Czytaj więcej:
Droga do rzeczywistości okładka

Średnia Ocena:Droga do rzeczywistości

Książka ebook R. Penrose’a "Droga do rzeczywistości. Wyczerpujący przewodnik po prawach rządzących Wszechświatem” to fascynująca podróż po bezkresnych obszarach zarówno współczesnej nauki, jak i całego wyjątkowo bogatego dorobku ludzkości w dziedzinie nauk ścisłych. W swym przewodniku, będącym jednocześnie klarownym i prostym podręcznikowym wykładem matematyki, fizyki i kosmologii, który opatrzony jest wieloma zadaniami i odręcznymi rysunkami autora, duży uczony stara się zbudować pomost między światem idei matematycznych a światem fizycznym i przedstawić a także omówić fundament naszych obecnych wyobrażeń o strukturze i ewolucji Wszechświata. Penrose przybliża nam m.in. fizyczne znaczenie różnego rodzaju liczb, ideę - i magię - rachunku różniczkowego i całkowego, a także współczesną geometrię, rodzaje nieskończoności, teorię względności, fundamenty i kontrowersje mechaniki kwantowej, model standardowy fizyki cząstek elementarnych, kosmologię, duży wybuch, czarne dziury, struny i teorię M, zmienne pętlowe kwantowej grawitacji, mody pojawiające się w nauce i nowe kierunki poszukiwań. W swym humanistycznym przesłaniu tworzy katalog pytań, na które nauka nie zna jeszcze odpowiedzi, jest jednak przekonany, że odpowiedzi będą możliwe po radykalnej zmianie paradygmatów obowiązujących obecnie w fizyce, do czego mogą się przyczynić nowe dane obserwacyjne albo nowe koncepcje teoretyczne.

Szczegóły
Tytuł Droga do rzeczywistości
Autor: Penrose Roger
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Droga do rzeczywistości pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Droga do rzeczywistości Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Droga do rzeczywistości PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Markoz

    Chrześcijaństwo własne dzieje, prawa i zasady ma napisane w Biblii, Koran omawia prawa Islamu. Moim zdaniem Sir Roger Penrose jest ewangelistą ludzi nauki:). Nie chodzi tu wyłącznie o ateistów czy agnostyków lecz także szeroko pojęte grono osób wierzących w rozum i zdrowy rozsądek, którzy nie przyjmują praw niewytłumaczalnych jako dogmaty lecz tłumaczą to niewystarczająco rozwiniętym aparatem naukowym jednocześnie nie negując wiary człowieka w siłę nadprzyrodzoną. To książka ebook dla tych, którzy pragną zrozumieć za pomocą słynnych praw matematyki, fizyki, nauk przyrodniczych zjawiska, procesy rządzące zarówno światem w skali mikro na poziomie atomów, elektronów, kwarków, fermionów , cząstki Higgsa itd., lecz też w skali makro na poziomie planet, gwiazd, galaktyk…. Wszechświata. Książka ebook omawia i tłumaczy prawa nauki, konsekwentnie je tłumacząc w kontekście bogatego dorobku nauk ścisłych. Twórca podejmuje także wątki filozoficzne tym samym przedstawiając własny geniusz, który moim zdaniem polega na wyjątkowym połączeniu dwóch cudownych umysłów ścisłego i humanistycznego. Jest to pozycja obowiązkowa dla tych którzy wiedzą z czym się je liczby, magię rachunku różniczkowego, prawa geometrii, rodzaje nieskończoności, fizykę kwantową , teorie względności, kosmologię , duży wybuch i teorię strun lecz także dla tych, dla których wymienione prawa i teorie są obce i wydają się nieprzystępne. Można ją czytać jak wspomniane księgi wiary, pomijając watki zbyt skomplikowane tylko po to aby do nich wrócić po ich zgłębieniu. To książka ebook dla tych którzy kochają i doceniają grawitację, dla tych którzy poszukują odpowiedzi skąd przyszliśmy i dokąd zmierzamy…….

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!