Czytaj więcej:
Cztery muzy okładka

Średnia Ocena:Cztery muzy

Każdy obraz opowiada jakąś historię, lecz gdyby tylko dziewczyny z portretów mogły przemówić…CZTERY MUZY. CZTERY NIEOPOWIEDZIANE HISTORIE. Nowość w Serii Butikowej!Nieznana historia czterech wyjątkowych dziewczyn − muz charyzmatycznego i kontrowersyjnego malarza, Egona Schielego.Laureatka Impress Prize For New Writers w konkursie organizowanym przez wydawnictwo Impress Books.Autorka nominowana do nagrody głównej w konkursie Penfro Book Festival’s First Chapter Competition.Wiedeń, początek XX wieku. Miasto jest stolicą sztuki. Kwitnie w nim życie towarzyskie i artystyczne, rodzą się nowe, przełomowe idee. Wszystkie oczy zwrócone są na Gustava Klimta, ponieważ to on wyznacza trendy w sztuce. Do czasu, gdy powszechną ciekawość wzbudza jego protegowany, skandalista Egon Schiele. Każda z czterech dziewczyn z jego otoczenia będzie miała do opowiedzenia swoją historię …ADELE: pochodząca z burżuazyjnej wiedeńskiej rodziny, namiętna, gwałtowna, uparta; buntująca się przeciwko ograniczeniom własnej klasy i tęskniąca za wolnością. GERTRUDE: siostra początkującego kontrowersyjnego artysty Egona Schielego, porywcza, zdecydowana, zaborcza, tęskniąca za ekscytującym życiem z dala od rodzinnego domu. VALLY: zdeterminowana, niezależna, dumna modelka słynnego artysty Gustava Klimta, która wydobyła się z ubóstwa i wytycza dla siebie nową, śmiałą ścieżkę. EDITH: cicha, konwencjonalna i lojalna (czy żeby na pewno?) młodsza siostra Adele, pozostająca w jej cieniu i niewiedząca jeszcze, jaką dziewczyną mogłaby się stać. Cztery płomienie; cztery dzikie, rozpalone serca, które pragną, by poznał je świat. Każda z nich, na innym etapie własnego życia, stanie się muzą charyzmatycznego, choć kontrowersyjnego artysty Egona Schielego. Lecz gdy Europa stanie na krawędzi wojny, jeden akt zdrady odmieni wszystko. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Cztery muzy
Autor: Haydock Sophie
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Cztery muzy pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Cztery muzy Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Cztery muzy PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • tomzynskak

    Artysta Egon Schiele i jego cztery towarzyszki życia. Początek XX wieku - Wiedeń, stolica sztuki. Tętni w nim życie zarówno towarzyskie, jak i artystyczne. To tam rodzi się najwięcej przełomowych idei. Gustav Klimt wyznacza nowe trendy w sztuce, lecz to jego protegowany, a zarazem skandalista Egon Schiele zaczyna cieszyć coraz większą popularnością. Co mogą o nim powiedzieć cztery dziewczyny z jego bliskiego otoczenia? Sophie Haydock w własnej fabularyzowanej powieści o jednym z najsłynniejszych artystów XX wieku oddaje głos czterem dziewczynom - Adele, Gertrude, Vally a także Edith. Żyły one w cieniu Egona, a ich biografie są strzępkowe. Nie zostało po nich zbyt wiele. Jedynie pozy i spojrzenia uwiecznione na płótnach a także plotki i cudze wspomnienia, które odchodzą w zapomnienie. Jednak autorka postanowiłam choć na chwilę się na nich skupić. Spróbowała ukazać nam co czuły muzy dużego artysty, kim naprawdę były i co najistotniejsze kim był dla nich Schiele. Autorka ma bardzo lekkie pióro i w mądry sposób udało jej się uchwycić klimat XX wieku. Czyli czasu przełomowego, który przyniósł ze sobą wyjątkowe zmiany, które odbiły piętno także na nas. To wówczas dziewczyny zaczęły sobie na więcej pozwalać, nieustanny się bardziej wyzwolone i zaczęły myśleć przede wszystkim o sobie. To wówczas Schiele odrzucił poglądy własnego mistrza i otworzył się na coś zupełnie nowego. Zaczął traktować seksualność jako dzieło sztuki i dumnie pokazywał ją na płótnie przy pomocy własnych czterech muz, co oczywiście spotkało się to z olbrzymią krytyką i oskarżeniami o szerzenie pornografii… Czytając o losach Adele, Gertrude, Vally i Edith widać ich ogromne zaangażowanie i pasję sztuką. Każda z nich była inna i na własny sposób wyjątkowa. Autorka mądrze odzwierciedliła ich być może realne emocje. Całość była wyjątkowo namacalna co bardzo bardzo mi się podobało. To Egon sprawił, że zaczęły one żyć na nowo i odkrywać własne prawdziwe wewnętrzne ja. Czuć tutaj olbrzymią kobiecość, pociąg i namiętność, które zostały w kobietach wyzwolone. To właśnie one tak dobrze, aż do dziś widoczne są na obrazach Schielego. „Cztery muzy” to fikcja. Jednak autorce udało się stworzyć historię, która jest tak bardzo realna, że z całą pewnością prosto można w nią uwierzyć. Po przeczytaniu tej książki w zupełnie świeżym świetle spojrzycie na obrazy Egona i jego cztery muzy. Zaczniecie w nich więcej dostrzegać i przede wszystkim zaczniecie myśleć kim naprawdę były te cztery piękne kobiety.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!