Czytaj więcej:
Forrest Gump okładka

Średnia Ocena:Forrest Gump

Fenomenalna powieść, na podstawie której nakręcono jeden z najsłynniejszych filmów "Powiem wam jedno: bycie idiotem to nie pudełko czekoladek. Ludzie śmieją się, nerwują, poszturchują. Teraz gadają, że trzeba być miłym dla zapóźnionych, lecz powiem wam tyle - nie zawsze jest tak. W każdym razie ja się nie skarżę, ponieważ jak to się mówi, mam kawał interesującego życia." Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co dostaniesz… Poznajcie Forresta Gumpa, sympatycznego i zaskakująco łebskiego bohatera tej nadzwyczajnej odysei komicznej. Forrest najpierw - dość przypadkowo - zostaje gwiazdą ekipy futbolowej Uniwersytetu Alabama, potem jedzie do Wietnamu, gdzie staje się bohaterem wojennym, robi również karierę jako światowej klasy pingpongista i zapaśnik i a także potentat handlowy...  W samym środku własnych przygód porównuje wojenne blizny z Lyndonem Johnsonem, odkrywa prawdę o Richardzie Nixonie i przeżywa wzloty i upadki, pozostając wiernym swej jedynej i prawdziwej miłości - Jenny. Jednocześnie przez całe własne życie z dziecięcą mądrością i stałym zdziwieniem nie przestaje się przyglądać otaczającym go ludziom. W powieści obserwujemy nadzwyczajną podróż Forresta przez trzy dekady kulturowego krajobrazu Ameryki. Forrest Gump ma do opowiedzenia cholernie dobrą historię - by w nią uwierzyć, trzeba ją po prostu przeczytać... "Forrest Gump pochodzi w prostej linii od Wolterowskiego Kandyda i Hucka Finna; jego humor jest agresywny i dosadny, ironia niesłychanie celna. Zarazem nie chodzi tu o pusty śmiech, osądowi zostają bowiem poddane majestatyczne i wyniosłe postacie naszej kultury i historii. Kto nie czytał tej książki, zasługuje na to, żeby zimę spędzić w Dakocie Północnej". Jim Harrison

Szczegóły
Tytuł Forrest Gump
Autor: Groom Winston
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Forrest Gump pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Forrest Gump Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Forrest Gump PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Daniel Wilczyński

  Zalecam :-)

 • Anna Włoch

  Film Forrest Gump - idealny lecz książkę również trzeba przeczytać !!!

 • Iceman

  Forrest Gump - człowiek, którego prawdopodobnie nikomu, kto choć trochę ma rozeznanie w książkowo-filmowym światku, przedstawiać nie trzeba. Nazwijmy go łatwo z mostu, brutalnie, tak zresztą jak mówi sam o sobie - idiota. Niegroźny fajtłapa, o niziutkim IQ i wysokim wzroście, z wielkim ciałem i małym mózgiem, z dynamicznymi nogami i wolnym rozumowaniem, z olbrzymią siłą i jeszcze większym sercem. Historię Forresta poznajemy z jego swoich ust. Ta książka ebook to autobiografia, pisana w pierwszej osobie, mową prostym, komicznym, zawierającym poprzekręcane słowa i interpunkcyjne braki. Jak się to czyta? Świetnie! Szybko, lekko, swojsko, z uśmiechem na ustach i oczywiście z dużym zainteresowaniem. Załóżmy, że tej książki nie spisał Winston Groom, ale właśnie faktycznie gdzieś tam sobie żyjący Forrest Gump (takich forrestów zapewne na świecie jest w bród). Co chciał nam przekazać? Jak dla mnie ten przekaz jest jasny jak słońce - że życie każdego z nas może być ciekawe, wartościowe, warte uwagi i warte opisania. I że każdy z nas jest inny, lecz tak samo ważny, niezależnie od statusu majątkowego czy poziomu IQ. I że żeby żyć szczęśliwie, starczy zawsze "chcieć dobrze", mieć marzenia i próbować je spełniać. "Żaden ze mnie orzeł, fakt, lecz nie jestem tak głupi jak się ludziom zdaje, ponieważ to co oni widzą nijak się ma do tego co się telepie w mojej łepetynie" - tak mówi Forrest, być może w tym jednym zdaniu zawierając sedno ludzkiego indywidualizmu i jednocześnie braku naszego zrozumienia dla siebie nawzajem. Idiota futbolowym mistrzem; idiota sławnym zapaśnikiem; idiota szachowym wirtuozem; idiota kosmonautą; idiota milionerem. Jak ten szereg ponadprzeciętnych sukcesów ma się do poniżejprzeciętnego ilorazu inteligencji? "Może jestem idiota, lecz zawsze chciałem dobrze" - czyżby to była recepta na szczęście i sukces w życiu? Zawsze pragnąć dobrze? Być może tak. Książki Grooma nie traktujmy jednak jako modelu egzystencji. Wszak gdybyśmy wszyscy byli forrestami... Skłońmy się jednak po tej lekturze do pewnych refleksji. Czy żeby w codziennym pędzie życia, w codziennej pościgu za pieniądzem, za ambicjami, za górnolotnym ideami, zbyt nierzadko nie zapominamy o sprawach prostych, przyziemnych? Czy jest tu jeszcze miejsce na prawdziwą miłość? Na przyjaźń? Czy zdajemy sobie sprawę, że szale na wadze ludzkich marzeń mogą się zrównoważyć, gdy na jednej z nich położymy willę z basenem, a na drugiej spokój ducha i ostatnie pięć dolarów w kieszeni? Przemyślcie to. I pamiętajcie, że podczas gdy my szukając Świętego Graala pędzimy na złamanie karku, tuż obok stoi ktoś, komu po prostu "chce się siku". Szanujmy go i zrozummy. I nie myślmy sobie, że jego pragnienia i potrzeby są choć trochę mniej kluczowe niż nasze.

 • Piotr Czerkas

  Niezła na wakacje i nie tylko warto przeczytać:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!