Czytaj więcej:
Dźwięki kolorów okładka

Średnia Ocena:Dźwięki kolorów

W tej  poruszającej książce, młoda niewidoma kobieta podróżuje od jednej stacji metra do następnej – odbywając w tym samym okresie podróż w wyobraźni, która zabiera ją do niewiarygodnie cudownych miejsc. Pływa z delfinami i opala się leżąc na grzbiecie wieloryba, fruwa z ptakami i jedzie na stację gdzie kończy się świat. Poetycki tekst współgra z niezapomnianymi, przepięknymi ilustracjami, razem tworzą tę wspaniałą książkę, poruszającą temat pokonującej niemoc siły wyobraźni. Francuskie wydanie „Dźwięków kolorów” zdobyło prestiżową nagrodę VERSELE (przyznane przez gremium 45 710 dzieci w wieku 9-11 lat, z Belgii). Jedną z inspiracji do tytułu był dla Liao wiersz „Wielkie to szczęście” Wisławy Szymborskiej, Którego element zmieścił w książce pdf jako motto. Dźwięki kolorów wydane po chińsku w 2001 r., zostały przełożone na kilka języków. Książka ebook doczekała się adaptacji filmowej (Wong Kar-Wai), adaptacji na deski sceniczne, a także powstał na jej podstawie serial TV.

Szczegóły
Tytuł Dźwięki kolorów
Autor: Liao Jinmy
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Officyna
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Dźwięki kolorów pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Dźwięki kolorów Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Dźwięki kolorów PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • MyBooks - Nasze recenzje

  Główną bohaterką jest młoda, niewidoma kobieta z olbrzymią wyobraźnią i marzeniami. Chodząc po stacjach metra wyobraża sobie, że jest gdzie indziej - w miejscach pięknych, spokojnych, bez strachu i smutku. Opala się na wielorybie, fruwa z ptakami i pływa z delfinami. Kobieta zabiera nas w własny swój świat o jakim marzy, by się w nim znaleźć. Opowiada o takich rzeczach, których my nie zauważamy będąc osobami, które widzą świat i kolory. Sama kobieta obserwuje świat przez dźwięki. Dzięki nim wie gdzie się znajduje, co się dzieje. Jej świat obrazują nam piękne ilustracje, dzięki którym jeszcze bardziej wciągamy się w przekazywaną nam historie. Jedynym (według mnie) błędem jest to, iż tekst ma... Nie przyciągającą? Prawdopodobnie tak to można nazwać... Czcionkę. Na dodatek jest ona mała. Uważam, że gdyby ją zrobić większą i ładniejszą - to książka ebook i wydanie byłyby perfekcyjne.

 • xrayofbooks

  Każda ze stron porusza czytelnika własną wymownością, realizmem i abstrakcją jednocześnie, a także feerią barw. Kreska pana Liao jest bardzo charakterystyczna - delikatna, a zarazem podkreślająca elementy, będące kluczem całego rysunku. Przez stronice książki przewijają się dziesiątki zwierząt - towarzyszy w pozornie samotnej podróży niewidomej dziewczynki.Wyraźną różnicę pomiędzy Jimmym Liao a rodzimymi ilustratorami jest jego nieuciekanie się do idealizowania rzeczywistości. Pomimo fantastycznych przygód bezimiennej bohaterki, każda ze stron jest niesamowicie realistyczna. Kolory kontrastują tu z szarością, nie każdy dzień jest słoneczny - samo życie.

 • Agnieszka Biczynska

  Wzięłam do ręki „Dźwięki kolorów” i oniemiałam z wrażenia. To prawdopodobnie jedna z piękniejszych książek, jakie kiedykolwiek miałam w ręku. I nie chodzi jedynie o barwne, surrealistyczne wręcz ilustracje, które wyglądają baśniowo, są jakby z pogranicza snu i jawy, przyciągają bogactwem kolorów i widać w nich dbałość o każdy szczegół. Ta niepozorna na pierwszy rzut oka książeczka, dedykowana Poetom, poraża też skąpym(!) tekstem i głębią przekazu, a okraszona jest na początku jakże wymownym elementem wiersza W.Szymborskiej: "Wielkie to szczęście nie wiedzieć dokładnie, na jakim świecie się żyje", zaś na końcu utworem "Ślepa" Rainera Marii Rilkego z 1900 roku.Ta poetyczna, wieloznaczna książka, w której można żonglować przesłaniami, urzekła mnie całkowicie. Doskonałe połączenie obrazu z tekstem zrozumiałe jest pod każdą szerokością geograficzną, co ukazuje tego tajwańskiego autora jako jednego z ważniejszych autorów wartościowych ebooków dla dzieci z mądrym przesłaniem. Zalecam gorąco!

 • Plum Plum

  To jedna z tych książek, które pozostają w pamięci na długo. Magiczne, piękne i ciepłe ilustracje - z punktu widzenia dorosłego trochę absurdalne, (czasem trochę smutne) z punktu widzenia dzidziusia - bardzo śmieszne i ciekawe. Odnajduję w tej książce pdf ideał książki z czasów, gdy miałam 5-9 lat: wiele kolorów, wiele szczegółów, zaskakujące pomysły rysownika, spacerujące pingwiny i lew w wagonie metra. Można oglądać tę książeczkę bez końca od początku do końca i od końca do początku i zastanawiać się kim są narysowane na obrazkach postaci, dokąd sobie idą, domyślać swoje historie, obracać o wszystko w głowie, śmiać się z kudłatego pieska, który towarzyszy bohaterce; przyglądać się każdej narysowanej postaci,kolorom, wzorom, kawałek po kawału. I wyłapywać trąbę słonia, która na jednej stronie zrywa gdzieś ledwo widoczna jabłko z drzewa by na innej stronie je upuścić. Książka ebook dynamicznie się nie znudzi zarówno dzieciakom jak i dorosłym. Starczy na długo. Polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!