Jerozolima. Miasto Boga okładka

Średnia Ocena:


Jerozolima. Miasto Boga

"Jerozolima. Miasto Boga" nie jest zwykłym przewodnikiem, który z łatwością spotkamy we wszystkich większych księgarniach. To książka ebook łącząca ze sobą fragmenty reportażu, wywiadu, dokumentu. Opatrzona idealnymi fotografiami przenosi nas do stolicy Izraela, w którym świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim.Poznając "Jerozolimę. Miasto Boga" dowiemy się pomiędzy innymi dlaczego Żydzi przestrzegają koszerności, dlaczego religijne Żydówki golą głowy, jakimi samochodami jeżdżą Izraelczycy, jak przyrządzić smaczną szakszukę, czym jest mezuza, po czym poznać żonatego Żyda, ile wydamy na żywności, jeśli przez jakiś czas zamieszkamy w Jerozolimie?Książka porusza także dużo kontrowersyjnych tematów jak: homoseksualizm czy prostytucja. „Jerozolima. Miasto Boga" obala też stereotypy i pokazuje, jak różnorakie i nieprzewidywalne potrafi być życie w Izraelu.

Szczegóły
Tytuł Jerozolima. Miasto Boga
Autor: Rubinstein Ewelina
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2016
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Jerozolima. Miasto Boga w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Jerozolima. Miasto Boga PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Piotr

    Idealnie napisany reportaż, tak normalnie, tak po ludzku. Niebawem wybieram się właśnie na zwiedzanie Jerozolimy i nie ukrywam, że o niektórych ciekawostkach nigdzie nie doczytałem, a przewodnik pani Eweliny Rubinstein, otworzył mi oczy na dużo spraw. Z jeszcze większą ekscytacją zwiedzać będę Miasto Boga. Nawet jak ktoś z czytelników nie wybiera się w ten zakątek świata, warto znać przedstawione przez autorkę informacje, ciekawostki, które na pewno okażą się bardzo przydatne. Opisała je w niesamowity sposób, aż odnosi się wrażenie jakby spacerowało się uliczkami Jerozolimy. Przeczytajcie ponieważ warto.

  • Aneta1978

    Dla wiernych trzech największych religii monoteistycznych: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu Jeruszalaim istniało „od zawsze”. W czasach prehistorycznych to właśnie tam Abraham, wystawiony na próbę przez Boga, chciał złożyć w ofierze własnego syna Izaaka. Przez trzy tysiąclecia historii tego miasta rządzili nim niezliczeni władcy różnorakich narodów: od Kananejczyków przez Egipcjan, Rzymian, Turków, Brytyjczyków po Izraelczyków. Nie wymieniłem wszystkich, ponieważ zajęłoby to kilka wierszy. Z ważniejszych zdarzeń w historii Jerozolimy trzeba jeszcze wymienić to, że król Dawid tu zbudował stolicę swego państwa, tu powstała znana Świątynia wzniesiona przez króla Salomona, na której dziedzińcu nauczał Jezus, stąd Mahomet miał pójść w ślady Jezusa – do nieba. Najstarsze ślady osadnictwa w tym świętym dla 3 religii mieście pochodzą z XIV wieku przed Chrystusem. A skoro tyle tam się działo, to i zabytków zatrzęsienie. Czy o tym właśnie jest książka ebook „Jerozolima. Miasto Boga” pióra Eweliny Rubinstein? Zdecydowanie nie. Lecz we wszystkim, co pisze o tym mieście autorka, przewijają się wpływy tej tak bogatej historii i kultury na życie dzisiejszego mieszkańca Jerozolimy. Też tkwiące w świadomości Izraelczyków już prawdopodobnie na zawsze skutki Holokaustu. Kiedy czytałem tę książkę wstrząsnął mną element mówiący o tym, że młodzi, współcześni Izraelczycy tatuują sobie na przedramionach numery, jakimi w nazistowskich obozach śmierci oznaczano naszych starszych braci w wierze, zresztą nie tylko ich. Dlaczego to robią? Odsyłam na karty tego bardzo nietypowego przewodnika po Jerozolimie. Przewodnika pełnego smaczków (również z kuchni żydowskiej z arabskimi naleciałościami, czego w tamtejszych warunkach raczej ciężko jest uniknąć), ciekawostek, historyjek i anegdot, lecz również i praktycznych informacji. Zalecam tę kolejną książkę Eweliny Rubinstein nie tylko osobom wybierającym się do Ziemi Świętej, lecz wszystkim, którzy ciekawi są tego miejsca. Warto!

  • Piotr

    Bardzo ciekawy dokument, reportaż. Zawiera w sobie tyle ciekawostek i wzbogacony jest tak fantastycznymi fotografiami, że czyta się go z olbrzymią przyjemnością. Mam nadzieję, ze kiedyś odwiedzę Izrael. Dopóki co, zalecam tę książkę.

  • Wybebeszamy_książki

    Czasami mam wrażenie, że żyjemy w świecie, który zapewnia nieograniczone możliwości podróży, lecz jednocześnie narzuca z góry ustalone stereotypy. My nie odkrywamy. Przyjeżdżamy, patrzymy, odhaczamy i wyjeżdżamy. Nie doznajemy. Poruszamy się ścieżkami, które wytyczył ktoś obcy. Pomysł, by całkowicie poświęcić się podróży, wydaje nam się czymś abstrakcyjnym.To potrafią zrobić tylko nieliczni, lecz nie jest również tak, że ta droga jest dla wszystkich. Niektórzy, jak ja, większą przyjemność wynoszą z czytania o świecie, o cudzej podróży, niż faktycznego zwiedzania.MIASTO BOGA"Jerozolima. Miasto Boga" to książka, której nie można zaklasyfikować. Czytelnik znajdzie tu niewielką garść wszystkiego, co może być ciekawe dla początkującego.Od szczegółowych, lecz jasnych wyjaśnień odnośnie tradycji, zachowań i codzienności, przez łatwe przepisy, do spraw, które dziś i jutro okupują i okupywać będą myśli tamtejszej społeczności.To książka, która stanowi preludium. Ma zainteresować, pobudzić nasz mózg do działania. Jednocześnie autorka zachowała balans. Jest tam dużo informacji przydatnych, ciekawostki, które bez wątpienia przyciągną uwagę, lecz całość skomponowana została w sposób zrównoważony. Nie przytłacza.WSTĘPPrzy takich pozycjach możemy określić się jako czytelnicy. Czy pragniemy wiedzieć więcej, zgłębiać określony temat? Czy może zadowolimy się paroma anegdotkami, które można będzie rzucić od niechcenia w okresie rozmowy?"Jerozolima. Miasto Boga" to bez wątpienia bardzo niezły wstęp dla laików. Pierwszy krok dla tych, którzy dopiero poznają specyfikę tego miasta. Poruszana jest tu niezliczona ilość tematów, lecz nie można zarzucić autorce chaotyczności. Przedstawia fakty w sposób łatwy i przejrzysty. Wszystko utrzymane jest w konwencji swobodnej rozmowy. Książka ebook upstrzona jest kolorowymi i czarno-białymi zdjęciami, które stanowią odbicie słów. Czytelnik na krótko może wejrzeć w tamtejszą rzeczywistość, przenieść się na ulice i rozsmakować w nieznanym.TYLKO, A MOŻE AŻ...Jestem pewna, że każdy z nas będzie czerpał przyjemność z lektury tej książki. Jest na tyle krótka, by utrzymać zainteresowanie nawet tych, którzy nie są wielbicielami czytania. Równocześnie zawiera w sobie wiedzę, którą nikt nie pogardzi. Lekkie pióro, interesujący temat i garść zdjęć - tylko, a może aż tyle, czyni książkę wartą przeczytania.