Czytaj więcej:
Dziewczynka w czerwonym płaszczyku okładka

Średnia Ocena:Dziewczynka w czerwonym płaszczyku

Najgłośniejsza książka ebook Romy Ligockiej.Impulsem do napisania tej tak nieźle odebranej przez czytelników książki, była postać dziewczynki w czerwonym płaszczyku z filmu "Lista Schindlera", w której Roma Ligocka rozpoznała samą siebie. Z perspektywy dzidziusia opisała wszystkie bolesne doświadczenia, o których tak bardzo nieustanna się zapomnieć: dzieciństwo spędzone w getcie, strach, upokorzenie, śmierć bliskich. Poznamy też jej powojenne losy: zabawy w towarzystwie kuzyna - Romana Polańskiego i przyjaciela - Ryszarda Horowitza, przelotna fascynacja komunizmem, świat cyganerii artystycznej Krakowa, przyjaźń z Piotrem Skrzyneckim, liczne romanse, a wreszcie emigracja i kariera w show businessie.Ujawnia również długie zmagania z depresją, będącą wynikiem wojennej traumy, uzależnienie od leków, z którego dużym wysiłkiem udało jej się uwolnić.Nie sposób przejść obok tej książki obojętnie. Czytając ją, chciałoby się mieć tę komfortową świadomość, że to tylko fikcja literacka, ale, niestety, to prawdziwa opowiadanie o złamanym przez wojnę pokoleniu.

Szczegóły
Tytuł Dziewczynka w czerwonym płaszczyku
Autor: Ligocka Roma
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2011

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Dziewczynka w czerwonym płaszczyku pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Dziewczynka w czerwonym płaszczyku Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Dziewczynka w czerwonym płaszczyku PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Agnieszka Żyłka

  Porażająca historia zmuszając do myślenia i zadumy. My przestrodze tak bardzo potrzebnej w obecnych czasach

 • Kinga Wachowiak

  Książka, która warto przeczytać

 • Anonim

  Nie mozna sie oderwac .Goraco wszystkim Polecam!!!

 • ewa maria wojtowicz

  Rewelacja! Ksiazke czyta sie jednym tchem do switu...

 • BEATA KWIATKOWSKA

  ksiązka , która każdy powinien przeczytać

 • Atena.07

  Nietuzinkowa, wciąga czytelnika od pierwszych stron.

 • Iza Wojek

  Lata 90-te – kinowy pokaz Listy Schindlera dla specjalnych gości. Na widowni ci, którzy przetrwali – wśród nich ona – Roma Ligocka. W pewnym momencie, podczas sceny likwidacji krakowskiego getta w czarno białym obrazie pojawia się mała dziewczynka w czerwonym palcie – skutecznie przyciąga wzrok wszystkich widzów. Dziewczyna rozpoznaje niej siebie. Dwie Romy – mała na ekranie i starsza na widowni spoglądają na siebie. Gdyby mogły się usłyszeć, o czym by rozmawiały? Starsza pewnie chciałaby powiedzieć tej małej: „Nie bój się, poradzisz sobie.” To jest chwila, kiedy autorka postanowiła spisać własne wspomnienia – uporać się na papierze z dręczącą ją przeszłością. I tak powstała książka: „Dziewczynka w czerwonym płaszczyku”.Więcej na: http://pozycjeobowiazkowe.blogspot.com/2016/01/dziewczynka-w-czerwonym-paszczyku.html

 • Halina Piotrowska

  Nieźle się czyta.Zycie żydów w okresie II wojny światowej z perspektywy dziecka.Wstrząsające.każdy powinien przeczytać,szczególnie ludzie mający wpływ na dzieje świata.Polecam.Książka nieźle napisana,na pewno sięgnę po inne tytuly tej autorki.Polecam.

 • Barbarata

  Idealna biografia, która przypadnie do gustu wielu wielbicielom gatunku. Niezwykła historia niezwykłej kobiety, która tylko i wyłącznie dzięki wewnętrznej sile i charakterowi zdołała przetrwać najcięższą próbę historii. Holocaust to mroczny epizod w historii świata, a ta książka ebook dobitnie to pokazuje. Wyjątkowo urzekła mnie szczerość zawarta w tej książce, dzięki temu czytałam ją z przejęciem!

 • Shelby

  To jedna z moich ulubionych książek. Przeczytałam ją już prawdopodobnie ze dwa razy i stale lubię do niej wracać. Jest o tyle niezwykła, ponieważ opowiada o straszliwościach wojny widzianych oczami dziecka. Książka ebook przekonuje tym bardziej, że autorka prowadzi własną narrację w pierwszej osobie. Mocne, ponieważ mamy tutaj zderzenie świata dzidziusia ze światem brutalnej wojny. Fascynująca lektura.

 • Anastazja

  Muszę przyznać, że książkę dostałam w prezencie i nie mogłam się przez nad rok do niej zabrać. Nie lubię ebooków opowiadających o II wojnie światowej. W końcu z braku innych ciekawych ebooków zaczęłam jakoś ją czytać. Szczerze przyznam, że ta książka ebook jest jedną z lepszych jakie czytałam!! Życie w okresie okupacji przedstawione oczami małej dziewczynki, która nie rozumie co się wokół niej dzieje, omawia własne odczucia. Książkę przeczytałam w dwa dni i strasznie żałowałam, że to już koniec. Wciąga od pierwszych stron. BARDZO POLECAM!!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!