Czytaj więcej:
Jesionka dla trupa okładka

Średnia Ocena:Jesionka dla trupa

Przejmujący reportaż o tym, jak umieramy i co się losy z ciałem człowieka po śmierci Justyna odliczała dni do ślubu. 11 dni do jej wymarzonego ślubu. Nie doczekała go – w prowadzone przez nią samochód uderzył TIR. Kobieta zginęła na miejscu. Jej rodzina i narzeczony postanowili, że podczas ostatniej podróży Justyna będzie wyglądać tak, jak sobie wymarzyła: w sukni zamówionej z Hiszpanii i w ślubnym makijażu. To wielkie wyzwanie i ciężka praca dla tanatoplastyka, ponieważ ciało kobiety jest zniszczone. Trzeba zrekonstruować połowę twarzy, zanim będzie można przygotować pośmiertny makijaż. To wielogodzinny, kosztowny, skomplikowany zabieg. Zaraz po tym, jak założy fartuch, rękawiczki, kalosze i maseczkę, Anna powtarza sobie jak mantrę słowa: „Może nie dziś, byle nie dziś”. To jej zaklęcie, by jej „pacjentem” nie było dziecko. Anna pracuje jako laborant sekcyjny, najgorzej znosi sekcje dzieci. Marek pracuje w firmie sprzątającej zwłoki od dwóch lat, mówi, że najgorzej jest z samobójcami, tymi którzy giną od postrzału. Wówczas na miejscu zgonu jest najwięcej pracy. Elementy kości, krew, mózg są rozsiane w promieniu paru metrów, pokrywają meble, ściany, sufit. Czasem mieszkania samobójców trzeba sprzedać, ponieważ śladów nie da się usunąć. Czyż śmierć nie jest równie interesująca, jak życie? Na to zapytanie szczegółowo odpowiadają autorzy. W swoim reportażu przedstawiają, jak umieramy i co się losy z ciałem człowieka po śmierci. Jesionka dla trupa to książka ebook o końcu  – ostatecznym i nieodwołalnym. Bez wdawania się w filozoficzne rozważania czy religijne gdybania. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Jesionka dla trupa
Autor: Mieśnik Magda , Mieśnik Piotr
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Znak Koncept
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Jesionka dla trupa pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Jesionka dla trupa Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Jesionka dla trupa PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Pobierz PDF

Nazwa pliku: Białka 29.pdf - Rozmiar: 1.42 MB
Głosy: 0
Pobierz

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Jesionka dla trupa PDF transkrypt - 20 pierwszych stron:

 

Strona 1 29.04.2020 Temat: Białka- budowa i właściwości. Plan pracy: 1. Czytacie temat w podręczniku i wchodzicie na stronę . 2. Wpisujecie temat do zeszytu oraz to co wskazałam poniżej. 3. Robicie zadania w zeszycie ćwiczeń dotyczące omawianego tematu. 4. Piszecie kartkówkę z tłuszczy i białek. Macie czas do przyszłego wtorku do godziny 15. Link do kartkówki podam w osobnej wiadomości więc sprawdźcie skrzynkę w godzinach wieczornych. Już wiesz ​ jak zbudowane są aminokwasy; ​ że aminokwasy mogą się ze sobą łączyć, tworząc peptydy. Nauczysz się ​ jakie pierwiastki wchodzą w skład białek; ​ czym są białka; ​ wskazywać, w jakich produktach spożywczych występują białka; ​ podawać znaczenie białek w organizmie. Notatka do zeszytu: W skład białek wchodzą następujące pierwiastki: ​ węgiel (białko uległo zwęgleniu), ​ wodór (pierwiastek wchodzący w skład wody), ​ azot (amoniak ma wzór NH3  i zawiera atom azotu). Strona 2

O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!