Czytaj więcej:
Futbol jest okrutny okładka

Średnia Ocena:Futbol jest okrutny

"Wiecie, jak to jest żyć z perspektywą wykitowania podczas meczu, w dodatku perspektywą naukowo potwierdzoną? Dlaczego ministerstwo zdrowia, a niechby nawet ministerstwo sportu nie informuje, że oglądanie Tottenhamu może być przyczyną wielu niebezpiecznych chorób?" – to brzmi jak element Futbolowej gorączki Nicka Hornby’ego, choć dotyczy klubu, z którym Hornby jako kibic Arsenalu raczej nie chciałby mieć nic wspólnego. Piłka nożna jest okrutny to pełna humoru autoanaliza kibicowskiego uzależnienia: opowiadanie o tym, jak piłka nożna niepostrzeżenie zagarnia kolejne przestrzenie życia dziennikarza "Tygodnika Powszechnego", jak utrudnia udział w arcyważnej naradzie kierownictwa firmy, jak wpływa na wychowywanie dzieci i relacje z swóim ojcem, jak zmienia myślenie o seksie i śmierci.Równocześnie jest to opowiadanie o chorobach i wielkości współczesnej piłki. Z jednej strony komercja, bankrutujące kluby, rasizm, seksizm i homofobia, ciężki los sędziów i zmarnowane życie zamierzchłych gwiazd, z drugiej piłka nożna jako narzędzie społecznej zmiany – kluby odbudowywane przez kibiców, piłkarze zaangażowani w pomaganie innym, sto osiem podań Barcelony i piętnaście minut w szatni Liverpoolu. Jednym słowem: piłka nożna w jego absolutnej narracyjnej nieprzewidywalności, z nieustającym "Fergie Time", czyli meczami rozstrzyganymi w ostatnich sekundach ostatniej kolejki ostatniego sezonu. Rozważna i romantyczna opowiadanie o "pięknej grze", której patronami są inni kibice inteligenci: Marek Bieńczyk, Jerzy Pilch, Ken Loach i... Jan Paweł II. "Kiedy w roku 1989 głoszono w Polsce upadek paradygmatu romantycznego, nie brano pod uwagę, że futbolem zaczynał się właśnie pasjonować Michał Okoński. Ten człowiek jest kompletnym szaleńcem; miłuje piłkę obłędnie, bez umiaru, heroicznie. Wielu z nas stara się pisać o futbolu, lecz on jeden odfrunął; mieszka z gołębiami gdzieś pod kopułą stadionu White Hart Lane. Michał Okoński to ktoś, kim wszyscy zakochani w piłce chcieliby być, gdyby mieli więcej odwagi. Ale i odwaga by nie starczyła. Ponieważ Okoński ma jeszcze coś: wiedzę. Wie o piłce ogromnie dużo, a o piłce angielskiej wszystko. Połączcie szaleństwo z wiedzą i otrzymacie to właśnie, książkę »Futbol jest okrutny«. Piłka nożna jest okrutny, lecz książka ebook jest świetna".Marek Bieńczyk"Nie przypuszczałem, że Tottenham jest aż taką Cracovią".Jerzy Pilch

Szczegóły
Tytuł Futbol jest okrutny
Autor: Okoński Michał
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Futbol jest okrutny pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Futbol jest okrutny Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Futbol jest okrutny PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • miki34

  twórca ze znawstwem i pasją pisze o ... piłce nożnej. prezentuje co trzeba wiedzieć, aby ... nieźle kibicować. ksiązka obowiązkowa dla fanów, którzy nie chcą być tylko... kibolami.

 • wujek_dobra_rada

  Pisać niebanalnie o sporcie trzeba umieć. Dobrze, że spisał to autor, który nie tylko sportem (piłką nożną) żyje. Dzięki temu mamy szerokie spojrzenie na współczesny futbol. Jednak bez niedrogiej sensacji, banałów albo prostych opisów meczy i bramek. Mnie najbardziej spodobała się analiza wpływu komercjalizacji na piłkę nożną. Niby rzecz oczywista, lecz tutaj znalazłem ciekawą, pogłębioną wiedzę. Do tego spisane ciekawie i z zaangażowaniem.

 • Piotr Łabędzki

  niestety ogromne rozczarowanie, lubię Okońskiego - jego artykuły czyta się bardzo przyjemnie. Natomiast książka ebook jest chaotyczna, niesprecyzowana, dla mnie wręcz nudna. Jest dużo innych wiele lepszych ebooków o futbolu.

 • Pawellopal

  Książka ebook przydatna zarówno dla zagorzałych wielbicieli piłki nożnej (do których ja też należę) jak i dla przeciwników tego rewelacyjnego sportu. Fajna męska i nietypowa książka, która uświadamia, przytłacza a jednocześnie daje nadzieję , że gorsze czasy tego sportu mamy już za sobą (bo gorzej być nie może). Fajnie, ciekawie napisana, widać, że Michał Okoński zna się na rzeczy.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!