Kim był Charles Darwin? okładka

Średnia Ocena:


Kim był Charles Darwin?

W jaki sposób Charles Darwin przemienił poglądy ludzi na temat rozwoju życia na Ziemi? Co tak naprawdę oznacza słowo ewolucja? W jaki sposób jego książka ebook „O powstawaniu gatunków drogą doboru naturalnego” przemieniła bieg historii? Dlaczego jego następna książka, „O pochodzeniu człowieka”, wywołała olbrzymi sprzeciw tak wielu ludzi? Odpowiedzi na te i dużo innych pytań znajdziecie w książce pdf „Kim był Charles Darwin?”.  Seria „Wielcy i sławni” przedstawia pasjonujące historie wybitnych naukowców, sławnych odkrywców i wynalazców, najpotężniejszych i najodważniejszych umysłów, dzięki którym ludzkość coraz lepiej poznawała otaczający ją świat. Jest to jednocześnie fascynująca galeria wzorów dla każdej młodej osoby, która chciałaby im dorównać.

Szczegóły
Tytuł Kim był Charles Darwin?
Autor: Hopkinson Deborah
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Kim był Charles Darwin? w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Kim był Charles Darwin? PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Dominika Fijał

    Dzięki książce pdf dla dzieci "Kim był Karol Darwin?" dowiadujemy się jakim uczonym był bohater tytułowy. Nie obawiał się zadawania pytań, a zaintrygować potrafiły go nawet zwykłe dżdżownice. Autorka podaje też śmieszne anegdoty o twórcy teorii ewolucji – choćby tę, jak włożył interesujący okaz żuka do ust, ponieważ w dłoniach miał już inne niezwykłe owady. Przyjrzymy się również jego życiu. Wspomniano trudne doświadczenia, bo uczony utracił troje z dziesięciorga dzieci. Widzimy nieco wycofanego, pogrążonego we swoich myślach naukowca, który stale poszukuje odpowiedzi. A duże teorie spisuje nie w laboratorium przy biurku, a na kolanach, na podkładce. Jego przemyślenia pozwoliły nauce przemienić własny bieg.Deborah Hopkins zaprezentowała Darwina w sposób ciekawy i bardzo przystępny. Dzieciaki podczas lektury będą zadawały tysiące pytań, lecz po to są właśnie tego typu książki. Autorka nie tylko opowiedziała historię życia wybitnego naukowca i objaśniła jego dokonania. Ukazała też realia epoki w jakiej żył bohater tej książki. Dowiemy się choćby, jakim nietaktem było oglądanie mrówek ze zwykłymi ludźmi przy zakurzonej drodze – wyższe klasy takich rzeczy nie robiły. Poznamy zasady operacji chirurgicznych wykonywanych w XIX wieku (czy raczej ich brak). Malunki w formie szkiców pomogą w zrozumieniu opowieści. Deborah Hopkinson pokazała też, że warto czasami iść pod prąd i zadawać trudne pytania, nawet jeśli inni tego nie robią. Najistotniejsze jednak, by samemu też próbować znaleźć na nie odpowiedzi. Książka ebook dla dzieci, które pytają, kochają przyrodę i są interesujące świata.

  • Joanna Korneta

    Karol Darwin jest postacią, którą trzeba znać. Nie dziwi więc, że czwarty tomik serii Wielcy i sławni poświęcony został właśnie tej postaci. Deborah Hopkinson potrafi fakty z życia połączyć zgrabnie z anegdotami a także naukowymi wyjaśnieniami - tworzy książkę, którą dieci z chęcią będą czytać. Autorka przedstawia postać sławną i o barwnym życiorysie. Wybiera z biografii szereg zabawnych scenek z udziałem młodego Karola - i w ten sposób zachęca młodszych do sympatycznej lektury. Dzieci z tej publikacji dowiedzą się pomiędzy innymi, jak obudzić w sobie ciekawość badacza i czym charakteryzują się gatunki. Hopkinson nieźle opanowuje materiały źródłowe i pamięta o tym, dla kogo pisze własną książkę. Pozwala poznać sylwetkę uczonego, a i pobawić się wyjątkowymi wiadomościami. Co w biografiach nieczęste, czasami nawet rozśmiesza małych odbiorców i jest dla nich przewodniczką po świecie nauki.