Cza-Cza z królową okładka

Średnia Ocena:


Cza-Cza z królową

Główny bohater, Edward Piontek, trzydziestoletni pracownik biblioteki, pewnego razu wychodzi na miasto. Nie wie, że za chwilę dokona czegoś, co uruchomi niewiarygodny ciąg zdarzeń. Jak to się dzieje, że ze zwykłego zjadacza chleba staje się kimś, kto podaje rękę dużym tego świata? Czy odgrywając rolę, za którą inni go podziwiają, na pewno żyje swóim życiem? Opowieść stanowi krzywe zwierciadło dla damsko-męskich relacji we współczesnym świecie. Polska XXI wieku może dostrzec w niej własną gębę.

Szczegóły
Tytuł Cza-Cza z królową
Autor: Dutka Staszek
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Siedmioróg
Rok wydania: 2013
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Cza-Cza z królową w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Cza-Cza z królową PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • adm.cza

    Spisane to jest mową z „Buszującego w zbożu”. Mamy tu również scenę z prostytutką, niby odmienną, lecz wzbudziła we mnie skojarzenia, a alfons… To już trzeba przeczytać.

  • adm.cza

    Książkę zalecam przede wszystkim nastolatkom. Chociażby dlatego, że połkniecie ją jednego wieczoru. „Cza-cza...” jest pełna idealizmu, który nie będzie wam obcy i „dziwnego” humoru, tak oryginalnego w fazie dorastania, wkraczania w dorosłość. Zobaczycie wreszcie świat, który Was otacza, całkiem innymi oczami, a przecież nie dzieli nas aż tak wielka różnica wieku.

  • Gosiawes

    Cza-Cza z królową to książka, którą się czyta jednym tchem. Zabawna, ironiczna, napisana z polotem Dołęgi-Mostowicza ukazuje współczesną pochwałę przeciętności, którą starczy pokazać w telewizji i staje się obowiązującym kanonem. Niestety prawdopodobnie mamy z tym na co dzień do czynienia, lecz dopiero po przeczytaniu książki takiej jak ta człowiekowi otwierają się oczy. Więc myślę, że choćby dla tego warto przeczytać. Lecz nie tylko. Interesujące opisy sytuacyjne, niezły mowa i znaczna fantazja autora dają dużo przyjemności z czytania.

  • marek wallczyk

    Ta opowieść mi nasuwa mi pewne skojarzenia z Wilkiem Stepowym Hessego. Bardzo fajny lekko cyniczny surrealizm a jednak osadzony w poczciwej Warszawie.

  • marek wallczyk

    Celebryci to są postacie, wokół których zainteresowanie osiąga rozmiary przekraczające granice zdrowego rozsądku. Ich bogactwo jest nieprzyzwoite. A przecież ich sposób myślenia to totalna przeciętność. Media kreują ich na bogów ekranu, nadmuchują ten balon do groźnych rozmiarów, a później zwykle tych bogów wyrzucają do kosza, by zarabiać pieniądze na następnych. To uświadomiłem sobie, jak przeczytałem Cza-czę z królową

  • marek wallczyk

    Książka, idealnie napisana, porusza wyjątkowo aktualną tematykę mechanizmukreowania celebrytów przez media. Bohaterem powieści jest Edward Piontek, 30 letni bibliotekarz, człowiek niczym się nie wyróżniający i pozbawiony większych aspiracji. Piontek ma krytyczny stosunek do konsumpcyjnego stylu życia, jak też do telewizji i proponowanej przez nią widzom mało refleksyjnej rozrywki. Jednak zaprzyjaźnia się z mediami w sposób zupełnie dla siebie nieprzewidziany. Poznaje Katarzyne, celebrytkę, i z dnia na dzień staje się postacią powszechnie znaną i wielbioną. Występuje w programie “Patrzcie jak oni tańczą” i mimo, że jest najsłabszym tancerzem, zdobywa największą sympatie telewidzów i wygrywa cały konkurs.O ile “Cza-cza z Królowa” ma w swoim głębszym zamierzeniu obnażyć pewne mechanizmy rzeczywistości, którą my Polacy sobie budujemy, nawiązując w jakimś sensie w swoim przesłaniu do przedwojennej powieści Nikodem Dyzma, o tyle jest to przede wszystkim opowieść przyjazna dzisiejszemu c