Czytaj więcej:
Cudowny Jeleń. Baśnie węgierskie okładka

Średnia Ocena:Cudowny Jeleń. Baśnie węgierskie

Następny zestaw baśni ludowych w serii Baśnie Świata. Baśnie węgierskie wyrastają zarówno z kultury i historii naszych południowych sąsiadów (opowieści o  słynnych władcach, np. o królu Macieju Korwinie), jak i z ludowych przekazów o genialnych zwierzętach, mężnych młodzieńcach, mądrych chłopach, świniarczykach, pasterzach, smokach, wróżkach i królewnach. Są uniwersalne, a jednocześnie pełne barwnych szczegółów i lokalnego kolorytu.

Szczegóły
Tytuł Cudowny Jeleń. Baśnie węgierskie
Autor: Gedeon Marta
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Cudowny Jeleń. Baśnie węgierskie pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Cudowny Jeleń. Baśnie węgierskie Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Cudowny Jeleń. Baśnie węgierskie PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Magnolia044

    „Pewnego razu ujrzeli jednak zwierzę niesamowite, jakiego nie widzieli nigdy wcześniej. Był to prześliczny jeleń (…) piękny jeleń!”. Str. 339W ostatnim okresie mój synek coraz częściej prosi, aby coś mu przeczytać. Prócz ulubionego Bolka i Lolka staram się wybierać też inne książeczki. Tak, żeby dotyczyły różnorodnej tematyki. Dlatego przeglądając oferty wydawnicze, moją uwagę zwrócił zestaw 34. ilustrowanych opowiadań pt. Piękny jeleń. Baśnie węgierskie. „Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, za dolinami i morzami żyli sobie król i królowa. Król miłował własną żonę jak gołąb miłuje pszenicę. Królowa była tak piękna, że na słońce można było patrzeć, lecz na nią nie sposób. Miała oczy jak dwa diamenty, a twarz jak białe płótno. Rumieniła się niczym piwonia. Król małżonek nie oddałby jej za żadne skarby świata. Lecz trapiło ich duże zmartwienie. Nie mieli dzieci… ” (Drzewo sięgające nieba”) str. 41Zacznę od tego, że książeczka jest naprawdę kapitalnie wydana. Posiada twardą oprawę, która z pewnością uchroni ją przed zabrudzeniami i ogólnym zniszczeniem. Każdej baśni towarzyszą cudowne barwne ilustracje z motywem folkloru, które wykonała Marianna Jagoda. Jeżeli chodzi o same kartki, to są szyte i jednocześnie klejone, przez co nie będą wypadać. Dodatkowo są one laminowane i nie wszystkie są białe, bo znaczna ich element jest kolorowa (pomijając te na, których znajdują się ilustracje), przez co książeczka jeszcze bardziej przykuwa wzrok młodego czytelnika. Wydawnictwo wybrało dosyć dużą czcionką, co osobiście pochwalam, bo wygodniej się czyta. Na pochwałę zasługuje też przekład z języka węgierskiego na polski. Tutaj redaktorzy bardzo nieźle sobie poradzili. Mowa jest prosty, posiada wiele porównań, hiperbol, eufemizmów, personifikacji, metafor. Autorka zbudowała baśnie w większości z dialogów niż opisów, wydaje mi się, że dzięki temu dzieci nie nudzą się podczas czytania i nie powinny mieć żadnych trudności w zrozumieniu bajek.Cała recenzja: http://nhoryzonty.blogspot.de/2016/07/cudowny-jelen-basnie-wegierskie-marta.html#more

  • erka

    Któż z nas nie lubi opowieści?Rozgrywających się, gdzieś tam, za siedmioma morzami, za siedmioma górami w dalekiej krainie.W takiej czarownej krainie wszystko jest możliwe.Złe czarownice, dobre wróżki, biedne sieroty i sprytni parobkowie.Magia i sekret czyha tu na każdym kroku.Z wypiekami na twarzy słuchaliśmy takich opowieści, a najlepiej gdy za oknem było śnieżnie bądź deszczowo, wówczas takich bajań najlepiej się słuchało.I taka jest ta książka.Pełna przypowieści, które mamy naszych"bratanków", a przedtem ich mamy snuły w długie wieczory.Zaklęte zwierzęta, dobrzy i źli.Królowie, czarodzieje i zwykli ludzie.Kolejny tom z serii, który przeczytałem z niekłamaną przyjemnością.Bo mam to do siebie, że takie opowieści po prostu uwielbiam.I nie ma znaczenia z jakiego rejonu świata pochodzą.Wszystkie są fantastyczne i nigdy nie będę miał dość.Całość wzbogacona licznymi ilustracjami.Książkę otrzymałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa Media Rodzina.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!