Czytaj więcej:
Cyfrowa demencja. W jaki sposób pozbawiamy rozumu siebie i swoje dzieci okładka

Średnia Ocena:Cyfrowa demencja. W jaki sposób pozbawiamy rozumu siebie i swoje dzieci

Bestseller na liście gazety „Spiegel” w kategorii ebooków popularnonaukowych. Życie bez komputera, smartfona czy internetu obecnie jest już niemożliwe. Dzieci i młodzież spędzają dzisiaj w świecie cyfrowych mediów nad dwa razy więcej czasu niż w szkole. Skutkami są zakłócenia rozwoju mowy, kłopoty z nauką i koncentracją, stres, depresja i narastająca gotowość do stosowania przemocy fizycznej. Cyfrowa demencja to określenie, którego przed paru laty użyli południowokoreańscy doktorzy do opisania symptomów chorobowych – zarówno psychicznych, jak i fizycznych – będących skutkiem niekontrolowanego korzystania z mediów cyfrowych. Renomowany niemiecki psychiatra i neurobiolog, Manfred Spitzer, daje w własnej książce pdf szczegółowy wgląd w istotę i przyczyny tego zjawiska. Naukowiec z całą stanowczością wzywa rodziców do ograniczenia czasu poświęcanego przez dzieci na cyfrową rozrywkę, żeby uchronić je przez popadnięciem w cyfrową demencję.

Szczegóły
Tytuł Cyfrowa demencja. W jaki sposób pozbawiamy rozumu siebie i swoje dzieci
Autor: Spitzer Manfred
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dobra Literatura
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Cyfrowa demencja. W jaki sposób pozbawiamy rozumu siebie i swoje dzieci pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Cyfrowa demencja. W jaki sposób pozbawiamy rozumu siebie i swoje dzieci Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Cyfrowa demencja. W jaki sposób pozbawiamy rozumu siebie i swoje dzieci PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Bogumiła Bąk

  Media są wszechobecne w naszym życiu. O ich wpływie na skomplikowany ludzki mózg opowie Ci neurobiolog Manfred Spitzer. Jeżeli kochasz własne dziecko, pragniesz, żeby zdobyło wykształcenie i dużo osiągnęło - musisz przeczytać. Jeżeli jesteś nauczycielem to jest to lektura obowiązkowa.

 • magdalena

  książką faktycznie napisana ciężkim językiem; niektóre elementy musiałam przeczytać 2-krotnie; warto przeczytać, przemyśleć nie tylko dla własnego dzidziusia lecz i dla siebie samego; bądźmy świadomymi rodzicami/

 • aniogo

  Pozycja do przestudiowania. Trudna lektura.Warto jednak zrozumieć co losy się z naszym mózgiem, jeżeli polegamy tylko na urządzeniach cyfrowych. Uchronimy może w ten sposób nasze dzieci.

 • Marcban

  Artur Schopenhauer powiedział kiedyś "Każda idea jest na początku wyśmiewana, potem atakowana a potem staje się oczywistością" Tak było np. z motoryzacją. Na początku się śmiano ponieważ kto by chciał jakiś tam automobil sokoro są konie. Potem zaciekle atakowano: ograniczenie prędkość do bodajże 10 km czy człowiek z czerwoną flagą który musiał biec przed samochodem. A dzisiaj sami wiemy jaki jest.Najwyraźniej technologie IT są na drugim etapie sądząc po ilości i zaciekłości technofobicznych paszkwili jakie się ostatnio produkuje.Oczywiście wszystko z umiarem i odpowiednio dobrane do wieku. Lecz są prawdopodobnie jakieś granice absurdu w straszeniu komputerami, smartfonami czy internetem?

 • zakhai

  Książka ebook rzeczywiście skłania do refleksji i nakłania do wprowadzenia zmian, tj. do ograniczenia czasu spędzanego przed komputerem. Myślę, że to bardzo wartościowa publikacja też dla rodziców małych dzieci. Ponadto, książka ebook napisana jest przystępnym językiem, czyta się lekko i przede wszystkim - przemawia do czytelnika. Zalecam gorąco.

 • Magdalena Małek

  Książka ebook aktualna jak mało która. Postęp cyfrowy zwiększa się z każdym rokiem, a nawet miesiącem, tysiące nowinek technicznych, gadżetów.. Z jednej strony to dobrze, że żyjemy w tak ciekawych, nowoczesnych czasach, z drugiej, może to nieść za sobą pewne zagrożenia. Ta książka ebook pomaga otwierać oczy na dużo spraw jakie wiążą się z cyfrowym rozwojem, zalecam najmłodszym i starszym.

 • sebastian szajner

  Książka ebook jest silna i dobitna. Sam korzystam wiele z komputera i social media. Po jej przeczytaniu zacząłem ograniczać i wprowadzać dyscyplinę w ograniczaniu internetu na co dzień w pracy. Pracuje z ludźmi młodymi którzy nie widzą świata bez internetu i niestety musze potwierdzić tezę postawioną w książce: internet otępia. Lektura obowiązkowa dla każdego kto ma dzieci albo kontakt z nimi, bądź zajmuje się zawodowo edukacją.10/10Sebastian Szajner

 • Ernest Kamiński

  Ksiażka, którą powinni przeczytać wszyscy rodzice. Zdecydowanie porusza kluczowy temat, o którym powinniśmy zacząć rozmawiać. Cieszę się, że sięgnąłem po tą książę, łatwiej mi jest teraz podjąć pewne decyzje i wiem, że kolejne sprzęty elektroniczne zamias pomóc mogą zaszkodzić mojemu dziecku.

 • ulaso

  Bardzo kluczowa wiedza dla nauczycieli, psychologów, lekarzy a przede wszystkim rodziców! Twórca prowadził badania, z których wynika, że zbyt wczesne wchodzenie w cyfrowy świat wpływa destruktywnie na funkcjonowanie mózgu. Kosztem rozwoju społecznego i emocjonalnego. (Wbrew propagandzie, że gry komputerowe niby rozwijają spostrzegawczość itp itd i przynoszą same korzyści. Książka ebook nie spodoba się zatem tym, którzy chcą, na przykład, wprowadzić podręczniki elektroniczne do szkół.) W pierwszych latach życia dla naszego rozwoju najistotniejszy jest kontakt z żywym człowiekiem, twarzą w twarz! Zalecam każdemu! Ku refleksji.

 • Monika

  warto przeczytać, naprawdę warto jak ma sie dzieci któe ciągnie do komputera - odsyłam do lektury

 • kkkasiek

  Nierzadko nawet nie mamy świadomości jakie zagrożenia niesie za sobą zbyt częste przesiadywanie przed komputerem, telewizorem czy uzależnienie od naszych smartfonów. Rozpacza na tym nasze życie rodzinne czy relacje z innymi ludźmi. Tę książkę powinien przeczytać każdy, nie tylko rodzic, każdy, kto niebezpiecznie przekracza granicę uzależnienia od mediów cyfrowych Sami niekiedy nawet nie wiemy, że ta granica jest blisko. polecam, ta książka ebook daje do myślenia!

 • Glay

  Jakiś czas temu usłyszałem, że powstał pierwszy ośrodek dla dzieci uzależnionych od technologii (gry, telewizja i wszystkie urządzenia typu smartfon, tablet itd.) Przerażające. Właśnie o tym też jest ta książka, o tym że technologia choć użyteczna może być destrukcyjna dla osobowości szczególnie dzieci. Smutna, straszna lecz prawdziwa ksiażka. Zalecam rodzicom!!

 • Drab

  Bardzo zalecam wszystkim, nawet tym, którzy (jeszcze) nie mają dzieci. To pozycja, którą zwłaszcza w dzisiejszych czasach powinien przeczytać każdy. Manfred Spitzer opowiada tu o naprawdę wielu interesujących zagadnieniach i to w niezwykle przystępny sposób. I mimo, że potyczka z ograniczeniem czasu poświeconego na np. Internet może wydawać się nie lada wyzwaniem, dla dzieci warto ją podjąć. Bardzo ciekawe.

 • Famira

  Nadzwyczaj interesująca pozycja! Do tej pory nawet nie zdawałam sobie sprawy że może istnieć zjawisko o takiej nazwie. Jest to szczególnie problematyczne, jeśli może dotyczyć osób młodych i dzieci. Przeczytałam, teraz staram się spoglądać trochę z innej perspektywy na ‘dobrodziejstwa’ naszej cywilizacji: czyli komputer, tablet czy Internet. Ponieważ choć ciężko bez nich żyć, można je genialnie ograniczyć.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!