Czytaj więcej:
Kim był Charles Darwin? okładka

Średnia Ocena:Kim był Charles Darwin?

W jaki sposób Charles Darwin przemienił poglądy ludzi na temat rozwoju życia na Ziemi? Co tak naprawdę oznacza słowo ewolucja? W jaki sposób jego książka ebook „O powstawaniu gatunków drogą doboru naturalnego” przemieniła bieg historii? Dlaczego jego następna książka, „O pochodzeniu człowieka”, wywołała olbrzymi sprzeciw tak wielu ludzi? Odpowiedzi na te i dużo innych pytań znajdziecie w książce pdf „Kim był Charles Darwin?”.  Seria „Wielcy i sławni” przedstawia pasjonujące historie wybitnych naukowców, sławnych odkrywców i wynalazców, najpotężniejszych i najodważniejszych umysłów, dzięki którym ludzkość coraz lepiej poznawała otaczający ją świat. Jest to jednocześnie fascynująca galeria wzorów dla każdej młodej osoby, która chciałaby im dorównać.

Szczegóły
Tytuł Kim był Charles Darwin?
Autor: Hopkinson Deborah
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Kim był Charles Darwin? pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Kim był Charles Darwin? Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Kim był Charles Darwin? PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Dominika Fijał

    Dzięki książce pdf dla dzieci "Kim był Karol Darwin?" dowiadujemy się jakim uczonym był bohater tytułowy. Nie obawiał się zadawania pytań, a zaintrygować potrafiły go nawet zwykłe dżdżownice. Autorka podaje też śmieszne anegdoty o twórcy teorii ewolucji – choćby tę, jak włożył interesujący okaz żuka do ust, ponieważ w dłoniach miał już inne niezwykłe owady. Przyjrzymy się również jego życiu. Wspomniano trudne doświadczenia, bo uczony utracił troje z dziesięciorga dzieci. Widzimy nieco wycofanego, pogrążonego we swoich myślach naukowca, który stale poszukuje odpowiedzi. A duże teorie spisuje nie w laboratorium przy biurku, a na kolanach, na podkładce. Jego przemyślenia pozwoliły nauce przemienić własny bieg.Deborah Hopkins zaprezentowała Darwina w sposób ciekawy i bardzo przystępny. Dzieciaki podczas lektury będą zadawały tysiące pytań, lecz po to są właśnie tego typu książki. Autorka nie tylko opowiedziała historię życia wybitnego naukowca i objaśniła jego dokonania. Ukazała też realia epoki w jakiej żył bohater tej książki. Dowiemy się choćby, jakim nietaktem było oglądanie mrówek ze zwykłymi ludźmi przy zakurzonej drodze – wyższe klasy takich rzeczy nie robiły. Poznamy zasady operacji chirurgicznych wykonywanych w XIX wieku (czy raczej ich brak). Malunki w formie szkiców pomogą w zrozumieniu opowieści. Deborah Hopkinson pokazała też, że warto czasami iść pod prąd i zadawać trudne pytania, nawet jeśli inni tego nie robią. Najistotniejsze jednak, by samemu też próbować znaleźć na nie odpowiedzi. Książka ebook dla dzieci, które pytają, kochają przyrodę i są interesujące świata.

  • Joanna Korneta

    Karol Darwin jest postacią, którą trzeba znać. Nie dziwi więc, że czwarty tomik serii Wielcy i sławni poświęcony został właśnie tej postaci. Deborah Hopkinson potrafi fakty z życia połączyć zgrabnie z anegdotami a także naukowymi wyjaśnieniami - tworzy książkę, którą dieci z chęcią będą czytać. Autorka przedstawia postać sławną i o barwnym życiorysie. Wybiera z biografii szereg zabawnych scenek z udziałem młodego Karola - i w ten sposób zachęca młodszych do sympatycznej lektury. Dzieci z tej publikacji dowiedzą się pomiędzy innymi, jak obudzić w sobie ciekawość badacza i czym charakteryzują się gatunki. Hopkinson nieźle opanowuje materiały źródłowe i pamięta o tym, dla kogo pisze własną książkę. Pozwala poznać sylwetkę uczonego, a i pobawić się wyjątkowymi wiadomościami. Co w biografiach nieczęste, czasami nawet rozśmiesza małych odbiorców i jest dla nich przewodniczką po świecie nauki.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!