Czytaj więcej:
Dwanaście srok za ogon okładka

Średnia Ocena:Dwanaście srok za ogon

"Dwanaście srok za ogon" to zestaw tekstów o przyrodniczych i okołoprzyrodniczych zainteresowaniach, które mają własny początek w dziecięcej ciekawości i pasji. Najpierw było samodzielne podglądanie ptaków przez rosyjską lornetkę, później coraz poważniejsze obserwacje i lektury, wyjazdy na Węgry, do Skandynawii, w deltę Dunaju. Potem ornitologia nieustanna się źródłem inspiracji do pisania o sztuce, literaturze, filmie. Autor zabiera czytelnika w prozatorską wyprawę śladami ptaków. Obrazy Chełmońskiego spotykają się tu osiedlowymi wróblami, wypatrywanie puszczyka uralskiego z tropieniem historii pruskiego ornitologa Friedricha Tischlera, a wszystko to razem otwiera przed czytelnikiem bogaty świat dźwięków, barw i znaczeń, wciągając go w poszukiwania nowego języka do opisu przyrody. Od wydawcy: W Wielkiej Brytanii ptaki obserwuje około sześciu milionów ludzi. W Polsce stale jest to niszowe hobby. A przecież "birdwatching" (brak sensownego polskiego terminu!) to nie tylko wielogodzinne obserwacje fascynujące dla grupy zapaleńców. Podglądanie ptaków może być celem samym w sobie, lecz także punktem wyjścia do rozmów o sztuce, kulturze, historii. To książka ebook dla tych, co „cierpią" na Birding Compulsive Disorder, i tych, co myślą, że James Bond to agent z licencją na zabijanie, dla ornitologów, którzy chcą wyjść poza ścisłe ramy nauki, i dla ptasiarzy, którzy chętnie uzupełnią własną wiedzę. I dla wszystkich ciekawskich, ponieważ kto nie chciałby się dowiedzieć o co chodziło ptakom Hitchcocka? "To jest książka ebook o miłości. O miłości autora do istot skrzydlatych, a także o wielu ludziach, którym wspólne było to zamiłowanie. Stanisław Łubieński umie pisać tak, że opisane staje się widzialne i słyszalne. Mówi nam: «Trzeba uczyć, że przyroda jest wszędzie i potrzebuje naszej opieki»".Michał Cichy "Aktualnie jest wiele różnorakich ebooków o ptakach, jednak wszystkie, które znam, zajmują się tym tematem w aspekcie przyrodniczym. Ta prezentuje ptaki z perspektywy humanisty, w sposób bardzo osobisty, lecz również przekazując bogatą i rzetelną wiedzę. To książka ebook zarówno dla tych (coraz liczniejszych!) już opanowanych ornitologiczną fascynacją, jak również dla czytelników poszukujących interesującej lektury, którzy dotychczas mieli mniej styczności z tym tematem. Przed nimi odkryje ona świat ptaków, zadziwiający nie tylko bogactwem ich postaci i zachowań, lecz także tym, jak bardzo jest on obecny w świecie ludzi."prof. fr hab. Maciej Luniak, Muzeum i Instytut Zoologi PAN

Szczegóły
Tytuł Dwanaście srok za ogon
Autor: Łubieński Stanisław
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Dwanaście srok za ogon pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Dwanaście srok za ogon Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Dwanaście srok za ogon PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Monika Chwietczuk

  Bardzo przyjemnie się czyta, lektura sprawiająca przyjemność dla osób kochających naturę i to co nas wkoło otacza. To tak jakby oglądać świat przez lornetkę nie wychodząc z domu.

 • Ewa Krzywdzińska

  Napisana z dużym talentem i znawstwem książka ebook o miłości do przyrody, w szczególności ptaków. Choć refleksje po przeczytaniu są generalnie smutne, to trzeba przeczytać, aby zdać sobie sprawę ile szkód czyni człowiek w środowisku, bezmyślnie lub dla zaspokojenia swoich zachcianek. Jako fan ptaków jestem głęboko poruszona i pełna podziwu dla młodego autora - prawdziwego pasjonata i obrońcy przyrody. Warto przeczytać!

 • anonymous

  Po przeczytaniu tej książki już nikt nie pozostanie obojętny na buszujące w przydrożnym krzewie albo śmigające ponad naszymi głowami skrzydlate stworzenia...Pierwszą myślą po przeczytaniu tej książki jest: "muszę kupić sobie lornetkę!"

 • Janina Kowalska

  Dwanaście srok za ogon to książka ebook dla prawdziwego ptasiarza. Człowiek, który widząc ptaki ponad głową, martwi się tylko o to, żeby nie zafajdały mu marynarki, zupełnie jej nie zrozumie. Stanisław Lubieński oddaje w nasze ręce dwanaście felietonów, których motywem przewodnim są ptaki. Opowiada, jak urodziła się jego pasja do podglądania ptaków, jak kluczowa jest ochrona przyrody. Opowiada o ludziach, którzy mają podobne fascynacje, dzieli się historiami. Jego mowa jest lekki, bardzo przyjemny. Opisy samych ptaków jak i krajobrazów czy miejsc są barwne, obrazowe, działające na wyobraźnię. Naprawdę bardzo oryginalna i rozbudzająca ciekawość.

 • Kermes

  Ciężko przebrnąć nawet jeśli sprawy ptasie podnoszą puls. Podeprę się poprzednią recenzją, ponieważ niezręcznie mi pastwić się: słowolejstwo. Pretensja i nuda, ojej;/

 • anonymous

  Umiejętności. Nie mylić z talentem, boskim darem. Zapamiętywanie. Formowanie i przekazywanie myśli. Czasami to przekleństwo podziwiane. Słowolejstwo. Obdzieranie uczuć, wrażeń, myśli, życia. Prędzej czy potem umiejętności zabierają radość świeżości. Chłop (ten dawniejszy), leśniczy (ten dawniejszy) i przyroda – normalność wzruszająca, codzienna – życie. Przyroda, pory roku. Dla tych mieszczuchów (perfekcjonistów) konieczność nazywania, indywidualizacji i dzielenia (wyodrębniania – oczywiście pomijanie całości), potrzebna dawka erudycji, czucie się wybranym, lepszym. Sposób na życie – nie mój.

 • daireis

  Sięgając po tą książkę, nie spodziewałam się że wywrze na mnie aż takie wrażenie, a zainteresowałam się nią ponieważ zaciekawił mnie tytuł. Pierwsza sprawa, to cudowny mowa Stanisława Łubieńskiego, malowniczy, plastyczny, druga, to oczywiście temat. Tak naprawdę jest to pierwsza książka ebook tak wielorako traktująca o ptakach, którą przeczytałam. Równocześnie tak poruszająca, kryjąca w sobie interesujące wątki, fragmenty, co w efekcie daje jakby nowe, świeże spojrzenie na miejsce ptaków w życiu człowieka. Choć nigdy nie czułam się fascynatką tematu ptaków, książka ebook Dwanaście srok za ogon ogromnie mi się spodobała.

 • katarzyna dZiąćko

  Idealna pozycja dla fanów natury mój tata był zachwycony tym upominkiem a i ja chętnie sięgnęłam

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!