Czytaj więcej:
Ja, borderline i terapia, czyli moja droga do wyzdrowienia okładka

Średnia Ocena:Ja, borderline i terapia, czyli moja droga do wyzdrowienia

Autobiograficzna opowiadanie autorki, która przez dużo lat żyła na granicy normalności i szaleństwa, a nawet życia i śmierci. W dzieciństwie i w młodości doznała wielu krzywd ze strony rówieśników a także dominującej i stosującej przemoc psychiczną i fizyczną matki. Była również ofiarą molestowania seksualnego i gwałtu. Przeżycia te spowodowały narastające kłopoty emocjonalne, depresję, stany lękowe, samookaleczenie się, tendencje samobójcze, wdawanie się w niebezpieczne i społecznie nieakceptowane zachowania. Jej życie w tym czasie naznaczone było wielokrotnymi pobytami w szpitalach psychiatrycznych. Pozytywny przełom nastąpił w momencie rozpoczęcia psychoterapii. Autorka opowiada o jej niełatwych początkach – powolnym przełamywaniu lodów, otwieraniu się na terapeutkę i uczeniu się przyjmowania pomocy. Starając się wiernie oddać własne emocje i myśli z tamtego okresu, pokazuje, jak wygląda życie z zaburzeniami osobowości typu borderline. Opowiada jednocześnie o tym, jak jej otoczenie reagowało na podejmowane przez nią próby przepracowania własnych traum. Przede wszystkim ukazuje niezrozumienie wśród najbliższych, bagatelizowanie jej problemów, brak wsparcia i obwinianie jej o wszelkie niepowodzenia. Ważnym i ciekawym aspektem tej książki są zapisy rozmów z terapeutką, które składają się na długi i trudny proces godzenia się z swoją przeszłością i uczenia się akceptacji. Autorka pokazuje, jak wyglądała jej potyczka o samą siebie i możliwość rozpoczęcia nowego, lepszego pod wobec jakości życia. Wiernie oddaje najistotniejsze sesje terapeutyczne, w trakcie których poruszała najtrudniejsze tematy i przepracowywała własne traumy. Opowiadając o własnych traumach z dzieciństwa i wczesnej młodości a także o przebytej terapii, autorka uświadamia, jak długą i wyboistą drogę trzeba przejść, żeby zaakceptować siebie i móc cieszyć się życiem pomimo doznanych krzywd. Poprzez własną historię pokazuje, jak kluczowe i potrzebne jest szukanie profesjonalnej pomocy, kiedy doświadcza się niełatwych chwil. Jej opowiadanie uzmysławia też, że nigdy nie jest za późno na walkę o własne zdrowie psychiczne i że warto ją podjąć. Przepracowywanie traum nie jest łatwe, lecz konieczne, aby pójść dalej, pokochać samego siebie i zacząć czerpać z życia to, co najlepsze. "Jestem pod wielkim wrażeniem. Nie tylko samej historii, napisanej przez życie. Historii wstrząsającej, smutnej, pełnej rozpaczy i bardzo osobistej. Lecz przede wszystkim, czytając książkę czułam podziw dla odwagi jaką wykazała się autorka dzieląc się z nami własnymi przeżyciami. W odbiorze, pozycja nie należy do łatwych. Jest w niej ogrom emocji, niestety tych negatywnych. Razem z bohaterką brniemy przez terapię i towarzyszymy jej we wspominaniu straszliwych chwil a także licznych atakach głębokiej depresji i paniki." NINA1708, lubimyczytac.pl Projekt okładki: Gabriela Trytko.

Szczegóły
Tytuł Ja, borderline i terapia, czyli moja droga do wyzdrowienia
Autor: Agnieszka Rosińska
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Estymator
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Ja, borderline i terapia, czyli moja droga do wyzdrowienia pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Ja, borderline i terapia, czyli moja droga do wyzdrowienia Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Ja, borderline i terapia, czyli moja droga do wyzdrowienia PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Żaneta

    Interesująca opowiadanie autobiograficzna o borderline, depresji, terapii i niełatwej drodze do osiągnięcia dobrostanu. Bohaterka oprowadza nas po najmroczniejszych zdarzeniach ze własnego życia, doświadczonych traumach, najgłębiej zakorzenionych mechanizmach własnej autodestrukcji. Osiąga dno, dochodzi do ściany, a mimo to staje do potyczki i w pewnym momencie nieśmiało zaczyna wyglądać zza róg tej ściany i prosi o pomoc. Agnieszka oprowadza nas po trudach własnej drogi, jaką musiała przejść podczas poznawania i odkrywania siebie. Wchodzisz dynamicznie w emocje Agnieszki, w jej życie. Jesteśmy obserwatorami, lecz i uczestnikami jej opowieści. Mimo, iż jako ludzie mamy wrodzony lęk przed zmianą, Agnieszka w nią wchodzi całą sobą i uczestniczy w niej z każdym dniem coraz bardziej. A my razem z nią. Opowiadanie jest tak mocna, szczera do bólu, momentami nie do uwierzenia, że tak wiele złego mogła doświadczyć jedna osoba. Czytając, momentami płakałam, serce rozrywało mi się na strzępy. Cudowne jest to, że ostatecznie Agnieszka daje nadzieję. Koniec nie jest końcem a świeżym początkiem. To, co spotkało nas w życiu złego nie zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki lecz to, co my z tym zrobimy zależy wyłącznie od nas samych. Tylko od nas zależy, czy tę zmianę siebie przeprowadzimy, czy jesteśmy na nią gotowi i czy mamy odwagę. Na to jest tylko jedna recepta, jak prezentuje Agnieszka: „Pogodzić się z przeszłością, pomyśleć o przyszłości, żyć teraźniejszością”. Jesteś gotowy na własną zmianę ? Ascetyczny mowa z mocnym ładunkiem emocjonalnym, momentami wstrzymujesz oddech, lecz idziesz dalej z Agnieszką. Mistrzowski debiut. Brawo.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!