Czytaj więcej:
Czarodziejska góra okładka

Średnia Ocena:Czarodziejska góra

Dwudziestotrzyletni Hans Castorp jedzie do Szwajcarii, by odwiedzić kuzyna, który przebywa na leczeniu w sanatorium "Berghof", położonym wysoko w górach. Pobyt zaplanowany na trzy tygodnie w rezultacie trwał siedem lat (siódemka miała dla Thomasa Manna znaczenie magiczne!). Przerwał go dopiero wybuch pierwszej wojny światowej. Świat zastany przez Castorpa "na górze", tak odległy od normalności i różnoraki od tego na "nizinie", to po mistrzowsku sportretowane panopticum napotkanych tam ludzi, dla których czas - konstytutywny czynnik powieści! - upływa bez celu i bez refleksji. Niczym ruchome piaski, z wolna zaczyna wchłaniać młodego Castorpa. Z jednej strony kusi atmosfera miejsca, z jego rutynowym rozkładem dnia i chorobliwym zaiste rozplotkowaniem, z drugiej - rodząca się miłość. Skomplikowana. Jak to nieraz bywa. Jej punkt kulminacyjny wyznacza bal kostiumowy w zapustny wtorek. "Berghof" to jednak nie tylko sanatorium, zamknięty świat chorych, to zarazem symbol chorej Europy, obraz jej duchowego kryzysu w przededniu wybuchu Wielkiej Wojny. Powieść zakrojona pierwotnie na krótkie opowiadanie, po dwunastu latach pracy i przemyśleń autora, nieustanna się jednym z najistotniejszych głosów na temat kondycji moralnej i intelektualnej Europy XX wieku.

Szczegóły
Tytuł Czarodziejska góra
Autor: Mann Thomas
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Rok wydania: 2008

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Czarodziejska góra pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Czarodziejska góra Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Czarodziejska góra PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Maks Wiśniewski

  Idealna książka, która porusza dużo temtów. Głównym bohaterem tej książki jest Hans Castorp, który wyrusza do Szwajcari, żeby odpowedzić własnego kuzyna i okazuje się , że zostaje tam siedem lat. Książka ebook urzekła mnie mnie własną autentyczną stoną i pokazaniem zupełnie innego świata. Świata, w którym czas zupełnie się zatrzymał. Świata, w którym występuje ogromna róźnica między tymi co są na dole i tymi co są na górze. Muszę przyznać, że doskonale mi się ją czytało i na pewno jeszcze nie jeden raz do nie wrócę, ponieważ naprawdę jest szczególna. Polecam!

 • Mariola Mazepa-Miskiewicz

  Moja ukochana książka. Toteż wymagania duże. A nawet większe - ponieważ tym razem kupiona jako upominek urodzinowy dla przyjaciółki. Wydawnictwo piękne. Porządna twarda oprawa, zszywana. Odpowiednio melancholijna (i wprowadzająca w nastrój) okładka. Może być ozdobą każdej biblioteki. Klasyka światowa (przez wielkie "K")! Dla wielu - również dla piszącej te słowa - jedna z ważniejszych ebooków życia. Pozycja obowiązkowa na półce miłośnika dobrej prozy.

 • Beata Borecka

  twórca roztkliwia się i dogłębnie analizuje każdy najmniejszy gestem, spojrzenie, słowo. książka ebook dla cierpliwych. Lubiących zagłębiać się w meandry ludzkich osobowości i zachowań. Lecz must read, także kubek kawy z energetykiem w dłoń i czytamy :) zalecam sztukę teatralną dla utrwalenia przekazu

 • Dariusz Jaszczyk

  Moja przygoda z Tomaszem Mannem rozpoczęła się bardzo wcześnie, jeszcze w podstawówce. Nie wiem dlaczego pożyczyłem tą książkę, jestem za stary by to pamiętać. Wiem, że po około stu stronach odniosłem ją do biblioteki jak niepyszny. Później minęło prawdopodobnie z 20 lat. Tym razem był to strzał w dziesiątkę. Odczytałem ją jako duży traktat społeczny a także traktat o wymiarze filozoficznym, szczególnie o koncepcji czasu jako takiego.Było mi dość prosto podążać tropem zmagań intelektualnych Settembriniego z Napthą, stanowiących ważny, jeśli nie najistotniejszy wątek powieści (choć centralną postacią jest niejaki Hans Castorp), jako, że miałem wystarczający podkład wiedzy z pogranicza socjologii (studiowałem ekonomie, później socjologię). Te intelektualne boje są zresztą jak najbardziej na okresie i dziś, nawet w realiach polskich gdzie wspaniałości zielonej wyspy postępu można byłoby postawić naprzeciw koncepcji polityki pojmowanej poprzez prymat wartości. Dla Manna zmagania te przebiegały na osi systemów myślowych Comte`a / Durkheima versus poglądy quasi-religijnej utopii rewolucyjnej (krok do bolszewizmu?). Zaraz później mieliśmy I wojnę światową, która nieustanna się spełnieniem tamtego omówionego wrzenia idei w Europie.Ale zostawmy wizje i spory intelektualne na boku. Kolejne spotkanie z "Czarodziejską Górą" nastąpiło u mnie znów po paru latach, to dziwne, lecz ta opowieść przyciąga jak magnes do kolejnych czytań. Za kolejnym razem odkryłem w niej idealny wątek z Myneerem Peeperkornem (mijnheer to po niderlandzku po prostu "pan"). I choć ten wątek jest obecny w tej opasłej powieści tylko przez 85 stron (chyba to nawet policzyłem), to jest to następna kapitalna sub-opowieść o kształtowaniu się złożonej relacji pan-niewolnik, mimo, że książka ebook mówi o ludziach wolnych. Niemniej ten wątek to niemalże typowa rzecz o tym jak następuje uzależnienie ludzi od woli silnej jednostki, choćby była to jednostka naszkicowana tak karykaturalnie jak właśnie Myneer Peeperkorn przez Thomasa Manna.Myślę, że za kilka lat znów wrócę do arcydzieła Mannowskiego, być może odkryję następny wątek, który dotychczas pomijałem. Jednym słowem, to jest książka, którą trzeba mieć w biblioteczce, nigdy nie wiadomo kiedy nas zawezwie do odczytania jej na nowo:-)

 • Cytrynia

  Idealna książka ebook na zimową aurę, taka do czytania pod kocem. Kunszt pisarski jaki cechuje tylko największych - każdy odnajdzie w lekturze to, czego potrzebuje. Schludne, minimalistyczne wydanie. Idealna na prezent, który będzie się pamiętać.

 • Marek Walkowiak

  Obowiązkowa lektura. Po prostu Thomas Mann.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!