Czytaj więcej:
Insomnia okładka

Średnia Ocena:Insomnia

Nieprzewidywalny i niebezpiecznie wciągający thriller psychologiczny od mistrzyni tego gatunku! Emma desperacko pragnie odciąć się od przeszłości, więc skrzętnie ukrywa przed bliskimi traumę z dzieciństwa. Jednak niespodziewanie zaczyna cierpieć na bezsenność, a w ciągu dnia zdarzają jej się chwile, których potem nie pamięta – dokładnie to samo przytrafiało się wcześniej jej matce. Czy faktycznie ma szaleństwo we krwi, tak jak twierdziła jej matka? Czy w chwilach braku kontaktu z rzeczywistością może skrzywdzić własną rodzinę? Czy naprawdę traci zmysły? Tylko dochodząc do prawdy o bolesnej przeszłości, będzie w stanie znaleźć odpowiedzi dotyczące własnej teraźniejszości. „INSOMNIA” to niepokojąca i zagmatwana powieść, której nie można odłożyć nawet na moment. Sarah Pinborough po mistrzowsku buduje napięcie, fundując wielbicielkom i wielbicielom thrillerów psychologicznych satysfakcjonujący rollercoaster. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Insomnia
Autor: Pinborough Sarah
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Insomnia pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Insomnia Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Insomnia PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Paulina Klimek

    Idealnie poprowadzona historia z ciągłym towarzyszącym uczuciem niepokoju i ciekawe, nieoczywiste zakończenie. Czego pragnąć więcej? Sarah Pinborough stworzyła naprawdę mądry thriller! Emma budzi się pewnej nocy z dziwacznym przeczuciem, że coś jest nie w porządku. Jednak nikogo obcego nie ma w domu, dzieci śpią w własnych łóżkach, a wszystkie drzwi są pozamykane. Od tego momentu Emma ma kłopoty ze snem i przez dużo dni praktycznie nie sypia. Przeraża ją to tym bardziej, że jej matka wykazywała podobne zachowania tuż przed czterdziestką, po czym wydarzyła się dramat i trafiła do ośrodka zamkniętego. A Emma niedługo ma czterdzieste urodziny… Czy popada w obłęd? Zaczyna się, wydawać by się mogło, niewinnie, lecz już od pierwszej strony tej historii towarzyszy niepokój i czytelnik zastanawia się, o co w tym wszystkim chodzi. Wkraczamy w życie Emmy, które powoli, kawałek po kawałku, zaczyna się rozsypywać. Sfrustrowana i zmęczona dziewczyna zaczyna stopniowo powielać zachowania własnej matki, co dodatkowo podkręca jej strach i prowokuje kolejne problemy. Ta historia to obserwowanie powolnego upadku dotychczasowego życia głównej bohaterki. „Insomnia” jest zupełnie podszyta strachem. Tak jak wspomniałam, od pierwszej strony czuć niepokój i nawet czytając o zwykłych czynnościach, ten delikatny dyskomfort nas nie opuszcza. Zastanawiamy się, o co tak naprawdę chodzi w zachowaniu Emmy czy faktycznie powiela zachowania własnej matki i popada w obłęd, czy może kryje się za tym coś - albo ktoś - innego. Jest to naprawdę nieźle i lekko napisana książka, przez którą się mknie i bardzo ciężko się od niej oderwać. Autorka skutecznie miesza czytelnikowi w głowie, podsuwając nowe fakty, kolejne kłamstwa, niedomówienia i sytuacje, które się wydarzyły, a główna bohaterka ich nie pamięta. To dodatkowo podkręca atmosferę i wywołuje jeszcze więcej emocji. Czytając, standardowo próbowałam sama odkryć, o co może chodzić w całej sprawie - stworzyłam sobie dwa różnorakie zakończenia... i jedno z nich się sprawdziło! Oczywiście odkryłam jedynie wierzchołek góry lodowej, ponieważ muszę przyznać, że objaśnienie całej historii było naprawdę ciekawe! Moje odkrycie jednak nie zabrało mi przyjemności z lektury, do ostatniej strony czytałam dosłownie z zapartym tchem i ostatecznie oceniłam tę książkę pięcioma (na pięć) gwiazdkami! Jestem naprawdę pod wrażeniem! Trzymająca w napięciu, pełna niepokoju z ciekawym zakończeniem. „Insomnia” to opowiadanie o ogromnych traumach z dzieciństwa, które nieprzepracowane, dają o sobie znać w dorosłym życiu, determinują różnego rodzaju zachowania, które mogą doprowadzić do stopniowego wyniszczania samego siebie. To naprawdę idealnie napisana i ciekawie opowiedziana historia, którą mam nadzieję, że przeczytacie. Na pewno nie pożałujcie!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!