Czytaj więcej:
Granice dzieci i dorosłych okładka

Średnia Ocena:Granice dzieci i dorosłych

"Nie chcę iść do przedszkola!”, "Pobaw się ze mną, teraz!”, "Nie będę jadł tej marchewki!”, "To mój tablet! Będę grał, ile chcę!”. Wyzwania związane z różnicą potrzeb to rodzicielska codzienność. Czy udaje nam się dogadać, unikając płaczu i krzyku? Praktyka życiowa pokazuje, że nierzadko niestety tak nie jest. Ta książka ebook jest dla ciebie, jeśli: masz wrażenie, że twoje dzidziuś "wchodzi ci na głowę”, nie wiesz, czy nie za mocno reagujesz na zachowania dziecka, nie potrafisz powiedzieć "nie” lub "stop”, wbrew sobie ulegasz prośbom, czujesz, że ciężko ci dbać o siebie. Autor ułatwia rodzicielstwo! Czerpie z koncepcji psychologicznych i swojego wieloletniego doświadczenia w pracy z dziećmi, rodzicami i nauczycielami. Daje łatwe i praktyczne narzędzie po to, by w rodzicielstwie nie tylko dawać, lecz również czerpać siłę i satysfakcję.

Szczegóły
Tytuł Granice dzieci i dorosłych
Autor: Żyliński Jarek
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Natuli
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Granice dzieci i dorosłych pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Granice dzieci i dorosłych Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Granice dzieci i dorosłych PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Anonim

    Czytając rozmaite publikacje lubię mieć bazę do analizowania ich treści. Chce wiedzieć: znać terminologię, zakres wiedzy i oczekiwania jakie powinnam sobie postawić. A co w sytuacji, kiedy to co się wydarzy to wielka niewiadoma? Język o rodzicielstwie. Jedna z najwieższych ebooków z serii rodzicielskiej Natuli, autorstwa Jarka Żylińskiego właśnie w ten sposób interesuje już od pierwszych chwil własnego odbiorcę. Dawno nie czytałam tak zręcznie prowadzonej wypowiedzi. Czym są te "granice"? Otóż nieprzekraczalną strefą komfortu. Zakazami, nakazami, powinnościami. Towarzyszą nam we wszystkich płaszczyznach życia; w sąsiedztwie, partnerstwie, pracy czy rodzicielstwie. Nierozerwalnie łączą się z naszymi oczekiwaniami i bezpieczeństwem. Bardzo lubię treści, ktore wyszczególniają sposób myślenia i postrzegania rzeczywistości przez dzidziuś a także punkt widzenia rodzica. I po raz następny to właśnie mistrzowsko jest tutaj pokazane. "To co myślisz i czujesz jest ważne". Czytając pozostałe książki serii napewno już kojarzysz te słowa. Przecież staramy się wspierać nasze dzieci. W tym prostym zdaniu kryje się także uniwersalna prawda, że emocje są ważne. Kluczowa jest strefa komfortu. Kluczowe są granice. Niedostrzegane zaogniają konflikty. Lekceważone zaburzają poczucie swojej wartości i szufladkują jako nieudacznika. Dostrzeżone, uszanowane i budowane, mogą pozwolić rozwinąć skrzydła i tworzyć wartościowe relację pełne wzajemnego poszanowania. Pamiętajmy jednak, że wspierać mamy nie tylko dziecko, które uczy się mechanizmów działających na świecie lecz także zadbać o swoje granice. Znalezienie tego balansu okazuje się być niesamowicie ważne żeby zbudować z dzieckiem dobrą i wartościową relację. Trudne, pracochłonne lecz warte każdej minuty, którą na to poświęcimy. Twórca udowadnia czytelnikowi na łamach książki, że kluczem do swojego rozwoju, wniesienia do własnego życia spokoju i zrozumienia jest właśnie pelne pojęcie znaczenia granic w życiu każdej odrębnej jednostki. Co więcej- nie tylko przyjęcie do wiadomości lecz także chronienie własnych, respektowanie cudzych a nawet wzmacnianie tych, które już istnieją. Brzmi obco? Nie musi. Książka, którą trzymam w rękach jest swoistym uzupełnieniem wszystkich wcześniej wydanych przez Natuli książek. Sama w sobie jest bazą do budowania autentyczności i poczucia swojej wartości. Zawiera garść przydatnych rozwiązań, jak zwykle perfekcyjnie usystematyzowanych i obrazowo nakreślonych. Dobitny język, prostota i przystępność sprawiają, że trafia w gusta zarówno początkujących odbiorców zainteresowanych tematem porozumienia bez przemocy, jak i tych, którym pojęcie znaczenia granic służyć ma uzupełnieniu i zgłębieniu wiedzy. Niezmiennie doceniam wkład w edukacyjny charakter tej serii. Wiedza nieustanna się normą a nie wyalienowanym tematem. I niespodziewanie całą wiedza chronologicznie usystematyzowała się w głowie i nadała sens tej wcześniej zdobytej. Autorze, niezła robota!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!