Czytaj więcej:
Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce okładka

Średnia Ocena:Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce

Ile o nas naprawdę wiedzą BIG TECHY? Czy wiedzą o nas więcej niż nasi najbliżsi? A jeśli tak, to co z tą wiedzą robią albo zamierzają zrobić w przyszłości? Czy chodzi tylko o kwestie reklamowe, czy może też – albo przede wszystkim – o globalne zarządzanie całymi społeczeństwami, kontrolę nastrojów społecznych, oczekiwań, potrzeb, czy wreszcie wyborów politycznych? A może jeszcze o krok dalej, czyli do stworzenia naszych "cyfrowych bliźniaków” zgodnie z tym, co od lat ogłaszają transhumaniści? Czy jesteśmy już jako całe społeczeństwa cyfrowymi niewolnikami nawet nie zdając sobie z tego sprawy? Czy jest jakieś wyjście z tej pułapki, w której odnalazł się cały świat? "Powinniśmy też zdawać sobie sprawę, że prawdziwe uzależnienie od internetowych aplikacji społecznościowych ma zupełnie inne oblicze niż się powszechnie uważa. (…) Polega ono na sprzężeniu zwrotnym, kiedy to użytkownik czerpie info z portali społecznościowych i jednocześnie pozostawia olbrzymią ilość informacji na własny temat na serwerach danego serwisu. Na podstawie tych informacji algorytmy generują kolejne porcje informacji, które są coraz lepiej dostosowane do profilu użytkownika, zmieniając jednocześnie w sposób subtelny dużo cech psychologicznych tegoż. Odpowiednio sprofilowane pakiety informacji mogą wpływać zarówno na poglądy, zachowania, styl życia, czy również na zainteresowania. W ten sposób Big Techy konstruują fragmenty "globalnej narracji”, z której użytkownicy zazwyczaj zupełnie nie zdają sobie sprawy." Fragment książki "Przecież to tak naprawdę my, użytkownicy, jesteśmy podmiotem dla aplikacji Big Techów i powinniśmy nauczyć się bez nich żyć i poprawnie funkcjonować. No chyba, że staliśmy się już cyfrowymi niewolnikami i nie widzimy możliwości wyboru, a jedynie, jak to niewolnicy, potrafimy się tylko użalać się ponad swóim losem i liczyć na "ludzkie traktowanie przez właścicieli”." Fragment książki "Duża element zawartości ludzkiej pamięci znajduje się poza człowiekiem, na zewnątrz, w tzw. "chmurze”, do czego przyzwyczailiśmy się już w ciągu ostatnich paru lat. Kiedyś skrupulatnie archiwizowaliśmy własne dane, najpierw na dyskietkach, później na krążkach cyfrowych CD i DVD, dyskach twardych lub pamięci zewnętrznej typu Flash. Zapewne do dziś w wielu domach w szafach, na strychach lub w piwnicy znajdują się kartony wypełnione tymi nośnikami danych. Zdawaliśmy sobie sprawę, że zawarte tam info są bardzo cenne, bo dotyczą bezpośrednio naszego życia. Nie wyrzucaliśmy ich przecież na śmieci, żeby nie dostały się w niepowołane ręce. Lecz dziś zatraciliśmy gdzieś to elementarne poczucie swojej prywatności. Dane dotyczące nas samych i naszego życia umieszczamy "gdzieś w chmurze”, czyli na serwerach należących do Big Techów i nierzadko zapominamy o ich zawartości." Fragment książki

Szczegóły
Tytuł Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
Autor: Grzegorz Osiński
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Prohibita
Rok wydania: 2023

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!