyn a także o ich spojrzeniu na edukację, chęci do nauki.Przy okazji: okładka wydawała mi się jakaś znajoma... Chwila poszukiwań w internecie i proszę.

 • Iwona_C_

  Czy w krajach, gdzie dominującą religią jest islam, jest miejsce dla wyzwolonych dziewczyn chcących samodzielnie kierować swoją przyszłością? Czy jest tam miejsce dla osób transseksualnych, miłości między dwiema kobietami? Te i inne kontrowersyjne tematy w własnej książce pdf porusza Nighat M. Gandhi.Autorka to dziewczyna wychowana w tradycji islamskiej. Jednak jej ojciec pozwolił obydwu swoim córkom na zdobycie dobrego, zagranicznego wykształcenia. Jest to dość postępowy mężczyzna, lecz jak się okazuje nie we wszystkich kwestiach. Problemy zaczynają się, gdy Nighat oświadcza, że chce poślubić Hindusa…W kilka lat po swoim ślubie autorka wyrusza w podróż. Książka ebook Dziewczyny w islamie. Miłość w życiu muzułmanek jest swoistym dziennikiem z tej podróży. Nighat rozmawia z mieszkankami Pakistanu, Indii i Bangladeszu. Porusza takie tematy jak: miłość, kobiecość, szacunek, stosunki rodzinne, bliskość z drugim człowiekiem, przyjemność cielesna.Wśród kobiet, jakie zgodziły się na rozmowę jest cały wachlarz postaw moralnych, poglądów i zachowań. Jej rozmówczynie pochodzą z różnorakich środowisk i mają różnoraki status społeczny. Powoduje to, że książka ebook jest interesująca, lecz przede wszystkim wiarygodna. Już sama historia autorki jest wyjątkowo ciekawa, a to dopiero początek.Z jednej strony mamy obraz powielany przez stereotypy i uprzedzenia – kobieta, niezła muzułmanka, ma rodzić dzieci, najlepiej chłopców, nie ma nic do powiedzenia, a gdy chce zawalczyć o siebie i własne szczęście to w najlepszym wypadku musi zostawić wszystko, łącznie z dzieciakami swojemu mężowi i jego rodzinie. Z drugiej możemy zobaczyć jak bohaterki chcą walczyć z tymi stereotypami i obalać mity. Lecz czy to możliwe, kiedy w obiegu są takie poradniki, jak ten doktora Aftaba Ahmeda Shaha, w którym zawarte są rady dla świeżo upieczonych małżonków. Jakie to porady? Tego dowiecie się w okresie lektury.Większość historii przywołanych w książce pdf przytłacza nas swoim ciężarem. Jednak są tu i pozytywne opowieści o udanym życiu, miłości i oddaniu. Przykładem może być sama autorka, która samodzielnie podróżuje, pisze i rozwija się.Sięgając po tę książkę warto mieć na uwadze to, że jest to połączenie paru gatunków, pomiędzy innymi pamiętnika, reportażu, zapisu z podróży. Nie każdemu taki mariaż gatunków literackich może odpowiadać. Ogólnie książka ebook jest bardzo ciekawa, porusza ważkie tematy i co najistotniejsze wszystkie historie poznajemy z najlepszego źródła, od kobiet, których dotyczy książka ebook – od prawdziwych, niezłych muzułmanek.Polecam książkę nie tylko osobom zainteresowanym kulturą i życiem codziennym krajów Bliskiego Wschodu. Dodatkowo w książce pdf znajdują się zdjęcia wykonane przez autorkę w okresie podróży, a także elementy typowych i współczesnych tekstów sufickich, wierszy i poradników. To sprawia, że mamy szerszy pogląd na wszystko, co jest opisywane w książce.http://czytajac.pl

 • Ewa Podowska

  Interesująca i dopracowana książka. W ciekawy sposób pokazano życie codzienne kobiet, ich rolę a także pozycję w społeczeństwie Momentami kontrowersyjna - zmuszając do refleksji i dyskusji. Język tu pomiędzy innymi o sferze erotycznej, lecz także o tak przyziemnej czynności jak podróżowanie w pojedynkę. W jednym zdaniu... Pozycja warta uwagi!

 • SJO

  Bardzo ciekawa pozycja, zwłaszcza dla nas, żyjących w innej kulturze. Warto wiedzieć jak żyją i jakie kłopoty maja dziewczyny w Pakistanie, Indiach, Bangladeszu. Nie mogłam się oderwać.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!