Czytaj więcej:
Historia krain i miejsc legendarnych okładka

Średnia Ocena:Historia krain i miejsc legendarnych

Od poezji Homera po współczesne science fiction, od Pisma świętego po komiksy, przez kamienie milowe naszej edukacji (Marco Polo, Starca z Gór, Campanellę, Morusa i Bacona, Guliwera, Alicję z Krainy Czarów i Tolkiena), światowa literatura stale wymyśla legendarne krainy, projektując na nie ludzkie pragnienia, marzenia, utopie i koszmary zbyt wielkie, by pomieścił je nasz ograniczony, rzeczywisty świat. Jedne z tych miejsc dały życie fascynującym legendom i zainspirowały wspaniałe dzieła sztuki. Inne zawładnęły bez reszty umysłami łowców tajemnic. Jeszcze inne zaś nieustanny się inspiracją dalekich wypraw badawczych: podróżnicy, owładnięci pragnieniem odnalezienia iluzji, odkrywali nowe, najzupełniej realne ziemie.Po Historii piękna, Historii brzydoty i Szaleństwie katalogowania twórca zabiera nas w podróż do tych odległych i nieznanych ziem, pomaga poznać ich mieszkańców, namiętności, bohaterów, a nade wszystko tłumaczy, dlaczego są one dla nas tak istotne. Podróż pouczająca i przyjemna zarazem, jaką potrafi zaproponować tylko Umberto Eco.Umberto Eco, jeden z najsłynniejszych naukowców i pisarzy współczesnych, narodził się w Alessandrii w Piemoncie w 1932 roku. Wykładał na uniwersytetach w Turynie i Mediolanie, obecnie jest profesorem Uniwersytetu w Bolonii. Do najistotniejszych jego prac eseistycznych należą: Dzieło otwarte. Forma i nieokreśloność w poetykach współczesnych, Nieobecna struktura, Lector in fabula: współdziałanie w interpretacji tekstów narracyjnych, Semiologia życia codziennego, Interpretacja i nadinterpretacja, Pięć pism moralnych, W poszukiwaniu języka uniwersalnego. Zainteresowanie estetyką zaowocowało m.in. Sztuką i pięknem w średniowieczu, a teorią literatury – Sześcioma przechadzkami po lesie fikcji. Jako twórca błyskotliwych tekstów publicystycznych dał się Eco poznać w zbiorach: Diariusz najmniejszy a także Zapiski na pudełku od zapałek (trzy tomy). Prawdziwą sławę przyniosły mu powieści: Imię róży (jeden z największych bestsellerów w historii literatury), Wahadło Foucaulta, Wyspa dnia poprzedniego, Baudolino i Zagadkowy płomień królowej Loany a także Cmentarz w Pradze. W latach 2004 i 2007 opublikował pod własną redakcją Historię cudowna i Historię brzydoty, które w Polsce, wydane nakładem Domu Wydawniczego REBIS, nieustanny się olbrzymimi hitami. Uzupełnieniem tych dwóch tomów było wydane przez REBIS w roku 2009 Szaleństwo katalogowania. Historia krain i miejsc legendarnych jest kontynuacją tej serii ilustrowanych przewodników po świecie ludzkiej wyobraźni.

Szczegóły
Tytuł Historia krain i miejsc legendarnych
Autor: Eco Umberto
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Historia krain i miejsc legendarnych pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Historia krain i miejsc legendarnych Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Historia krain i miejsc legendarnych PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Lidia Hucik

  Umberto Eco zabiera nas do miejsc fascynujących, zagadkowych i intrygujących. Sama konwencja książki zwraca uwagę oryginalnością w treści i formie. Dzięki tej książce pdf poznałam dużo niezwykłych miejsc, tych autentycznych i fikcyjnych. Cała podróż ma wyjątkowy charakter, tym bardziej jeśli mamy do czynienia z kunsztem i stylem Umberto Eco.

 • Katarzyna Bobowicz

  Bardzo interesująca książka ebook ,pełna informacji . Dość głęboka wiedza przedstawiona w łatwym w miarę języku .

 • Maciej Hadas

  Czytałem tę książkę z dużą przyjemnością. Eco prowadzi nas przez świat pełen zagadek i legend, lecz idealnie ukazuje historię poglądów człowieka na różnorakie sprawy od czasów starożytnych po dzisiejsze. Prezentuje nam ta książka, że w wielu sprawach nasi przodkowie mimo braku dostępu do nowoczesnej technologii odkryli dużo prawideł w sprawach kosmosu, ziemi i ludzkiej natury. Fajne jest również to, że każdy epizod kończą cytaty z dzieł wybitnych uczonych i twórców epoki. Książka ebook bardzo interesująca i wydana na idealnym papierze z wieloma ilustracjami, które idealnie harmonizują z treścią książki. Super!

 • Hubert Kozak

  Uwielbiam Umberto Eco i jego styl pisarski, pomysł na konstrukcję fabuły, mądry mowa wszystko mnie w nim zachwyca. "Hiastoria krain i miejsc legendarnych" jest równie niezła jak pozostałe jego dzieła. Z łatwością wybrałem się w podróż z pisarzem po wyjątkowych miejscach, do których zabiera nas w własnej powieści.

 • Ekspert Empiku

  Eco po raz czwarty zabiera czytelników w podróż po historii sztuki. Ci, którym spodobały się poprzednie wyprawy, teraz także będą zachwyceni. Tym razem, podróżując pod przewodnictwem autora po krainach zrodzonych w ludzkiej wyobraźni, dowiadujemy się, jak dużo z nich, mimo własnego nieistnienia, odegrało istotną rolę w rozwoju ludzkiej cywilizacji na przestrzeni wieków. Przepiękne reprezentacyjne wydanie, okraszone obficie atrakcyjnymi, niejednokrotnie unikatowymi ilustracjami, warte jest każdej wydanej nań złotówki. Grzegorz Hiszpański, empik Gdańsk Galeria Bałtycka

 • komestor

  Każda książka ebook pióra Umberto Eco, jednego z najsłynniejszych współczesnych naukowców i pisarzy, niezależnie czy to powieść, czy również dzieło popularnonaukowe, staje się przebojem wydawniczym. Poznańskie wydawnictwo Rebis, od lat już z niezłym powodzeniem popularyzujące historię, za co należą mu się szczere wyrazy uznania, wydało właśnie kolejną jego książkę (po Szaleństwie katalogowania, Historii brzydoty i Historii piękna) z dziedziny historii sztuki – Historię krain i miejsc legendarnych.

 • Kapitan

  Kupiłem tą książkę swojemu synowi, ponieważ ostatnio stał się bardzo interesujący świata. I aby podtrzymać tą chęć poznawania postanowiłem, że kupię mu tego typu lekturę. I nie żałuję nawet złotówki na nią wydanej. Nierzadko do mnie przybiega rozradowany i dzieli się informacjami, które właśnie przeczytał. Gorąco tą pozycję polecam!

 • Rakuszanka

  Umberto Eco zabiera czytelnika w podróż po wyjątkowych miejscach obecnych w legendach, literaturze i dziełach sztuki. Jest to interesująca i fascynująca książka, w której twórca niczym najlepszy przewodnik oprowadza nas po krainach obecnych w ludzkiej fantazji i mających na nią wpływ dawniej albo obecnie. Zalecam wszystkim fanom historii sztuki.

 • Max

  Starczy spojrzeć na okładkę, by domyślić się, że Historia krain i miejsc legendarnych nie jest zwykłą książką. Tym razem twórca zabiera nas w podróż, podczas której dowiemy się pomiędzy innymi: gdzie mieszkają mrówkołowy, kto wymyślił Górę Magnesową, kto i po co wyciąga ze statków gwoździe. Cudowne wydanie z równie cudownymi ilustracjami. Polecam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!