Czytaj więcej:
Godzina wiedźm okładka

Średnia Ocena:Godzina wiedźm

Idealnie wykreowana rzeczywistość fantasy z wątkami magicznymi!Immanuelle Moore mieszka w Betel, gdzie słowo proroka jest prawem, a dziewczyny są ciche i uległe. Zepchnięto ją na margines społeczny, bo jest owocem zakazanej miłości do faceta innej rasy. Jej urodziny były zniewagą dla proroka, jej włosy za mocno się kręcą, a skóra ma za ciemny odcień. Kobieta jednak stara się być posłuszna Kościołowi i przestrzegać zasad Świętej Reguły. Aż odkrywa świat potężnej magii. Przypadkowo zwabiona do mrocznego lasu, zakazanego miejsca, które odcinało wioskę od świata zewnętrznego, dostaje wyjątkowy dar. Otrzymuje dziennik zmarłej matki, która dużo lat temu odnalazła schronienie w Czarnolesie. To tu pierwszy prorok zabił cztery potężne wiedźmy. Stąd ich dusze stale obserwują mieszkańców Betel. Dziennik na zawsze odmienia los Immanuelle, choć już samo jego istnienie zagraża jej życiu i wolności. Prawda o prorokach, Kościele i ich historii zostaje jej objawiona. Prawdziwym zagrożeniem dla Betel jest ciemność. Czy Immanuelle odnajdzie w sobie siłę, żeby się jej przeciwstawić? Powieść nagrodzona Horror and for Debut Novel (2020), Best Debut Novel (2020) a także Ladies of Horror Fiction Award, Best Debut (2020). Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Godzina wiedźm
Autor: Henderson Alexis
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Godzina wiedźm pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Godzina wiedźm Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Godzina wiedźm PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Daria

    Gdy zobaczyłam że w tym roku własną premierę będzie miała Godzina wiedźm wiedziałam że będę musiała przeczytać tę książkę. Widzicie tę okładkę? Jestem nią tak samo zachwycona jak treścią. Lubicie historię o wiedźmach? Jeżeli tak to ta książka ebook jest dla Was. To nie jest zwykła opowiadanie o wiedźmach taka jak każda inna. Ludzie żyją tutaj w Betel - społeczności otoczonej murem i słuchają najwyższego proroka, którego słowo jest prawem. Zapowiada się nieźle prawda? W Betel jest Czarnolas, miejsce w którym żyją wiedźmy, które zostały spopielone na stosie przez pierwszego proroka. Gdy wejdziesz do Czarnolasu nie wyjdziesz z niego taki sam i właśnie Immanuelle mimo tego że słyszy jak las ją wzywa ma się do niego nie zbliżać. Czy magiczna moc ją przyciągnie? Czy skusi się słysząc własne imię pośród drzew? Co ją łaczy z Czarnolasem i jakie konsekwencje z tego wynikną? Musicie dowiedzieć się czytając to cudo. Książka ebook przez pierwsze epizody mnie nudziła, kilka razy chciałam ją odłożyć lecz twardo brnęłam dalej aż w końcu coś zaskoczyło. Nie mogłam się oderwać, chciałam wiedzieć co będzie dalej, ciągle powtarzałam sobie że "jeszcze jeden epizod i odkładam". Aż ten jeden epizod zamienił się w całą książkę. Wszelkie opisy pojawiające się w powieści pozwoliły mi przenieść się do tamtego świata. Mogłam uczestniczyć w przygodach panny Moore. W książce pdf pojawiło się dużo postaci, na początku miałam mały kłopot zeby połapać się kto jest kim lecz dałam radę to ogarnąć. Każda z postaci coś wniosła do tej historii, a jak pojawił się Ezra to zastanawiałam się czy to niezły moment na kolejnego książkowego męża. Podsumowując jest to książka ebook z ciekawą treścią, z którą zalecam się zapoznać ponieważ warto

  • Małgorzata

    Godzina wiedźm to zdecydowanie kandydat na książkę roku w mojej biblioteczce. Idealna historia z wątkami społeczności zamkniętych i wiedźm zaczarowała moje serce. Nieźle zbudowany świat, doskonale poprowadzona akcja i świeży książkowy "mąż" czego pragnąć więcej? Książka ebook z ciekawą treścią, oryginalna i wciągająca.

  • Anonim

    Betel. Małe bogobojne miasteczko, gdzie władzę dzierży prorok. Surowy, nieustępliwy, jego słowo jest prawem. Czarnylas. To właśnie tam zostały spopielone wiedźmy. Mieszkańcom prawo zabrania tam chodzić. Kto raz tam wejdzie, już nigdy nie będzie taki sam. Immanuelle Moore jest wzywana do lasu po własne dziedzictwo. To właśnie tam otrzymuje dziennik własnej zmarłej matki i zaczyna rozumieć kim jest. Patriachalna społeczność nie akceptuje żadnych odstępstw od normy i praw, jakie ustanowił prorok. Z tego właśnie powodu Immanuelle i jej rodzina została zepchnięta na margines. Kobieta jest owocem zakazanej miłości własnej matki i faceta innej rasy. I choć zakochani odpokutowali własne grzechy na stosie, to rodzina Moore stale jest odrzucona przez społeczeństwo. Sekretna przyjaźń Immanuelle i Ezry, następcą proroka i buntownika, doprowadza do połączenia sił młodych, by ocalić Betel przed Czarnymlasem i wiedźmami. Tylko oni znają prawdę o lesie, Lilith i kościele. W ich dłoniach spoczywa los wszystkich mieszkańców. Fabuła jest wielowątkowa, powolna, a zarazem zaskakująca, okryta mgłą tajemnicy i aurą strachu. Mroczny klimat książki zaintrygował mnie już pod pierwszych stron. Jest to opowieść bardzo kobieca, mężczyźni, mimo ich wyższej pozycji społecznej, stanowią tu tu tylko tło. To właśnie płeć cudowna odgrywa główną rolę, jak to bywa w przypadku historii o wiedźmach. Właśnie wokół nich powstał cały ambaras, właśnie one wzbudzają strach i niepokój. Mamy tutaj motyw siły kobiet, ich solidarności i siostrzeństwa. Autorka w zaowalowany sposób udowadnia czytelnikom, że inne nie znaczy złe. "Godzina wiedźm" to historia z pogranicza horroru i fantastyki, nie jestem znawcą tego gatunku, lecz potrafię docenić, gdy w rękach trzymam dobrą książkę. Mroczna i zaczarowana odsłona "Opowieści podręcznej" - to moja pierwsza myśl po skończonej lekturze. Motyw tajemnicy z przeszłości,  jeden z moich ulubionych, lecz w tym wypadku podszyty potężną i niebezpieczną magią - to nie mogło się nie udać. Zalecam 🤗

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!