Czytaj więcej:
Dbaj o dziś! 365 dni ze słowami ks. Piotra Pawlukiewicza okładka

Średnia Ocena:Dbaj o dziś! 365 dni ze słowami ks. Piotra Pawlukiewicza

Ksiądz Piotr Pawlukiewicz to jeden z najbardziej słynnych i cenionych współczesnych kaznodziejów w Polsce. Przez dużo lat zachwycał miliony ludzi swoim przekazem o Bogu i życiu. Jego kazania były pełne humoru, a jednocześnie dotykały ważnych kwestii wiary i ludzkiego losu. Ksiądz Piotr Pawlukiewicz pozostawił po sobie setki stron rękopisów, prywatnych notatek a także niepublikowanych kazań. Na ich podstawie powstała ta książka. Zadbaj o dzisiaj to zestaw bardzo osobistych i poruszających rozważań ks. Piotra przygotowanych na każdy dzień roku. Słowa ks. Pawlukiewicza to nie tylko inspirujący przekaz duchowy, lecz także okazja do lepszego zrozumienia codzienności i przeżywania jej w bliskości z Jezusem. Ta książka ebook z pewnością zmieni twoje spoglądanie na siebie, innych ludzi i świat, a przede wszystkim na Pana Boga! Ksiądz Jerzy Jastrzębski przez dziesięć lat razem z ks. Piotrem Pawlukiewiczem przygotowywał kleryków do głoszenia kazań w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie, a przez ostatni rok życia ks. Piotra razem z nim posługiwał na tej samej warszawskiej parafii. Dzięki temu stał się jeszcze bliższym towarzyszem drogi życia ks. Piotra. Ksiądz Jerzy podtrzymuje pamięć o ks. Piotrze, a po jego śmierci opiekuje się niepublikowanymi do tej pory jego rękopisami, prywatnymi notatkami a także kazaniami. Poprzez wydanie rękopisów ks. Piotra Pawlukiewicza wspieramy szkołę prowadzoną przez Siostry Zmartwychwstanki w Warszawie, z którą był on szczególnie związany. "Jako chrześcijanie musimy pamiętać, że nie jest pewne, czy za rok będziemy jeszcze tu, na tym świecie. Pewne jest, droga siostro, drogi bracie, tylko to, że póki tu jesteś, masz czas. Masz ten duży Boży dar – dzień, tydzień, miesiąc. Wykorzystaj go, żeby stać się lepszym, radośniejszym, szczęśliwszym człowiekiem." Ks. Piotr Pawlukiewicz "Mówił tak, że chciało się zaraz po Mszy Świętej wyjść i przemieniać własne życie, z poczuciem że nie wszystko jest dobrze, lecz że jest zadanie do wykonania – i z Jezusem to możliwe! Najpierw z ambony zabrała nam go choroba, później o jednego z najwspanialszych słynnych mi księży upomniał się Stwórca (i ja Mu się wcale nie dziwię!). Gdyby jednak można było znów stojąc w tłumie posłuchać go w św. Annie lub w okresie konferencji… Zadbaj o dzisiaj to szansa zarówno dla tęskniących za ks. Piotrem, jak i dla odkrywających go. To też pożegnanie, którego tak zabrakło. Lekturę zaczęłam od dnia urodzin ks. Piotra, ponieważ każdy może znaleźć własny klucz czytania tej książki." Weronika Kostrzewa, reporterka

Szczegóły
Tytuł Dbaj o dziś! 365 dni ze słowami ks. Piotra Pawlukiewicza
Autor: Pawlukiewicz Piotr
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Esprit
Rok wydania: 2023

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Dbaj o dziś! 365 dni ze słowami ks. Piotra Pawlukiewicza pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Dbaj o dziś! 365 dni ze słowami ks. Piotra Pawlukiewicza Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Dbaj o dziś! 365 dni ze słowami ks. Piotra Pawlukiewicza PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!