Czytaj więcej:
Cztery listy do Pana Boga okładka

Średnia Ocena:Cztery listy do Pana Boga

"Cztery listy do Pana Boga" to historia rodziny, gdzie panem i królem jest alkohol. Ojciec pije i bije, natomiast matka, Hanna, nie potrafi się z nim rozstać, pomimo że żyje z dzieciakami w ciągłym strachu, upokorzeniu i biedzie. Nikt z mieszkańców wsi nie pomaga ani matce, ani dzieciom. Wszyscy uważają, że lepszy jest ojciec alkoholik niż żaden. Jedyną osobą, która chce przemienić ich życie, jest siostra matki. Namawia Hankę na wizyty w ośrodku dla rodzin anonimowych alkoholików. Dzieci również bardzo chcą przemienić własny los, ale jedyne, co mogą, to pisać listy do Pana Boga i czekać na cud. Książkę tę napisałam po to, żeby jeszcze raz zwrócić uwagę na krzywdę małoletnich dzieci,  jakiej doznają w rodzinach alkoholików. Ta historia wydarzyła się w czasach komunistycznych, lecz równie nieźle można ją przenieść w czasy dzisiejsze i właściwie nic się nie zmieni. Ludzie tak samo odsuwają się od rodzin patologicznych, tak samo się zachowują, a kłopot jest jeszcze większy. Służby, które powinny się tym zajmować, lekceważą  wszelkie doniesienia, biją na alarm dopiero wtedy, gdy już wydarzy się tragedia. A los dzieci i tak jest zawsze najtragiczniejszy... Ewa Krzywiec narodziła się 10 maja w samo południe w maleńkiej wsi Podłęż ponad Wisłą, w województwie mazowieckim, w małej izbie porodowej prowadzonej przez siostry zakonne. Ma dwie córki, żonatego syna i dwóch wnuków a także męża, trzech braci i jedną siostrę. Dzieciństwo, młodość i element dorosłego życia spędziła w Polsce. Od piętnastu lat mieszka na przedmieściach Chicago, w miejscowości Palos Heights, gdzie jako broker zajmuje się sprzedażą nieruchomości. Jest absolwentką Mazowieckiej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Pedagogicznej w Łowiczu. Z zawodu nauczycielka, od lat pracuje również w szkołach, najpierw w Polsce, a teraz w placówkach polonijnych w Chicago i okolicach.

Szczegóły
Tytuł Cztery listy do Pana Boga
Autor: Krzywiec Ewa
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Cztery listy do Pana Boga pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Cztery listy do Pana Boga Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Cztery listy do Pana Boga PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Agnieszka Kaniuk

    Moi drodzy dzisiaj zapraszam na spotkanie z książką trudną i mimo,że autorka zaznacza iż jest ona fikcją literacka to jednak boleśnie prawdziwą.Jest to historia potyczki o życie,przetrwanie, godną i spokojną codzienność z bezdusznym i bezlitosnym wrogiem jakim jest uzależnienie alkoholowe.W utworze "Cztery listy do Pana Boga" Pani Ewa Krzywiec przedstawia wstrząsającą i do głębi poruszającą historie ubogiej rodziny styranizowanej przez ojca alkoholika. Ojca,który pije i bije.Tyran zastrasza rodzinę.Wszyscy stają się niewlnikami jego choroby i zaszczutymi ofiarami.Matka dzieci Hanna bardzo miłuje własne latorośle i pragnie zapewnić im choć namiastkę prawdziwej rodziny i ciepła rodzinnego.Pomimo że zdaje sobie sprawę,żecałą wine za to,co spotyka ją i dzieci ponosi jej mąż to jednak jest tak bardzo zastraszona,że nie potrafii od niego odejść.Rodzina jest pozostawiona samej sobie.Nikt z mieszkańców wioski w której żyją nie chce przyjść im z pomocą. Wśród tamtejszej społeczności panuje przekonanie,że lepiej mieć takiego męża i ojca niż nie mieć żadnego. W domach innych rodzin też panem i władcą jest wódka, a jej owocami ból i łzy ale starają się to ukryć ogarnięci wsrtdem.Bezbronne dzieci bardzo chcą by zdażyło się cos,co na zawsze odmieni ich życie lecz jedyne co mogą zrobić to pisać listy do Boga z prośbą o cud. bo*"Nie ma gorszego upokorzenia niż obawiać się bliskiego człowieka".Autorka poprzez własną książkę chce jeszcze raz pragnie zwrócic uwagę na rozpacz dzieci dorastających pod jednym dachem z rodzicem alkoholikiem.Jest to temat,który pomimo swej wieloletniej "aktywności" w społeczeństwie pozostaje niezmiennie aktualny.Niestety do dzisiaj pozostajemy obojętni na patologie alkoholowe,wśród naszych kolegów czy sąsiadów za ścianą.Izolujemy się nie chcąc ingierować "w nieswoje sprawy".Często niestety musi wydażyć się tragedia, by ktoś wreszcie zainteresował się tym,co tak naprawdę przeżywa dana rodzina.A i tak zawsze najdotkliwiej odczówaja to ci, których my dorośli powinniśmy chronić.Czy tak rzeczywiście musi być....?*Cytat pochodzi z książki.Moja ocena to 7/10Pozdrawiam,Agnieszka Kaniuk

  • Anna Żak

    Książka ebook skłania do refleksji gdyż historia w niej omówiona może wydarzyć się na prawdę albo losy się gdzieś blisko, a my nie potrafimy albo nie pragniemy reagować na nieszczęście ludzi, którzy są całkowicie bezbronni względem bezwzględnego oprawcy. Autorka idealnie przedstawiła kłopot jakim jest alkohol w rodzinie i jak potrafi zniszczyć życie wszystkich jej członków i doprowadzić do tragedii. Ta książka ebook porusza sumienie, zmusza do działania i prezentuje nam, że to my wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to co się wokół nas dzieje, że nie możemy chować głowy w piasek ani przerzucać odpowiedzialności na kogoś innego. Autorka pokazała, że ludziom jest najłatwiej nie widzieć tragedii bliźnich i że tak na prawdę wiele możemy zrobić. Na mnie ta książka ebook zrobiła duże wrażenie, warto ją było przeczytać i przemyśleć to co Pani Ewa Krzywiec chciała nam przekazać.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!