Czytaj więcej:
Jestem Tyrmand, syn Leopolda okładka

Średnia Ocena:Jestem Tyrmand, syn Leopolda

Zeszłej zimy na peronie Dworca Centralnego w Warszawie na oko 20-letni chłopak, z gitarą na plecach, czytał „Złego”.– Podoba ci się? – zapytałem.– Ta książka ebook przemieniła moje życie – rzucił z powagą.– Spisał ją mój ojciec.(…) Poczułem się jak potomek gwiazdy rocka. Tyle, że ten dwudziestolatek wiedział więcej o moim ojcu niż ja.Amerykański romans Tyrmandów kończy się nagle 19 marca 1985 r. Twórca „Złego”, jednej z najpopularniejszych polskich powieści XX wieku, umiera niespodziewanie podczas wakacji na Florydzie. Czteroletni Matthew z siostrą Rebbecą słyszą wszystko z sąsiedniego pokoju. Nie mają okazji nieźle poznać ojca – wybitnego pisarza i publicysty. Przez lata nie wiedzą również o skali jego popularności w Polsce. W 2008 r. Matthew zakłada profil na Facebooku i zasypują go wiadomości: Czytałem książki twojego ojca. Wspaniałe. Jak go pamiętasz? Mówisz po polsku?, Rany boskie! Matthew Tyrmand – Leopold, tylko bez okularów. Tak rozpoczyna się romans Matthew Tyrmanda z Polską.Historia Matthew Tyrmanda to bardzo osobista opowiadanie o chłopczykowi wychowywanym przez kobiety. O chłopcu, który podświadomie postanawia spełnić amerykański sen własnego ojca i z Brooklynu ucieka na wymarzony Manhattan, by podbić Wall Street. To tym samym opowiadanie o Ameryce. O tej dawnej, której potęgę budowali emigranci z całej Europy i tej współczesnej – pogrążonej w kryzysie, uzależnionej zarazem od pobudzaczy i środków uspokajających. Lecz przede wszystkim jest to historia poszukiwania prawdy o ojcu – w jego książkach, w Ameryce, w Polsce i w samym sobie. To książka ebook dla Taty.

Szczegóły
Tytuł Jestem Tyrmand, syn Leopolda
Autor: Tyrmand Matthew, Sypniewska Kamila
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Jestem Tyrmand, syn Leopolda pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Jestem Tyrmand, syn Leopolda Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Jestem Tyrmand, syn Leopolda PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Elżbieta Witek

  Bardzo ciekawa książka. Idealnie się czyta. Matthiew w zajmujący sposób omawia system edukacji w USA czy giełdę na Wall Street. Oczywiście najciekawsze są elementy poświęcone jego ojcu, Leopoldowi. Cieszę się, że Matthiew Tyrmand traktuje Polskę jak własną drugą ojczyznę.

 • Anna Borawska

  przebrnęłam, lecz szkoda czasu, lepiej raz jeszcze przeczytać "Złego" autorstwa prawdziwego Tyrmanda... Syn powinien poprzestać na pisaniu do szuflady.

 • Kamila1987

  Zły Tyrmanda wywarła na mnie ogromne wrażenie! W pewnym stopniu odmieniła moje życie. W czasach fascynacji Tyrmandem dużo o nim czytałam... teraz dowiaduję się że był okres że więcej wiedziałam o nim niż jego swój syn. Fenomenalna i bardzo osobista podróż do dzieciństwa Matthew. Podróż do Stanów sprzed lat i tych dzisiejszych. Wspaniałą książka ebook

 • sierpniowa

  „Jestem Tyrmand – syn Leopolda” – to zabrzmiało zachęcająco. Kiedyś zaczytywałam się w „Dzienniku 1954” Leopolda Tyrmanda, interesowałam się jego twórczością i życiem (głównie tymi polskimi), a nie miałam pojęcia, że ma syna. Książka ebook Matthew Tyrmanda i Kamili Sypniewskiej jest naprawdę wzruszająca, to opowiadanie o synu poszukującym ojca, którego tak naprawdę nigdy nie znał. W środku są również zdjęcia, a najbardziej śliczne jest prawdopodobnie to na okładce – widać jak podobne oczy i uśmiechy mieli ojciec i syn Tyrmandowie.

 • Ewa

  Niedawno przeczytałam książkę o Tyrmandach i ta amerykańska miłość dała mi poczucie, że wszystko jest możliwe. Jakiś czas potem w moje ręce wpadła książka ebook syna Leopolda, który pewnego dnia postanowił napisać o swoim życiu i o tym, jak pewnego dnia zaczął szukać i odnajdywać własnego ojca w otoczeniu, bliskich, jego ebookach lecz również w sobie. Przeczytana jednym tchem, ukazała mi amerykański sen, lecz również brutalne z tego snu przebudzenie. Idealna lektura.

 • Kalina

  Leopold Tyrmand fascynuje mnie od momentu, kiedy o nim usłyszałam. Jego powieści porwały mnie w świat tak realny, że aż abstrakcyjny. Bez wahania sięgnęłam po książkę jego syna. Nie było się ponad czym zastanawiać. Wiadomo, że jeśli jest nazwisko Tyrmand, będzie dobrze. I jest. Porywająco, amerykańsko, lecz w tym dobrym znaczeniu tego słowa, Porwała mnie bez reszty i mam nadzieję, że to nie koniec publikacji syna sławnego i fantastycznego ojca.

 • LeoniMa

  Jeśli ktoś z was poszukiwał kiedyś przystępnej i jednocześnie przyjemnej książki o życiu w tej „najlepszej” Ameryce, myślę, że będzie usatysfakcjonowany, kiedy sięgnie po wspomnienia Matthew Tyrmanda. Młody jeszcze facet zrezygnował z wypruwania sobie żył na Wall Street i zamiast tego napisał, jak mu się żyje bez ojca, którego utracił w wieku czterech lat. Sylwetka Leopolda Tyrmanda przewija się tu rzadko, lecz na pewno znaczy. To czytelnik musi odpowiedzieć na pytanie, kim dla Metthew jest jego ojciec. Ja myślę, że trochę motorem napędzającym życie młodego chłopaka, który musi udowodnić sobie i innym, że jest silny. A margines o życiu w Świeżym Jorku sie rozrasta... Warto zapoznać się z tą pozycją.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!