Czytaj więcej:
Czas zamknięty. Tom 2. Pokonani okładka

Średnia Ocena:Czas zamknięty. Tom 2. Pokonani

Czerwiec 1945 roku. Po wojennej zawierusze Włodek Hallmann chce zacząć nowe życie, podjąć przerwane studia medyczne. Los jednak po raz następny boleśnie go doświadczy. Włodek będzie musiał dokonać wyboru, po której stronie stanąć w panującym w państwie zamęcie politycznym, lecz również zmierzyć się ze własną słabością. Czy uda mu się pozostać wiernym swoim przekonaniom i ocalić przyjaźń i miłość tych, którzy mu zaufali?

Szczegóły
Tytuł Czas zamknięty. Tom 2. Pokonani
Autor: Cygler Hanna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Czas zamknięty. Tom 2. Pokonani pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Czas zamknięty. Tom 2. Pokonani Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Czas zamknięty. Tom 2. Pokonani PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Agnieszka Winckowska-Napierała

  Jestem olbrzymią wielbicielką ebooków Hanny Cygler. "Czas zamknięty" mnie zachwycił stąd "Pokonani" to lektura obowiązkowa, gdyż poznajemy w niej kolejne dzieje bohaterów. Zachęcam do przeczytania ebooków Hanny Cygler właśnie w tej kolejności :"Czas Zamknięty, „Pokonani”,„Tryb warunkowy”,„Deklinacja męska/żenska”,„Przekład dowolny”,„Przyszły niedokonany” wówczas wszystko układa się w całość. Warto kupić do domowej biblioteczki gdyż są to książki do których z przyjemnością się wraca.

 • Książkowo czyta

  aledwie kilka ebooków wstecz miałam przyjemność zapoznać się z pierwszym tomem cyklu Czas zamknięty, po tej lekturze nieuniknionym było sięgnięcie po jego drugą odsłonę noszącą tytuł „Pokonani”.W niniejszej powieści poznajemy dalsze dzieje Włodka Hallmana a także bohaterów poprzedniej części, nie zabrakło jednakże świeżych postaci i wątków.Główny bohater chce wrócić do normalnego życia i rozpocząć poniechane w młodości studia medyczne ale przewrotny los stale staje mu na drodze do spełnienia owych zamierzeń. Jak wiemy już z tomu pierwszego wielka miłość Włodka – Lila – żyje. Po tym jak drogi dwojga naszych bohaterów znów się przecinają postanawiają oni się pobrać i założyć rodzinę.Początkowo wszystko układa się pomyślnie, Lila zachodzi w ciążę więc Halmanowie nie posiadają się ze szczęścia. Włodek cały czas służy w wojsku choć ciągle myśli o tym, żeby w końcu rzucić mundur, niestety w powojennej rzeczywistości nie jest to proste zadanie…Dla Lilki nadchodzi czas rozwiązania niestety ona i dzidziuś umierają na skutek komplikacji okołoporodowych w związku z powyższym na Włodka spada następna życiowa trauma.Przytłoczony facet wchodzi w różnorodne związki, ma coraz większe kłopoty z swoją tożsamością, co zapewne jest też wynikiem wielu dramatycznych, wojennych przeżyć z przeszłości. Halman nie radzi sobie sam ze sobą do tego stopnia, iż popada w alkoholizm. Zaistniałej sytuacji nie polepsza także fakt, iż Halman cały czas tkwi w wojsku…Relacje Włodka z dziewczynami są ciągłym poszukiwaniem szczęścia, akceptacji i stabilizacji stale na nowo degradowanym przez projekcje zwichrowanej psychiki, żeby je choć trochę uciszyć facet coraz częściej zagląda do kieliszka, co z kolei powoduje nasilającą się depresję a także napady agresji…W własnej powieści autorka w sposób bardzo obrazowy ukazała powojenną, pełną zakłamania i wszechobecnej obłudy rzeczywistość, w której nic nie jest wyłącznie białe albo czarne. W powstającym śmiało można rzec z popiołów świecie jest całe mnóstwo odcieni szarości.Na kartach „Pokonanych” zostaje rozwikłanych dużo tajemnic, które własny początek miały w tomie pierwszym.Jeśli więc pierwsza element niniejszego cyklu przypadła Wam do gustu to jego druga wersja także Was nie zawiedzie. Z całą pewnością spędzicie w towarzystwie idealnie wykreowany przez panią Hannę bohaterów dużo emocjonujących i wzruszających chwil, w których uśmiech będzie przeplatał się z niejednokrotnym zaskoczeniem, a także przysłowiową łezką w oku.* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *http://ksiazkowoczyta.blogspot.com/2015/12/az-do-konca-wierzac-ze-los-inny-mi.html

 • karra

  Jak wszystkie książki Hanny Cygler porusza różnorakie kłopoty i wybory życiowe. Prezentuje ludzi kroczących drogą prawdy i ciemn charaktery. Gorąco zalecam

 • rydelko

  Z historią przez pokolenia, pięknie napisana, lekka opowiadanie o kluczowych rzeczach. Jest tam wszystko, miłość, zdrada, ojczyzna, honor. Można się zaczytać.

 • Zuzanna Kozak

  Druga element cyklu zawładnęła mną do reszty, tak że musiałam ją dokończyć nawet kosztem własnych domowych obowiązków. Hanna Cygler napisała opowieść wyjątkowo sugestywną i obrazową, z prawdziwymi, pełnymi autentycznych emocji bohaterami. Pokonanych, ze względu na siłę wyrazu z pewnością długo nie zapomnę.

 • Beata Kordek

  Bardzo lubię czytać powieści, których akcja osadzona jest w realiach wojennych albo powojennych. Do tego Hanna Cygler idealnie oddaje klimat tamtych czasów. Historia przedstawiona w "Pokonanych" bardzo mi się podobała, podobnie jak styl autorki. Zdecydowanie polecam, szczególnie wielbicielom tego typu literatury.

 • Aga

  Wszystko byłoby super, gdyby nie zbyt metafizyczne zakończenie i zbyt wielki wpływ pociągu seksualnego na decyzje życiowe bohaterów.

 • Klaudia Kisio

  "Pokonani" to druga element sagi - przeczytałam ją z niemniejszym zainteresowaniem, niż pierwszą. W "Pokonanych" autorka ukazuje dzieje ludzi, którzy próbują odbudować własne życie po II wojnie światowej - i tu widzę największą wartość tej książki. Tło historyczne pozwala nam poczuć, z czym musieli zmierzyć się ci, którzy tę wojnę przeżyli.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!