Historie kryminalne. Wiek XIX. Część 1 okładka

Średnia Ocena:


Historie kryminalne. Wiek XIX. Część 1

Co ludzi od wieków ciągnie do zbrodni? Żądza bogactwa, frustracje, wewnętrzne głosy? Czy człowiek popełniający zbrodnię stawia się nad prawem ludzkim i boskim, czy wykonuje moralny imperatyw, czy również jest ślepym narzędziem zdegenerowanego umysłu? Na podstawie kilkudziesięciu casusów omówionych w książce pdf "Historie kryminalne". Wiek XIX, każdy może wyrobić sobie swoje zdanie na powyższe pytania. Dzięki ogólnoludzkim rozważaniom i pytaniom zadawanym oskarżonym przez autorów, możemy próbować zrozumieć motywy i cele działania sprawców. A spektrum spraw, ponad którymi pochylają się autorzy, jest bardzo szerokie, od motywowanych zazdrością morderstw, poprzez sąsiedzkie waśnie, po polityczne niesnaski... Bogactwo materiału jest imponujące.

Szczegóły
Tytuł Historie kryminalne. Wiek XIX. Część 1
Autor: Ryttel Piotr, Ryttel Karol
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2017
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Historie kryminalne. Wiek XIX. Część 1 w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Historie kryminalne. Wiek XIX. Część 1 PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Recenzent

    Raczej rzadko mamy okazję poznania zdarzeń związanych z przestępczością w XIX wieku. Lukę tę stara się wypełnić książka ebook „Historie kryminalne. Wiek XIX”. Autorzy, korzystając z zamierzchłych publikacji, przedstawiają obrazki z życia paru warstw społecznych. Najwięcej historii dotyczy włościan. Zadziwiające jest, jakie pomysły mieli nasi przodkowie, pragnąc pozbyć się na zawsze niekochanego żona albo rywala w miłości bądź interesach. Oto dwa przykłady wywołujące dzisiaj rozbawienie: ugotowana żmija dodana do posiłku i szkło potłuczone na miałko, wsypane do pożywienia. Inne opisywane w książce pdf historie są bardziej poważne. Występują w nich drobne przestępstwa i zbrodnie. Nie brakuje oszukańczych metod, nieuczciwych przedsięwzięć, prostych kradzieży a także rozbojów i zabójstw. Element historii wstrząśnie czytelnikiem, inne pobudzą do refleksji ponad ludzkim losem. Przykre wrażenie wywołuje na przykład opis szpitala dla chorych psychicznie w Kulparkowie, czy niedola syna księcia Urusowa. Mimo nierzadko występujących pojęć prawniczych i otoczki historycznej książkę czyta się łatwo.

  • recenzje

    Joanna Sieg ([email protected]) Gdy słyszymy w mediach o przeraźliwych zbrodniach dokonywanych przez normalnych ludzi włos jeży się na głowie. Niespodziewanie okazuje się, że bibliotekarz, u którego wypożyczaliśmy zwykle książki jest mordercą, który potrafił obciąć głowę kobiecie, a jej poćwiartowane ciało przewozić w walizce taksówką. Kiedy indziej słyszymy, że niemal ćwierć wieku temu inny normalny człowiek oskórował znajomą i wrzucił jej szczątki do Wisły, a dopiero teraz śledztwo wykazało, że to właśnie on może być mordercą… To tylko przykładowe historie, których możemy mnożyć na pęczki. Dlaczego ludzie dopuszczają się takich zbrodni? Co nimi kieruje? Czy kiedyś było ich mniej? A może po prostu nie wiedzieliśmy o nich, ponieważ media nie były aż tak powszechne? Co ludzi od wieków ciągnie do zbrodni? Żądza bogactwa, frustracje, wewnętrzne głosy? Czy człowiek popełniający zbrodnię stawia się nad prawem ludzkim i boskim, czy wykonuje moralny imperatyw, czy również jest ślepym narzędziem zdegenerowanego umysłu? Na podstawie kilkudziesięciu casusów omówionych w książce pdf „Historie kryminalne. Wiek XIX” każdy może wyrobić sobie swoje zdanie na powyższe pytania. Dzięki ogólnoludzkim rozważaniom i pytaniom zadawanym sprawcom przez twórców możemy próbować zrozumieć motywy i cele działania sprawców. A spektrum spraw, ponad którymi pochylają się autorzy, jest bardzo szeroki - od motywowanych zazdrością morderstw, poprzez sąsiedzkie waśnie, po polityczne niesnaski… Bogactwo materiału jest imponujące. Książka ebook autorstwa Piotra i Karola Ryttlów jest wyjątkowo wciągająca. Napisana w reporterski sposób, a do tego okraszona niezwykłą werwą pozwala zagłębić się w życie i śmierć dziewiętnastowiecznego miasta. Autorzy używają w własnej książce pdf czasu teraźniejszego, przez co całość jest bardzo dynamiczna, a czytelnik ma wrażenie, że dana sytuacja toczy się teraz, w tym momencie. Moim zdaniem jest to lektura obowiązkowa dla sympatyków historii kryminalnych, a tym bardziej na długie jesienno-zimowe wieczory, które właśnie nas dotykają.

  • Recenzent

    Bardzo fajne historie kryminalne, można powiedzieć, opowiadania z dreszczykiem. Tyle tylko że to wszystko historie prawdziwe, łatwo z XIX wiecznych kronik kryminalnych na ziemiach polskich. Każda historia jest sama w sobie pociągająca i intrygująca. Mogę zdecydowanie powiedzieć że prawdziwe historie są najciekawsze i najbardziej zdumiewające. Nikt nie wymyśliłby lepszych historii jak to zrobiło życie i rzeczywistość.

  • julita91

    Książka, która zafascynuje i wciągnie bez reszty każdego fana historii kryminalnych, nie tylko tych, które zdarzyły się w minionych paru latach. Bracia Ryttlowie przedstawiają nam historie złoczyńców, zbrodniarzy żyjących w XIX wieku. Czytając tę książkę jesteśmy w stanie wedrzeć się w umysły tych okropnych, wynaturzonych ludzi, dla których moralne i podstawowe wartości nic nie znaczą. Dodatkową, niepodważalną zaletą powieści jest włączenie do treści wypowiedzi morderców. Dzięki temu jesteśmy w stanie poczuć ten niepowtarzalny klimat, grozę. Dialogi potrafią wywołać dreszcze przebiegające po plecach i zmrozić krew w żyłach czytelnika. Serdecznie zalecam !

  • Sergiusz

    Fantastyczna książka, którą powinien przeczytać każdy wielbiciel historii kryminalnych, mentalności zabójców. Twórca omawia wywiady z mordercami, bandytami z XIX wieku, co jakiś czas oddając im głoś. Jest to idealny zabieg, pozwalający poczuć , że info docierają do nas z pierwszej ręki. Każdy wielbiciel kryminałów co najmniej raz zastanawiał się, co jest motywacją. motorem napędowym tych wynaturzonych bestii, które są w stanie zrobić najokrutniejsze rzeczy. Rozmowy z nimi otwierają nam furtkę od ich umysłów, kierują nas na właściwe tory, pokazują jak rozgryźć umysł mordercy. Temat naprawdę fascynuje, a bardzo szeroki zakres typów zbrodni, które są opisywane nie pozwala się nudzić, fascynuje ze strony na stronę, coraz bardziej wciągając czytelnika, aż w końcu zrozumie, dlaczego tak się stało. Serdecznie polecam.

  • Recenzent

    Książkę Historie kryminalne. Wiek XIX, przekazy czyta się z zapartym tchem. Czytelnik w akcie lektury zostaje przeniesiony bez reszty w realia dziewiętnastowieczne. Tekst napisany jest mową jednocześnie nawiązującym do epoki, o której traktuje książka, i zarazem przystępnym dla współczesnego odbiorcy. Historie, które przedstawiają Piotr i Karol Ryttlowie, zaskakują swoim bogactwem. Element wprawia w rozbawienie, element – w osłupienie, inne mrożą krew w żyłach. Jest to pozycja godna polecenia dla osób czytających kryminały, ciekawych się marginesem społecznym czy lubiących wejrzeć w głąb ludzkiej duszy w poszukiwaniu prawdy o naszej naturze. Czasem – jak pokazują opisywane historie – dość mrocznej.