Upload dokumentów - promocja książek - darmowy hosting pdf - czytaj fragmenty
Będziesz płakać ze śmiechu, będziesz pękać z dumy, ponieważ na Polaków nie ma mocnych! Jakiego sąsiada Polacy lubią najbardziej? Żadnego! Nam się trafili „troskliwi” sąsiedzi. Przez całe wieki dbali o to, aby nam nie było za dobrze. Choć nierzadko mieliśmy pod górkę, zwykle i tak w końcu to my byliśmy górą! Zdarzyło nam się siedzieć na moskiewskim tronie. W chwilach próby popsuliśmy nawet zabory… Troszkę niemiecką okupację… A później komunizm… uwalniając przy okazji pół Europy spod sowieckiej władzy. Jan Wróbel popsuł nudę, pisząc o naszej historii w sposób arcyciekawy. Udowodnił, że można być dumnym z przodków i idealnie się bawić. Oto wyjątkowy zbiór narodowych psujstw. Historia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. O Polakach tak lekko i mądrze, z przymrużeniem oka i idealnym humorem, nie pisał jeszcze nikt. To książka ebook inna niż wszystkie, które znasz. Przeczytasz ją z wypiekami na twarzy. I będziesz pragnąć więcej!
Szczegóły | |
---|---|
Tytuł | Historia Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec... Czyli jak psuliśmy plany naszym sąsiadom |
Autor: | Wróbel Jan |
Rozszerzenie: | brak |
Język wydania: | polski |
Ilość stron: | |
Wydawnictwo: | Społeczny Instytut Wydawniczy Znak |
Rok wydania: | 2015 |
Tytuł | Data Dodania | Rozmiar |
---|
PDF Upload - Zapytania o Książki - Dokumenty © 2018 - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Recenzje
REWELACJA. Rozśmiesza lecz i daje do myślenia. Zalecam wszystkim i tym kochającym historię i tym, którzy jej nie lubią. Po lekturze zmienią zdanie :-)
Każdy kto przeczytał tę książkę, a mam nadzieję, że ubawił się podczas jej lektury tak samo jak ja i moi synowie, - pogratuluje autorowi pomysłowości na stworzenie książki, można powiedzieć 2 w 1, uczy i bawi chwilami do łez. Czyta się lekko i z ciekawością. Dla nas super, jak najbardziej trafiony zakup. Zalecam i życzę dobrej zabawy podczas lektury:)
fajna książka, zalecam i małym i dużym. Zabawne historie i wiele ilustracji. Można sobie dynamicznie przypomnieć ważniejsze losy Polski. Przedstawione humorystycznie :) czekam na kolejną element :D
Ksiazka jest fajna sa anegdotki itp. Lecz początek(1-3 rozdzial ) był najciekawszy z wszystkich. Im dalej dochodziles tym bylo... nudniejsze lecz i tak dobre
Jan Wróbel pokusił się o książkę, która pokazuje historię w zupełnie innym wydaniu. Śmiesznie, wciągająco, łatwo, a jednocześnie podaną w takiej formie, że najistotniejsze zagadnienia same wpadają do głowy i już z niej nie wylatują. Jak wyglądałby profil Stanisława Poniatowskiego na Facebooku, gdyby w tamtych czasach istniał? Śmiesznie pytanie? Niekoniecznie. Przy jednym z epizodów znajdziecie notkę naszego króla w chwili, kiedy jeszcze nie myślał o koronie. Z książki dowiecie się, czym była Dymitriada i jaką rolę odegrała w niej Polska. W interesujący sposób ukazane są różnice zdań miedzy naszym państwem a Rosją. Najciekawsze momenty poznacie z rysunków i kadrów filmu. Czasy Potopu to moment przełomowy. Możecie poczytać wypowiedzi zarówno Polaków i jak i Szwedów w formie komentarzy na FB, znajdziecie też sporą ilość przewrotnych obrazków - Szwedzi biegający pod kolumną Zygmunta, może byłaby to alternatywa, gdyby Polacy się nie podnieśli. Może macie ochotę przeczytać wpisy szlachty i magnatów na blogach, gdzie komentują nowo-wybranego władcę? Potem ciężkie czasy zaborów, niechęć szlachty do jakichkolwiek zmian, powstania narodowe, odzyskanie niepodległości, komunizm. Wszystkie te dodatki są tłem dla wciągającego tekstu, który intryguje, wciąga, bawi i zachęca do dalszego poznawania. Twórca pokusił się o przedstawienie Polaków jako naród przekorny, chcący postawić zawsze na swoim. To taka wizja, jaką mamy o własnych przodkach, mimo wszystkich przeciwności losu, które w historii się pojawiły. Jan Wróbel przedstawia dwadzieścia rozdziałów, zaczynających się na początku XVI wieku, a kończących wraz z końcem komunizmu w Polsce. Każdy bardziej zachęca, niż uczy, lecz zawiera kluczowe i interesujące kwestie, które być może nie zostałyby odkryte w ebookach od historii. Twórca w interesujący sposób przedstawia historię szczególnie tym, którzy myślą że to nudne opowieści. To doskonała książka ebook dla młodzieży szkolnej, która historię zazwyczaj traktuje po macoszemu. Krótkie historie przerywane interesującymi dodatkami mogą zachęcić do pogłębiania swojej wiedzy. Może samodzielnie odkrywana historia okażę się o dużo ciekawsza, niż ta poznawana z ust nauczycieli. A może "Historia 2.0" będzie ciekawą pomocą lekcyjną?Historię uwielbiam, zdawałam z niej maturę parę lat temu, lecz nie przeszkodziło mi to w przyswajaniu wiedzy z książki z uśmiechem na twarzy. Niektóre kwestie sobie przypomniałam, inne utrwaliłam, lecz był również takie ciekawostki, o których wcześniej nie wiedziałam. Moja nastoletnia siostra, która za historią nie przepada, z chęcią zabrała się za ten tytuł. Czy trzeba namawiać? To książka ebook dla każdego. Myślę, że ten tytuł idealnie sprawdzi się jako upominek dla młodszego rodzeństwa, dzieci, czy innych młodocianych członków rodziny, lecz z pewnością też niejeden rodzic z chęcią weźmie ten tytuł do ręki. Przekonajcie się sami, w jaki sposób twórca zachęca do poznawania historii i jak ją przedstawia :)
No ponieważ dlaczego jest, jak jest? Przecież wszystko miało być tak cudownie urządzone...! A nie jest - zapytałbyś przewrotnie? Cóż, Leibnitz twierdził, że żyjemy w najlepszym z możliwych (wszech)światów, lecz żeby to docenić, warto zapoznać się z innymi możliwościami i determinantami Historii. Niektóre ze swadą i dyskretnym humorem, w niekonwencjonalnej formie, dostosowanej do doby internetu, naświetla słynny - pomiędzy innymi z radiowych fal - Autor. A bo od rozpoczęcia czytania tej książki zdążyłem się osobiście na tematy w niej poruszane pokłócić z niektórymi zawodowymi historykami i nauczycielami, więc niech ta recenzja będzie wystarczającą zachętą ;)
Autorka naduzyla nazwiska swego ojca piszac wlasny PR.Ksiazka slabiutka, a tytul po prostu klamliwy !