Czytaj więcej:
Hen. Na północy Norwegii okładka

Średnia Ocena:Hen. Na północy Norwegii

Północ Norwegii to restrykcyjny klimat, garstka ludzi, tysiące reniferów, lodowate morze i wicher, który mąci świadomość. Dla bohaterów tej książki Finnmark, region przez wieki utożsamiany z ultima Thule, to centrum świata i niekończąca się opowieść.Najdalszą północ Europy Ilona Wiśniewska ogląda matowymi oczami umierającego starca, wsłuchuje się w nią razem z Mari Boine – najsłynniejszą na świecie saamską wokalistką, godzi się na nią z tymi, którzy nie mają dokąd wyjechać, lub stara się ją uchronić od zniknięcia wraz z tymi, którzy malują murale na opuszczonych budynkach.Finnmark to kraniec. Nie ma znaczenia, skąd się patrzy, ponieważ to stale będzie lub daleko, lub hen daleko. Słowo „hen” w norweskim odnosi się do odległości, tyle że równie nieźle może znaczyć „po drugiej stronie globu”, jak i „tuż za rogiem”. Hen to równocześnie daleko i blisko.Ten norweski koniec świata staje się częścią naszej historii, opowieścią o nas. Od wydawcy:"«Hen» to opowiadanie o „kontynentalnej" Norwegii literacko olśniewająca, reportersko wciągająca wędrówka przez śnieg, lód i przeganianą wichrem pustkę. Każdy spotkany tu człowiek to skarb. Nikt nam do tej pory nie objaśniał Północy. Lubimy wierzyć, że wszystko jest tam prostsze i lepsze. W «Hen» okazuje się, że nie taki ten skandynawski raj cudowny, jak go malują. Lecz i tak po przeczytaniu chce się pojechać i sprawdzić. Nikt tak nie uwodzi podróżą na Północ jak Wiśniewska".Filip Springer

Szczegóły
Tytuł Hen. Na północy Norwegii
Autor: Wiśniewska Ilona
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Hen. Na północy Norwegii pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Hen. Na północy Norwegii Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Hen. Na północy Norwegii PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • felix

  Lektura utwierdziła mnie tylko w przekonaniu, że kiedyś muszę odwiedzić północną element Europy. Bardzo fajnie, że jest to inne niż Białe. Brawo dla autorki, poproszę o więcej.

 • Joanna Szoloch

  Jeśli chce się poznać Norwegię Północną , to jest to. Interesująca i pokazująca życie na Północy książka, opisująca obyczaje i trudne dzieje ludzi Północy. Bardzo interesująca - zalecam z pełnym zaufaniem.

 • Lena Wróbel

  Ilona Wiśniewska po raz następny pokazuje nam idealny reportaż, który jest wyjątkowo ciekawy. Od dawna pasjonuje się Norwegią. Z olbrzymią pasją czytam wszystkie pozycje książkowe, które pojawiają się na rynku i odnoszą się do tego tematu. Bardzo podobało mi się, że Wiśniewska przedstawiła Norwegię z trzech stron: oczami starca Iberta Amundsena, oczami Saamów - rdzennych mieszkańców Norwegii a także oczami mieszkańców wyludnionego miasta Vardo. Podobało mi się, że Norwegia nie ma dla mnie tajemnic. Gorąco polecam, ponieważ na pewno warto! Ja jestem zachwycona.

 • Grażyna Zieziula

  Hen.Na północy Norwegii to upominek na Dzień Matki od mojej córki.Kiedyś rozważając dokąd się wybrać na krótki urlop,wybrałam Kopenhagę.To był początek mojej fascynacji Skandynawią.Córka,dziś już niemal magister germanistyki i nauczyciel języka duńskiego,mnie zawdzięcza tą fascynację.Wielokrotnie jeździłyśmy do Norwegii...ostatnio same autem podziwiając jej piękno. Książka,a raczej długi ,ciekawy reportaż zachwyciła mnie bardzo,ponieważ omawiała miejsca,sytuacje i czas w którym i ja przebywałam.Autorka pozwoliła mi przeżyć jeszcze raz moje podróże,wypełniła moje doznania i wiedzę a także odpowiedziała na pytania, które miałam w własnej głowie a nie znalazłam na nie wcześniej odpowiedzi,dla mnie książka ebook wyjątkowo ciekawa,wrócę jeszcze i jeszcze..polecam fanom Skandynawii,dziękuję autorce za tak piękną opowieśc,po której nabrałam apetytu na dalsze podróże do tego surowego a jakże urokliwego państwie

 • Karol Grzeskowiak

  To obowiązkowa pozycja dla kochających Norwegię .Znakomita !!

 • Marek Mosurski

  Firma obsłużyła nas b. sprawnie i należy polecić ją wszystkim potencjalnym klientom. Tyuł zaś spełnił nasze oczekiwania. Dziękujemy Marek Mosurski

 • Aleksander Krupa

  Hen. Na północy Norwegii to następny interesujący reportaż Ilony Wiśniewskiej. Wiśniewska zabiera nas na odległy kraniec Norwegii, nie tej, którą znamy z miastem stołecznym Oslo, ale północną, gdzie panuje arktyczny mróz, a rok liczony jest w ośmiu porach roku. Prezentuje nam kraj z trzech perspektyw - oczami starca Iberta Amundsena, oczami Saamów - rdzennych mieszkańców Norwegii a także oczami mieszkańców wyludnionego miasta Vardo. Wiśniewska z reporterskim zacięciem odkrywa przed nami nie tylko zwyczaje i codzienne życie, lecz także mentalność ludzi, "którzy nie mają dokąd uciec". Ciekawa podróż na arktyczną, norweską Północ.

 • Bożena Małysiak

  Wyjątkowa książka. Polecam. Warto przeczytać o historii i obyczajach w Norwegii

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!