Czytaj więcej:
Drogie życie okładka

Średnia Ocena:Drogie życie

"Drogie życie" to następny zestaw opowiadań wybitnej kanadyjskiej pisarki Alice Munro, nierzadko wymienianej jako kandydatki do literackiej nagrody Nobla.  Znajdziemy tu czternaście historii rozgrywających się w miasteczkach położonych w pobliżu jeziora Huron. Są to opowieści ciepłe i straszne zarazem. Nieoczekiwane spotkanie zamierzchłych kochanków, romans bogatej dziewczyny z mężem innej, cierpienie mężczyzny, którego małżonka jest nieuleczalnie chora. Dzieje niemalże wszystkich bohaterów determinują wydarzenia związane z II wojną światową. "Drogie życie" to historie burzliwych związków i gorących namiętności, opowiadania o sekretach dzielących bliskich sobie ludzi. To też bardzo osobiste wspomnienia autorki, przywołującej własny rodzinny dom w Wingham, własnych rodziców i rodzeństwo, młodzieńcze rozterki, lęki i obsesje. To Alice Munro w najlepszym wydaniu.

Szczegóły
Tytuł Drogie życie
Autor: Munro Alice
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Drogie życie pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Drogie życie Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Drogie życie PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Magdalena Niemira

  Zaskakująca, ciekawa, mądra, idealnie napisana. Niezły upominek dla mam ;)

 • Conrado

  Zacząłem czytać tą książkę po tym jak autorka dostała literackiego Nobla 2013. Drogie życie to zestaw opowiadań o różnorakich bohaterach z różnorakimi problemami. Książkę czyta mi się bardzo dobrze, chociaż niektóre historię trochę są za kobiece jak dla mnie. Jednak nie mogę nie przyznać autorce wspaniałego pokazania prawdziwych emocji jakie każdy z nas odczuwa na co dzień. Prawdopodobnie bardzo ciężko przelać emocje na papier po przez słowa a Munro się to udało moim skromnym zdaniem. A również forma opowiadań sprawia, że każdy znajdzie tu historie która w jakiś szczególny sposób do niego przemówi. Naprawdę zalecam (Munro nie tylko dla kobiet).

 • Agnieszka Marciniak

  Właśnie skończylam czytać „Drogie życie” i mogę oficjalnie napisać, że właśnie przeczytałam opowiadania laureatki Nobla :) zaczęłam jeszcze przed ogłoszeniem efektów lecz mocno trzymałam kciuki za Munro. Uwielbiam jej styl. Każde z jej opowiadań jest idealną, zamknięta całością składającą się jednocześnie w większą całość ukazaną w każdym ze zbiorów. Tym razem Munro dokładnie przygląda się międzyludzkim relacjom. Autorka jest zreszta świetną obserwatorką i zauważa a także opsiuje to, co inni by zapewne ominęli. Ten szczególny pietyzm i zamiłowanie do szczegółów jest zresztą jedną z największych plusów opowiadań Munro - dzieki mnogości szczegółów opowiadania są bardzo prawdziwe...

 • Anna

  Książka ebook bardzo osobista. Omawia kanadyjską rzeczywistość, w tym też życie.Gratuluje autorce Nagrody Literackiej - Nobla 2013. Należał się! Piękna, kobieca literatura.Dziękuje jej za twórczość.Mam bardzo wiele jej ebooków i z olbrzymią przyjemnością je czytam.

 • Sosenka

  O kanadyjskiej pisarce Alice Munro nie trzeba prawdopodobnie za dużo opowiadać. To słusznie doceniana i wielbiona na całym świecie, autorka wyłącznie bestsellerów, które podbijają serca wszystkich. Munro ma niebywały talent i niezwykły styl i prawdopodobnie nie ma miłośnika literatury, który by o niej nie słyszał, zwłaszcza, że na polskim rynku ponownie pojawił się następny hit spod jej pióra, "Przyjaciółki z młodości". Dziś jednak chciałabym wam przedstawić "Drogie życie". To niezwykły zestaw czternastu historii, opowiadań o ludzkich losach, zebranych w jedną książkę. Wspomnę tylko, że tytuł zawdzięcza ona ostatniemu opowiadaniu. Zanim jednak rozpiszę się o samej treści, nie mogę nie wspomnieć o wydaniu tego tomiku. Wszystkie książki Alice Munro są po prostu cudowne i zachwycają okładkami, lecz ta jest moją ulubioną i moim zdaniem jedną z ładniejszych. Trzeba przyznać, że wydawnictwo naprawdę spisuje się na medal jeśli chodzi o książki tej autorki i oby tak było dalej.

 • kalina

  Sądzę że drogie życie to jedna z najlepszych ebooków Munro. Jest tutaj bardzo widoczny rys biograficzny. Niesamowite opowiadania o ludziach, których przeszłość stale prześladuje. Ukształtowanie przez II wojnę światową nie do końca radzą sobie z życiem. Fenomenalna ksiiążka wielkiej pisarki! Zalecam bezwzględnie wszystkim!!

 • Rafał Siporadzki

  Następna idealna książka ebook pióra Alice Munro. Następna opowiadanie o ludziach, kobietach... 14 opowieści o związkach, smutne opowieści o ludziach, których życie naznaczyła II wojna światowa. Niesamowita podróż ponad jezioro Huron. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko polecić tą książkę! Jedna z obowiazkowych pozycji we wspólczesnej prozie!

 • jjon

  Gdybym miała decydujący głos wśród osób przyznających Nagrodę Nobla, to Alice Munro niewątpliwie by ją dostała. Ta kanadyjska pisarka to prawdziwa mistrzyni w pisaniu opowiadań. Opowiadania Munro zdają się zawierać niesamowicie wiele szczegółów. Przez cały czas towarzyszyło mi zdziwienie ponad tym, jak to możliwe, że na kilkunastu stronach można tak wiarygodnie i szczegółowo przedstawić wewnętrzne odczucia bohaterów i zbudować emocje.Bohaterowie opowiadań Munro to zwykli ludzie, wśród których niejeden czytelnik odkryje dużo własnych cech, rozterek, problemów, odczuć. W każdym z nich jest coś, co każe czytelnikowi zatrzymać się na chwilę zastanowienia. Każde z nich zakończone jest w taki sposób, że można sobie dopowiedzieć własny swój dalszy ciąg. Pozostawienie takiej możliwości bardzo mi się podoba. Dzięki temu te opowiadania wcale tak dynamicznie się nie kończą, lecz trwają w czytelniku jeszcze przez jakiś czas po lekturze.

 • Ekspert Empiku

  Kanadyjska pisarka przyzwyczaiła nas już do tego, że jej opowiadania zapadają głęboko w pamięć i serce. Jak zawsze mówią o sprawach codziennych, zdawałoby się - prozaicznych, a jakże niełatwych i skomplikowanych. U Munro fikcja literacka jest bardzo prawdziwa. Wszystko składa się na mozaikę powszedniej rzeczywistości i pewnie dlatego tak bardzo do nas trafia i przemawia ta literatura. Na paru stronach swych krótkich opowiadań Munro potrafi zgłębić tajemnicę człowieczego losu. To sztuka, która rzadko komu się udaje!Beata Adler, Empik Toruń

 • Allan

  "Drogie życie" namieszało w mojej głowie. Oj, namieszało. Od dawna czekałem na bliższe spotkanie z panią Munro i nie żałuję żadnej minuty, ani sekundy z tego czasu. Każde opowiadanie, a jest ich w sumie czternaście zawiera potężny ładunek ludzkich losów. Autorka przenosi nas do Kanady, państwie będącego jej ojczyzną. Autorka nie potrzebuje szybkiej akcji, żeby zachwycić czytelnika. Opowiada niespiesznie, lecz z dużym przekonaniem i w własne słowa wkłada dużo uczucia. Nie będę tutaj streszczał każdego opowiadania z osobna, gdyż na ten temat można przeczytać na innych stronach. Opowiadania są nostalgiczne, czasami bardzo smutne i może się wydawać prowadzące do nieuchronnej tragedii. Każde z osobna jest ludzką historią zamkniętą w kapsule przeszłego czasu, który jest warta zapamiętania. Alice Munro funduje nam wariacje z życia, w których wydobywa to co jest naprawdę ważne. Prawdziwą sztuką jest napisanie opowiadań, które na kilkunastu stronach przewyższają wartością to, co inni autorzy opisu

 • Kruszynka

  Pierwsze opowieść ,,Dotrzeć do Japonii” opowiada o kobiecie, pisarce, która podczas nieobecności męża postanowiła udać się na przyjęcie do jednego ze słynnych pisarzy. Na miejscu nie nawiązała z nikim bliższego kontaktu, starała się rozmawiać ze wszystkimi. Gdy była zmęczona usiadła na podłodze, zdjęła buty. Wówczas właśnie podszedł do niej pewien mężczyzna, coś pomiędzy nimi zaiskrzyło. Był dziennikarzem, odwiózł ją do domu. Długo o nim myślała, aż w końcu postanowiła zrobić szaloną rzecz… ,,Wyjechać z Maverley” to następna idealna opowieść, która bardzo mi się spodobała. Lea pracowała w kinie, jednak nie wolno jej było słuchać dialogów i oglądać filmów. Zabraniała im tego ich religia. Nie mogła także sama wracać do domu w weekendy, gdyż jej ojciec sobie tego nie życzył. Właściciel kina poprosił własnego przyjaciela policjanta, żeby ją odprowadzał. Pewnego dnia jednak kobieta zniknęła, nikt nie wiedział, co się z nią stało… ,,Oko” to jedno z czterech osobistych opowiadań autorki.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!