Czytaj więcej:
Dzień dobry, Jutro okładka

Średnia Ocena:Dzień dobry, Jutro

Autorka powieści „Dzień dobry, Jutro” narodziła się na warszawskiej Pradze, blisko bazaru Różyckiego. Jej rodzina związana jest z miastem od pokoleń. Ze wspomnień i pamiętników Teresa Czugała usiłowała odtworzyć rodzinną historię, od niewyraźnych lat końca dziewiętnastego wieku do dnia dzisiejszego. Tylko jeden rok pozostawał dla niej tajemnicą - burzliwy rok 1926. By rozwiązać jego zagadkę stworzyła fabułę i bohaterów, w połowie fikcyjnych, w połowie rzeczywistych, przywracając do książkowego życia osoby z opowieści rodzinnych. Znając konsekwencje dla swojej rodziny w latach następnych autorka stworzyła historię, która mogłaby się wówczas wydarzyć.Akcja powieści rozgrywa się pomiędzy listopadem 1925 a styczniem 1927 roku w Warszawie w środowisku polskich i żydowskich inteligentów a także robotników.Losy bohaterów pokazane są na tle kształtującej się II Rzeczpospolitej, przygotowań do zamachu majowego w 1926 roku, przejęcia władzy przez marszałka Józefa Piłsudskiego i początków autorytarnych rządów sanacji. Autorka przenosi nas do przedwojennej stolicy, perfekcyjnie odtwarzając jej klimat i realia życia miasta, którego już nie ma. Na ulicach i w kamienicach Śródmieścia, Pragi, Woli rozgrywa się wątek romansowy dwóch sióstr rywalizujących o względy tego samego mężczyzny, dokonujących wyboru pomiędzy miłością a komfortowym życiem w dostatku.

Szczegóły
Tytuł Dzień dobry, Jutro
Autor: Czugała Teresa
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Media obok
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Dzień dobry, Jutro pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Dzień dobry, Jutro Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Dzień dobry, Jutro PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Róża

    Teresa Czugała swą przedwojenną opowieść snuje niczym Szeherezada historie z Baśni tysiąca i jednej nocy. Niemalże z miejsca i to już od pierwszej strony, jak podróżnicy w okresie przenosimy się za sprawą jej pięknej prozy na uliczki Warszawy z okresu międzywojnia. Poznajmy jej mieszkańców z różnorakich warstw społecznych, jak i z różnorakich narodowości (m.in. Polacy, Żydzi).Klimat budują tu na pewno: wyjątkowy koloryt epoki, wartka jak na na tego typu opowieść akcja, cudowny barwny język, perfekcyjna wręcz znajomość nazw, terminów i detali tamtego okresu.Czytelnika nie zostawią także obojętnym intrygi a także burze namiętności przetaczające się przez stronice książki i to z taką mocą, że oderwać się od niej nie sposób. Nie ma mowy o nudzie.To się po prostu czuje, że autorka zna dosłownie każdy kamień nie tylko współczesnej lecz i tej dawnej Warszawy (warszawskiej Pragi szczególnie) z początku XX wieku, sprzed stulecia.Na dodatek owo uczucie pięknie zaowocowało powieścią w klimacie tych najlepszych tamtych czasów, jak choćby Emancypantki.Dystans stulecia i przetworzenie ówczesnej historii, obyczajowości, mentalności przez współczesne szkiełko i oko autorki pozwala dostrzec, nam czytającym, nieznane do tej pory odcienie przeszłości o może i jutra, zwłaszcza tego naszego.

  • iga

    Opowieść "Dzien dobry, Jutro" to przykład naprawdę dobrej literatury. Interesująca fabuła, pogmatwane dzieje bohaterów, wątek miłosny i kryminalny - to tylko niektóre z atutów tej książki. Na szczególną uwagę zasługuje idealnie oddany klimat przedwojennej Warszawy, w której rozgrywa się akcja powieści. Gorąco zalecam wszystkim zmęczonym wszechogarniającą "bylejakością".

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!