Czytaj więcej:
Polska dla dzieci. Na urlop, weekend, wakacje okładka

Średnia Ocena:Polska dla dzieci. Na urlop, weekend, wakacje

Polska dla dzieci łączy w sobie cechy przewodnika turystycznego i atlasu samochodowego. Przeznaczona jest dla dzieci, które już same czytają (lub dopiero opanowują tę sztukę) i zachęca je do samodzielnego odkrywania atrakcji. Umożliwia również śledzenie trasy podróży, gdyż na mapach drogi (szybkiego ruchu i krajowe) mają prawidłowy przebieg i są oznakowane numerami, tak jak w atlasach samochodowych dla dorosłych. Książka zaspokaja więc elementarną ciekawość dzidziusia i dostarcza odpowiedzi na takie zapytania jak: Co warto zobaczyć? Gdzie to jest? Jak tam dojechać? Na mapach prócz dróg umieszczono setki kolorowych rysunków odpowiadających różnorakim rodzajom atrakcji: zamkom, pałacom, twierdzom, pięknym plażom, latarniom morskim, portom i lotniskom, starym kościołom i cerkwiom, skansenom, miejscom związanym z bohaterami bajek, parkom narodowym i rezerwatom, starym drzewom? Niemalże wszystkie te atrakcje zostały opisywane w alfabetycznie ułożonych hasłach, przy czym przyporządkowano je do 6 regionów Polski: Pomorza, Wielkopolski i Kujaw, Śląska, Warmii i Mazur, Mazowsza i Podlasia a także Małopolski. Dzięki temu zabiegowi dzieci mogą utrwalić sobie kolejność liter w alfabecie, a także łatwiej im będzie odnaleźć lokalizację ciekawego obiektu na mapie. Niejako mimochodem, młodzi czytelnicy opanowują również korzystanie z indeksu nazw na mapie. Oprócz wymienionych atrakcji w części związanej z regionem znajdują się również lokalne legendy, zaś na końcu książki umieszczono bardziej szczegółowe opisy wszystkich parków narodowych. Z tą książką dzidziuś może zrozumieć jak pilotuje się kierowcę w okresie podróży, jak można zaplanować interesujące postoje na długiej trasie, aby zobaczyć coś interesującego a także może samodzielnie wskazać, co je interesuje. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Polska dla dzieci. Na urlop, weekend, wakacje
Autor: Opracowanie zbiorowe
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Demart
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Polska dla dzieci. Na urlop, weekend, wakacje pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Polska dla dzieci. Na urlop, weekend, wakacje Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Polska dla dzieci. Na urlop, weekend, wakacje PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Karolina Radlak

    Wakacje to czas podróży i wycieczek, tych dalszych i tych krótszych, warto, aby odwiedzać miejsca odpowiednie dla całej rodziny, bo jak wiadomo, dzieci są dość wymagające, jeżeli chodzi o atrakcje. Nierzadko trudno nam rodzicom wytłumaczyć dzieciom, gdzie jedziemy i co będziemy oglądać, więc mówimy po prostu, że zobaczą, jak dotrzemy, a gdy już dojeżdżamy, są one rozczarowane, więc warto czasami dać im wybór miejsca odpoczynku. Polska dla dzieci to książka ebook w formie przewodnika, która pozwoli dzieciakom prosto zobaczyć, co proponuje dane miejsca i jakie są tam atrakcje, mogą same wybrać, co chcą zobaczyć na żywo, a to na pewno ułatwi wspólne podróżowanie. W środku mamy podzieloną Polskę na sześć regionów: Pomorze, Wielkopolska i Kujawy, Śląsk, Warmia i Mazury, Mazowsze i Podlasie a także Małopolska. Na początku każdego rozdziału mamy mapę samochodową, więc dzidziuś w aucie może śledzić całą podróż i opowiadać, co będziemy widzieć po drodze, to sprawi, że będzie wiedziało na bieżąco, ile trasy zostało jeszcze do pokonania i będzie czuło się potrzebne. W każdym rozdziale mamy spis miast alfabetycznie a także to, na jakich stronach jest o nich wspomniane, mamy tutaj też dużo cudownych zdjęć. Na końcu mamy opisy wszystkich Parków Narodowych znajdujących się w Polsce. Kiedy tylko dotarła do nas ta książka, to od razu zaczęliśmy szukać, gdzie są atrakcje naszego regionu, znaleźliśmy tutaj dęba Bartka, Jaskinie Raj, Bramę Opatowską i oczywiście Święty Krzyż, który mamy na wyciągnięcie ręki. Postanowiliśmy według tej książki wytypować trzy kierunki podróży i odbyć je jak najszybciej, aby wreszcie nadrobić te interesujące miejsca, które są blisko, a nigdy nie mieliśmy okazji ich zobaczyć. Jest to przewodnik, który zachwyci każdego, doskonale dostosowany do dzieci, które lubią podróże i odkrywanie świata, jest tutaj bardzo wiele miejsc, ciekawe ciekawostki i cudowne zdjęcia, które rozbudzają chęć zobaczenia tych atrakcji na żywo.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!