Czytaj więcej:
Honor Legionu okładka

Średnia Ocena:Honor Legionu

Prawdziwa historia żołnierza, pirata i obieżyświata Major Kazimierz Lux (1780-1846) – polski żołnierz Napoleona. Legionista w korpusie Dąbrowskiego, weteran batalii na San Domingo, pirat karaibski, bohater wojny wyzwoleńczej 1807 roku, oficer armii Księstwa Warszawskiego, uczestnik wyprawy na Moskwę 1812 roku, żołnierz armii Królestwa Kongresowego. Odznaczony Legią Honorową, Krzyżem Złotym Virtuti Militari i Orderem św. Stanisława. Awanturnik, bohater, poszukiwacz przygód, mężny żołnierz, a w potrzebie oddany przyjaciel. Walczył o honor i ojczyznę, równość, wolność, braterstwo, za Cesarza a także o złoto i sławę. Oto jego historia. 1797 rok, Polska już nie istnieje. Czas ten nie jest łaskawy także dla słonecznej Italii. Armia dyszących zawiścią do arystokracji i Kościoła rewolucjonistów francuskich zajęła północ kraju, a teraz stoi u wrót Rzymu. Dla głęboko wierzących Włochów ratunkiem okazuje się niedawno sformowany za zgodą generała Bonapartego Legion Polski. Wieśniacy i mieszczanie Państwa Kościelnego wolą się poddawać tym zdyscyplinowanym uciekinierom z zimnej Północy, niż słynącym z okrucieństwa rewolucjonistom. Dowódca Legionu, Jan Henryk Dąbrowski, postanawia wykorzystać nastroje miejscowej ludności i siłą jedynie polskich oddziałów zająć środkową Italię… W armii legionowej rozpoczyna karierę wojskową siedemnastoletni warszawiak, Kazimierz Lux. Mądry i wykształcony, idealnie sobie radzi jako kwatermistrz. A że jest przystojny, wesoły i ma stopień podoficera, nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony Włoszek. Jednak przyjemne dni na ciepłej wojskowej posadce kończą się, gdy Kazik zostaje wplątany w międzynarodowe rozgrywki szpiegów i organizacji masońskich. Żeby uratować głowę, będzie musiał rzucić się w wir potyczki wywiadów i zabijać, by samemu nie zostać zabitym. Oto pierwsza element nieprawdopodobnej opowieści, która wydarzyła się naprawdę. Kazimierz Lux przebędzie pół świata, nim po latach dane mu będzie powrócić do odrodzonej pod protektoratem Napoleona Polski, gdzie spisze własne pamiętniki.

Szczegóły
Tytuł Honor Legionu
Autor: Sawicki Andrzej
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Instytut wydawniczy Erica
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Honor Legionu pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Honor Legionu Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Honor Legionu PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • JeckCheck

  Idealna książka ebook przygodowa Andrzeja Sawickiego "Honor legionu". Historia i fabuła osadzona na przełomie XVIII i XIX wieku, opowiada historię żołnierza, legionisty w korpusie Dąbrowskiego. Czyta się znakomicie, a fabuła fantastyczna i będzie gratką dla wielbicieli okresu wojen napoleońskich. Bardzo wyraziści bohaterowie i wartka akcja sprawią, że nikt z czytających nie będzie się nudził ani przez moment. Znakomita, ogromne brawa dla autora! Polecam!

 • malutka_ska

  Największymi plusami "Honoru Legionu" są w moim przekonaniu przemyślana i idealnie skonstruowana fabuła a także ponad wyraz rozbudowane przypisy, dzięki którym czytelnik z uśmiechem pochłania kolejne karty powieści. Książka ebook Sawickiego jest idealnym dowodem na to, że nie trzeba być z wykształcenia historykiem, by stworzyć świetną opowieść, która bez problemu może konkurować ze słynnymi wszystkim "Przygodami dobrego wojaka Szwejka". I choć bohaterom obydwu opowieści przyszło walczyć w innych okolicznościach i zupełnie odmiennymi metodami, to wprawny czytelnik znajdzie w tych pozycjach dużo podobnych cech bohaterów i narodowych stereotypów, które posłużyły autorom do konstrukcji własnych powieści.

 • Majus

  Zaczyna się banalnie: młody, przystojny, odważny, butny, może nawet nieco awanturniczy chłopak marzy o wielkiej karierze w wojsku.A właśnie, że nie. Kazik Lux zaciągając się do Legionów Polskich walczących z ramienia Bonapartego wcale nie marzy o wielkich, dzielnych i honorowych czynach pełnych poświęceń, a co za tym idzie o wiecznej chwale i splendorze. Legiony były dla niego ucieczką przed ojcem i spłatą długów, a kariera kwatermistrza może zapewnić mu szybkie wzbogacenie się i dostatek do końca życia. Jak to jednak w powieściach bywa, droga do upragnionego bogactwa będzie kręta i długa, pełna intryg i niepewności. Bowiem Kazik ma rozwiązać zagadkę, która plami honor Legionu. Nie będzie to jednak łatwe, niejeden zdrajca będzie czyhał na jego życie, aby tylko prawda nie wyszła na jaw.Pełna interesujących zwrotów akcji i zabawnie omówionych bohaterów opowieść nie dla fanatyków historii ale dla osób, które chcą poczytać fajną sensację z historią w tle.

 • Katarzyna

  Sawickiemu udało się stworzyć doskonałą opowieść historyczną o lekko awanturniczym zabarwieniu. Zaletą opowieści jest bez wątpienia dbałość autora o szczegóły historyczne. Od razu rzuca się w oczy doskonałe przygotowanie merytoryczne Sawickiego. Musiał on zadać sobie niezmiernie wiele trudu w tym zakresie, bo zawodowo nie ma nic wspólnego z historią, wręcz przeciwnie, pracuje w niezwykle niehumanistycznym zawodzie, jest bowiem chemikiem. Historia to hobby, pasja Sawickiego. Ogromne brawa za przekucie tej pasji w coś wymiernego i tak wybornego, jak Honor legionu.Akcja prowadzona jest równomiernie, w odpowiednim tempie. Brak w książce pdf momentów słabszych, co niestety wielu autorom zdarza się. Ile to razy spotykaliśmy w ebookach akcji "nierówną" fabułę? Zbyt wiele. U Sawickiego czegoś takiego nie znajdziemy. Za następny plus należy poczytać wykorzystanie przez autora wątków z życia autentycznej postaci.

 • Docjan

  Opowiadanie dzieję się w XVIII w. we Włoszech. Bohaterem powieści Andrzeja Sawickiego jest młody polski szlachcic w służbie generała Dąbrowskiego, posiada stopień oficerski co wyjątkowo podoba się płci przeciwnej. Akcja powieści nakreśla w mądry sposób dzieje bohatera, który marzy o potyczce za wolność kraju, jednak jego charakter pozwala mu na to dopiero po przebyciu wielu przygód na wszystkich morzach i lądach ziemi, nie mogłem się oderwać od tej pozycji, więc wam ją polecam.

 • Robert

  Panu Sawickiemu udało się to co dość rzadkie, pisanie o historii w sposób bardzo lekki i przystępny. Twórca zna się na historii, jednak odziera ją z patosu, jego Legiony wydają się znacznie bardziej ludzkie i przez to prawdziwe niż to co widać na kartach podręczników. A wprawne operowanie słowem sprawia, że czytelnik czuje się jak uczestnik idealnej przygody, a nie uczeń na lekcji historii. Opowieść wypełnia wartka akcja, która nie pozwala się nudzić, przygody sympatycznego bohatera od samego początku śledzi się z zapartym tchem. Czekam na kolejne części.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!