Goebbels dzienniki (1923-1939). Tom 1 okładka

Średnia Ocena:


Goebbels dzienniki (1923-1939). Tom 1

W jaki sposób Joseph Goebbels (1897-1945), niesławny minister propagandy i oświecenia publicznego III Rzeszy, a w ostatnich godzinach życia jej kanclerz, doszedł do swych poglądów i osiągnął taką pozycję w czasach rządów Hitlera? Jak kształtował i realizował politykę nazistów? Jedyne w swoim rodzaju, tyleż pasjonujące, co wstrząsające studium psychologiczne, kopalnia wiedzy o kulisach władzy i niezwykły przyczynek do zrozumienia mechanizmów hitlerowskiej propagandy. Wyboru z 29 tomów dzienników Goebbelsa, ze specjalnym uwzględnieniem spraw polskich, dokonał słynny polski historyk, profesor Eugeniusz Cezary Król.

Szczegóły
Tytuł Goebbels dzienniki (1923-1939). Tom 1
Autor: Goebbeles Joseph
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Goebbels dzienniki (1923-1939). Tom 1 w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Goebbels dzienniki (1923-1939). Tom 1 PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • tricia

    Fascynująca pozycja dla wszystkich zainteresowanych historią drugiej wojny światowej. Zastanawia mnie jak to się dzieje, że społeczeństwo daje się prowadzić tego rodzaju jednostkom: zapiekłym, zakompleksionym i okrutnym. Dyskretny piękno psychopatii po prostu. Brakuje mi co prawda niektórych fragmentów. Chętnie bym przeczytała też element dotyczącą życia prywatnego. Bardzo cenną element książki stanowią przypisy: pełne wartościowych informacji. Nas Polaków zainteresują tez na pewno elementy dotyczące zdania ministra propagandy na temat polaków. Reasumując: godna uwagi pozycja zarówno dla zainteresowanych historią jak i socjologią

  • Triskel

    "Goebbels. Dzienniki. Tom 1: 1923-1939" to pozycja kontrowersyjna i nietuzinkowa. Pokazująca życie człowieka chorego psychicznie i niestabilnego emocjonalnie. Lektura nie należy do łatwych i przyjemnych, dlatego na pewno przeznaczona jest dla starszego czytelnika. Joseph Goebbels obszernie i szczegółowo omawia Polskę i Polaków, niejednokrotnie trafnie. Miejscami nie prosta lektura potrafi co wytrwalszym czytelnikom dać olbrzymią frajdę z lektury i wzbogacić ich o następna porcję wiedzy.Dzienniki spisywane przez okrutnego ministra propagandy III Rzeszy, pokazują, że osoby będące w ścisłym otoczeniu Hitlera były postaciami tak inteligentnymi jak szalonymi. Goebbels na kartach dziennika pokazuje, że nieźle znał i rozumiał poczynania Józefa Piłsudskiego, co czyniło go jeszcze groźniejszym wrogiem Polski. Pierwszy tom zapisków nazisty nie raz potrafi porządnie zszokować i stać się prawdziwą kopalnią wiedzy dla osób pasjonujących się tamtym okresem historycznym. Osobnik pełen sprzeczności i skrajnych zachowań miał olbrzymi wpływ na dzieje wielu ludzi. Ze spisanych przez niego 29 tomów dzienników profesor Eugeniusz Cezary Król wybrał te najciekawsze i najbardziej dotyczące spraw polskich. Nie raz podczas czytania, aż można złapać się za głowę jak ktoś taki mógł dojść tak daleko na szczeblach kariery. Widocznie Hitler lubił i potrzebował otaczać się ludźmi własnego pokroju.Pozycja ta dostarcza ogromnej porcji wiedzy z zakresu kształtowania się polityki nazistów. Jak i postaci samego autora kontrowersyjnych dzienników. Zakulisowe poczynania jednego z najbardziej słynnych nazistów zostały opisywane ciekawie i z dbałością o najmniejsze detale. Goebbels był człowiekiem ambitnym i nie przyjmującym od nikogo krytyki. Posiadał sporą rodzinę, małżonkę i kilkoro dzieci, dla których był restrykcyjnym ale dbającym ojcem. Dla wrogów politycznych był bezlitosny i nie miał żadnych skrupułów w dochodzeniu do upragnionych celów. Miejscami ciężki język, sprawia, że książkę czyta się trudno. Nadrabiając interesującymi informacjami i licznymi ciekawostkami z życia Goebbelsa i jego najbliższego otoczenia. Z pewnością sięgnę po następny tom, gdyż moja ciekawość została dopiero rozbudzona."Goebbels. Dzienniki. Tom 1: 1923-1939" to dzienniki wilka w owczej skórze, publicznie był okrutnym katem, żeby w domu rodzinnym grać kochającego męża i ojca. Dzięki lekturze dowiemy się choćby dlaczego Goebbels był tak mocno zafascynowany postacią Hitlera a także przeczytamy o mobilizacji wojennej Niemców przed atakiem na Polskę. Nie prosta lektura potrafi dać sporą satysfakcję i choć w pewnym stopniu przybliżyć do zrozumienia jak to było możliwe, że w człowieku może pomieścić się taka ilość zawiści i okrucieństwa. Po kolejne tomy też z chęcią sięgnę, żeby oddać się znowu lekturze kontrowersyjnych dzienników. Polecam.

  • Jagoda Przybylska

    Pozycja o tyle cenna i ciekawa jednocześnie, ponieważ prezentuje jak rodziło się nazistowskie zło, jakie miało korzenie, co na nie wpłynęło i co je ukształtowało. Lektura ciekawa, ale wieje od niej grozą, jest przejmująca, tym bardziej że autentyczna. Ten owy realizm dodatkowo mocno funkcjonuje na wyobraźnię. W dziennikach Goebbelsa znajdziemy dużo odpowiedzi dotyczących genezy powstawania polityki i propagandy nazistowskiej, poprzez te dzienniki poznajemy również bardzo wyraziście postać Goebbelsa, jego mentalność, charakter. Niesamowita lektura, daje szersze spojrzenie na historię przedwojenną i wojenną.

  • Sebastian Kamiński

    Uwielbiam wszystkie książki, które swoja tematyką nawiązują właśnie do historii. Tym badziej chętnie sięgnąłem po tę propozycję. "" Dzienniki Goebbelsa"" to jedno z najbardziej obszernych i wiarygodnych źródeł, dzięki którym możemy poznać cele, które kierowały nazistami. Ja wcześniej nie spotkałem się z żadnymi dokumentami, które podejmowałyby tę tematykę. Brawo dla autora, który wybrał moim zdaniem, ten najbardziej interesujący dziennik, bo prócz reflekcji Goebbelsa, możemy odnaleźć w nich odniesienie do spraw Polskich. Lektura jest bardzo ciekawa. Polecam!

  • wojwes

    Szok. Wiedziałem jak to się kończy, lecz teraz już wiem jak się zaczęło.

  • Gabrysia Hucik

    Profesor Eugeniusz Cezary Król wykonał naprawdę dużą pracę, której wyniki stanowią bardzo interesujące źródło historyczne. Jeśli ktoś interesuje się historią, a w szczególności III Rzeszą, będzie to dla niego wyjątkowo ciekawa pozycja. Z pewnością nie jest to prosta książka, lecz zdecydowanie warta przeczytania.

  • Paneteric

    "Dzienniki Goebbelsa" to jedno z najbardziej obszernych i wiarygodnych źródeł, dzięki którym możemy poznać cele, które kierowały nazistami, szczegółowy proces rodzenia się ich polityki. Przez pryzmat samego Goebbelsa rysuje się obraz postrzegania Polski i Polaków przez nazistów. Książka ebook rzeczywiście ma momenty, przez które nie da się przebrnąć i trzeba ją odłożyć na półkę, by powrócić za dzień, czy tydzień, jednak uważam, że jest warta przeczytania. Sama z pewnością sięgnę po następny tom, jeśli wyjdzie.

  • Dominika Fijał

    Jak czyta się „Dzienniki” Josepha Goebbelsa? Trzeba przyznać, że całkiem nieźle. Prof. Król opatrzył dziennik obszernym wstępem i wielką ilością przypisów, by czytelnik mógł korzystać z tego źródła w odpowiedni sposób.Teksty Josepha Goebbelsa pokazują dokąd może sięgać propaganda totalna. Nie jest to Dziennik, który dałoby się pochłonąć w kilka chwil. Przyznam, że czytałam go niemalże dwa miesiące. Co jakiś czas Goebbels odrzucał mnie swymi poglądami. Wówczas odkładałam książkę, by wkrótce do niej powrócić. Interesująca również byłam prywatnego życia „małego doktora”. Niewiele o nim wspomina. Jednak otrzymujemy pewne aluzje świadczące o jego romansie z czeską aktorką Lidią Baarovą. Twórca omawia własny kryzys małżeński, wspomina o narodzinach kolejnych dzieci. Najwięcej jednak mówi o polityce. Daje obraz czasów międzywojnia z punktu widzenia nazisty. Zaskoczyło mnie na przykład uwielbienie Goebbelsa względem Piłsudskiego. Takich ciekawostek otrzymujemy sporo. Warto się im przyjrzeć.