Czytaj więcej:
Gang różowego sari okładka

Średnia Ocena:Gang różowego sari

Historia Różowego Gangu to inspirująca opowiadanie o odwadze kobiet, ich przebudzeniu i sprzeciwie. Jak boginie z tysiącletnich mitów, Hinduski walczą dzisiaj z demonami - przemocą, korupcją, dyskryminacją. Ich determinacja i bambusowe kije zachwiały poczuciem bezkarności w kraju, w którym ofiary przywykły do milczenia. Teraz wspólnie pokonują tysiące pojedynczych krzywd. Zmieniają Indie co dzień, nitka po nitce tkają lepszą rzeczywistość. Paulina Wilk Amana Khan-Fontanella w książce pdf pt. „Gang różowego sari” opowiada historię Hindusek, które postanowiły walczyć o godność w kraju, gdzie dziewczyny nierzadko są pozbawione wszelkich praw. Bohaterkami tej książki są dziewczyny mieszkające w stanie Uttar Pradesh. Pewnego dnia zapragnęły wziąć sprawiedliwość w własne ręce i sprzeciwić się tradycji, która spycha dziewczyny za margines społeczeństwa, nie dając im żadnych praw. Przywdziewając różowe sari i za pomocą pomalowanych na różowo kijów walczą o swoja godność, biorąc odwet na tych, którzy krzywdzą kobiety. Do grupy buntowniczek zaczęło przyłączać się coraz więcej zdesperowanych kobiet, tworząc w ten sposób ruch, z którym zaczęli liczyć się nawet politycy z ich kraju.

Szczegóły
Tytuł Gang różowego sari
Autor: Fontanella-Khan Amana
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wielka Litera
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Gang różowego sari pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Gang różowego sari Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Gang różowego sari PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Gosiaczek14

  "Gang różowego sari" to reportaż o Indiach, o kulturze, społeczeństwie i niełatwej potyczce z władzą, policją i religią. Książkę jest świetną lekturą! Zalecam każdemu, komu nie są obojętne dzieje dziewczyn na świecie a także wszystkim tym, którzy zainteresowani są tym pięknym - ale jakże brutalnym - krajem, jakim są Indie.

 • Wioletta Cichocka

  Wyjątkowa książka ebook o narodzinach społecznej inicjatywy w Indiach, państwie w którym dziewczyny mają status podobny do statusu dziewczyn w państwach muzułmańskich. Lektura bardzo poruszająca i dająca do myślenia. Sprawiła, że lepiej poznałam strukturę społeczną kraju, który dla Europejczyka wydaje się taki odległy.

 • Katarzyna

  Idealna książka. Po jej lekturze czuję olbrzymi podziw i szacunek dla tej grupy blisko 20 tysięcy kobiet, które się odważyły. Główną bohaterką i sprawczynią, matką założycielką tytułowego gangu jest 50-letnia Hinduska Sampat Pal Dev. Jej jedyną bronią jest laathi, bambusowy kij, rozum, spryt i złość a także chęć dokonania epokowych jak na Indie zmian. Jej "organizacja" funkcjonuje głównie w indyjskim stanie Uttar Pradeś, lecz nie tylko. Sampat wraz z innymi kobietami, przy pomocy kijów wymierzają sprawiedliwość tam, gdzie prawodawstwo zawodzi, lub zgodnie z indyjskimi obyczajami i niepisanym prawem uznaje wykroczenie, przestępstwo za obyczajową normę. Niesamowita książka, podobnie jak niesamowite są tysiące kobiet, członkinie Gulabi Gang (taka jest indyjska nazwa Różowego Gangu). Opowiadanie o wymierzaniu przez nie sprawiedliwości czyta się z zapartym tchem. Autorka książki Fontanella-Khan Amana pisze sprawnie, krótko, bez naciągania historii.

 • jagna1988

  Opis książki bardzo mnie zaciekawił, tematyka jak najbardziej na czasie, dotycząca traktowania i losów indyjskich kobiet, pozbawionych jakichkolwiek praw. W naszej kulturze niektóre indyjskie tradycje nawet trudno sobie wyobrazić. Jestem bardzo interesująca tej książki, czytałam o niej dużo pozytywnych opinii na zagranicznych forach, na pewno kupię i przeczytam.

 • Medina

  Ta książka ebook z tego co przeczytałam w jej opisie ma być oparta prawdopodobnie na prawdziwej historii tych dziewczyn z Indii. Ogólnie Gang różowego Sari (nie wiem dalczego przyjęło się określenie gang) to grupa dziewczyn w Indiach, które powiedziały dość przemocy i poniżaniu i wzięły sprawy w własne ręce. Pomalowanymi na różowo bambusowymi kijami walczą ze przemocą i gwałtami. Dużo słabych, potrafi pokonać garstkę silnych. Tym bardziej zaciekawiła mnie ta historia bo ostatnio coraz częściej słyszę w mediach o tych okroponych gwałtach na kobietach i dziewczynkach w Indiach. Naprawdę niektórzy zachowują się jak zwierzęta. Podziwiam takie dziewczyny jak te z Różowego Sari. Książke na pewno kupię żeby dowiedzieć się o nich więcej.

 • Krystii85

  Potyczka o prawa kobiet, a raczej o ich zwyczajne, ludzkie traktowanie... Coś, co w naszej kulturze jest naturalne, w innych kulturach nierzadko graniczy z zerem. Czy naprawdę musi tak być? Niejednokrotnie udowodniono, że nie... I bardzo się cieszę, że gang różowego sari będzie na to kolejnym dowodem. Czekam z niecierpliwością na tą książkę.

 • Irmina Nawrocka

  Opis książki bardzo mnie zaciekawił, na pewno kupię i przeczytam. Takie tematy jak przeciwdziałanie przemocy względem kobiet, potyczka z systemem kastowym i tradycją, w której dziewczyna czasami ma status najbliższy zwierzęciu są bardzo kluczowe i uważam, że należy je podejmować jak najczęściej. Czekam na premierę.

 • romul

  Czytałem jakiś czas temu oryginał i super, że pojawia się również polska wersja. Lektura otwiera oczy czytelnika na współczesne kłopoty indyjskich kobiet, które mają dość tradycji i lekceważenia ich praw, jest historią gangu różowych sari, dziewczyn które same wymierzają sprawiedliwość gwałcicielom i innej maści oprawcom. Z przyjemnością przeczytam raz jeszcze.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!