Kalendarze staropolskie okładka

Średnia Ocena:


Kalendarze staropolskie

Kalendarze staropolskie to następna publikacja z serii wydawniczej "Staropolskie teksty para-literackie". Pierwsza monografia z tego cyklu poświęcona była zamierzchłym kompendiom wiedzy. Nie bez przyczyny oddajemy obecnie do rąk Czytelnika książkę o kalendarzach: niewątpliwie pełniły one funkcję szczególnego kompendium wiedzy, kształtowały światopogląd, lecz i z niego wyrastały. Podobnie jak szlachecka sylwa zawierały w sobie „las rzeczy” przydatnych na co dzień. Były popularną, przyjemną, a przy tym prosto dostępną lekturą. Dla dzisiejszego badacza — historyka, antropologa, literaturoznawcy, historyka sztuki, historyka nauki — stanowią kluczowe źródło wiedzy o kulturze staropolskiej. Choć ciężko dzisiaj o „kompletny zestaw prognostyków i kalendarzy z czterech stuleci”, który „do dziejów naszej cywilizacji byłby bardzo pożądany” (to słowa Zygmunta Glogera), przedstawiony tu materiał stanowi, jak się wydaje, reprezentatywną próbkę takiego zbioru. Ze Wstępu

Szczegóły
Tytuł Kalendarze staropolskie
Autor: Opracowanie zbiorowe
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo DiG
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Kalendarze staropolskie w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Kalendarze staropolskie PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.