Geneaologia współczesności. Historia idei w Polsce 1815-1939. Kooperatyzm, spółdzielczość, demokracja. Wybór pism okładka

Średnia Ocena:


Geneaologia współczesności. Historia idei w Polsce 1815-1939. Kooperatyzm, spółdzielczość, demokracja. Wybór pism

W dobie kryzysu gospodarczego i niepokoju o dalsze dzieje demokracji kooperatyzm ma szansę stać się zaczątkiem nowej dyskusji ponad relacją pomiędzy gospodarką i polityką, wspólnotą i rynkiem, konsumentem i obywatelem. Kooperatyzm, rozumiany tu jako idea polityczna, historycznie jest związany z bujnym rozwojem spółdzielczości na przełomie XIX i XX wieku. W polskich warunkach twórcami spółdzielczości byli ważni działacze polityczni związani ze wszystkimi stronami sceny ideowej, ekonomiści, społecznicy, a także myśliciele społeczni na czele z Edwardem Abramowskim.

Szczegóły
Tytuł Geneaologia współczesności. Historia idei w Polsce 1815-1939. Kooperatyzm, spółdzielczość, demokracja. Wybór pism
Autor: Błesznowski Bartłomiej
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Rok wydania: 2014
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Geneaologia współczesności. Historia idei w Polsce 1815-1939. Kooperatyzm, spółdzielczość, demokracja. Wybór pism w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Geneaologia współczesności. Historia idei w Polsce 1815-1939. Kooperatyzm, spółdzielczość, demokracja. Wybór pism PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.